خرید و فروش الگورند

خرید و فروش الگورند

خرید و فروش الگورند | خرید الگورند | فروش الگورند | شارژ الگورند | شارژ حساب الگورند | خرید الگورند ارزان | خرید الگورند با کمترین کارمزد

عکس ارزنام فارسی ارزنام انگلیسی ارزنماد اختصاریتوسعه دهنده
خرید و فروش الگورندالگورندAlgorandALGOSilvio Micali
 
 

خرید و فروش الگورند

 

خرید و فروش الگورند | خرید الگورند | فروش الگورند | شارژ الگورند | شارژ حساب الگورند | خرید الگورند ارزان | خرید الگورند با کمترین کارمزد

نمودار قیمت و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال الگورند

 

خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

خرید و فروش الگورند – ارز آلگوراند (Algorand) یک شبکه مستقل، غیر متمرکز و مبتنی بر بلاک چین بوده که طیف گسترده ای از برنامه‌ها را پشتیبانی و حمایت می کند. شبکه ارز دیجیتال الگو یک شبکه ایمن، مقیاس پذیر و کارآمد در بین ارزهای دیجیتال محسوب می شود.

به گزارش ایمنا، ارز دیجیتال الگورند (ALGO) با ایجاد یک بلاکچین قوی و عملکردی نوآورانه، از نظر سرعت و قابلیت، خود را به یکی از رقبای سیستم‌های پرداختی سنتی تبدیل کرده است.

الگورند و تاریخچه

پلتفرم الگورند توسط سیلویو میکالی، یکی از دانشمندان کامپیوتر که استاد مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) ایجاد شده است. میکالی برنده جایزه تورینگ ۲۰۱۲ است و در دنیای گسترده کامپیوتر و دیجیتال، جوایز متعددی را دریافت کرده است. میکالی در سال ۲۰۱۷ به همراه جینگ چن، استاد دانشگاه استونی بروک، وایت پیپر پلتفرم الگورند را نوشت و از همکاری سایر دانشگاهیان نیز برای توسعه این پروژه کمک گرفت. شرکت الگورند در سنگاپور تأسیس شده است.

در اکتبر ۲۰۱۸، استیو کوکینوس (Steve Kokinos)، کارآفرین و مؤسس دو شرکت ۷۰۰ میلیون دلاری، به‌عنوان مدیر عامل و شأن فورد (Sean Ford)، مدیر عامل سابق شرکت بورسی ۳.۷ میلیارد دلاری لاگ‌می‌این (LogMeIn)، به‌عنوان مدیر سرمایه‌گذاری ارشد الگورند آغاز به کار کردند. پیام این استخدام‌ها فقط یک چیز بود: «کسی را استخدام کن که توانایی افزایش مقیاس‌پذیری کسب و کار را داشته باشد». شبکه Algorand از ژوئیه ۲۰۱۸ تحت مشارکت شبکه آزمایش خصوصی قرار گرفت و در می ۲۰۱۹، برای مشارکت عمومی به روی مردم باز شد.

خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

ویژگی‌های اساسی الگورند

 • سرعت بالای تراکنش‌ها: یکی از اصلی ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتال در بالا بودن سرعت تراکنش‌ها است. بطوری که در حدود ۴.۵ ثانیه یک تراکنش این رمز ارز رو انجام می‌شود و به کیف پول شما انتقال می‌یابد.
 • مقیاس پذیری بالای ALGO: یکی دیگر از ویژگی‌های این بلاکچین مقیاس پذیری بالای این ارز است. بطوری که با بالا رفتن تعداد کاربرانی که از این رمز ارز استفاده می‌کنند و تراکنش‌های زیادی را با سرعت بالا انتقال می‌دهد.
 • امنیت بالای Algorand: این بلاکچین از تکنولوژی کدهای دیجیتال نشکن استفاده می کنه که اطلاعات پرداخت کاربران به صورت امن انجام شود.
 • شفافیت بالای ALGO: یکی دیگر از ویژگی‌های این بلاکچین شفافیت این رمز ارز است که می‌توان به راحتی بررسی کنین که چه تعداد الگورند در حال استفاده بوده و یا در مورد تراکنش‌های این اطلاعات کسب کنین.

الگوریتم اثبات سهام الگورند

پروتکل الگورند به دو لایه تقسیم شده است. لایه یک برای اجرای قراردادهای هوشمند، رسیدگی به مبادله اتمی، و ایجاد دارایی‌های بلاکچین مبتنی بر الگورند استفاده می‌شود. لایه یک فقط قادر به اجرای قراردادهای هوشمند نسبتاً اساسی است. برای استفاده از قابلیت‌های اضافی، الگورند یک لایه دوم دارد که قادر به اجرای قراردادهای هوشمند بزرگ‌تر و دارای ویژگی‌های بیشتر است.

این پلتفرم حول یک مکانیسم جدید اجماع اثبات سهام به نام Pure Proof Of Stake ساخته شده است. این سیستم به عنوان یک سیستم اجماع سریع و عادلانه طراحی شده است که به دارندگان ارز دیجیتال ALGO اجازه می‌دهد تا در تولید بلوک شرکت کرده و برای این کار پاداش کسب کنند.

خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

ارزش شبکه Algorand حول دو المان اصلی قرار دارد:

 • عدم تمرکز (Decentralization): بلاک چین Algorand کاملاً غیر متمرکز است و هیچ مقام مرکزی یا شخص واحدی قادر به کنترل این شبکه نیست. یک کمیته منحصربه‌فرد از کاربران به‌صورت تصادفی و پنهانی جهت تأیید هر بلاک انتخاب می‌شود. نودها نیز توسط موجودیت‌هایی که دارای پیشینه‌های متنوع در سراسر کشورهای مخالف هستند، اجرا می‌شوند.
 • عدم انحصار یا نیاز به اجازه (Permissionless): شبکه رمز ارز ALGO باز و عمومی است. بنابراین کاربران برای استفاده از بلاک چین الگورند نیازی به موافقت یک مقام معتمد ندارند. تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند هر بلاک را خوانده و فرصت نوشتن یک تراکنش در بلاکی در آینده را داشته باشند. پلتفرم Algorand همچنین نیازمند کمترین قدرت پردازش و معمولی‌ترین منابع IT برای پیوستن به شبکه است. تمامی کاربران آنلاینی که رمز ارز الگو دارند، به‌صورت خودکار واجدالشرایط مشارکت در اجماع بلاک‌ها می‌شوند.

اعتبار انجمن الگورند

نظر معامله‌گران شخصی این است که افت قیمت ارز دیجیتال بیانگر ارزش آن است. از طرف دیگر، مبادلات بزرگ با اعتبار خوب به طور فعال تجارت ALGO را برای BTC انجام می‌دهد. علاوه بر این، ارزش سکه در توانایی استفاده از آن برای ایجاد اینترنت شفاف و کنترل شده آینده نهفته است. مدیر عامل پلتفرم Blockstack این موضوع را تأیید می‌کند. این شرکت ارائه‌دهنده شبکه رایانه‌ای غیر متمرکز است که در آن داده‌ها فقط با اجازه برنامه‌نویسان آن‌ها به سایر کاربران منتقل می‌شود.

استخراج الگورند

اکثر رمز ارزهایی که از پروتکل اثبات سهام استفاده می‌کنند قابلیت استخراج رو ندارند. این در مورد ارز دیجیتال Algorand هم صادق است و قابل استخراج نیست. ولی می‌توان با خریدن این رمز ارز و قفل کردن شبکه الگورند، به عنوان یک گره یا نود، به تأیید تراکنش‌های این شبکه کمک کرده و بابت این کار این رمز ارز رو پاداش بگیرید. برای این کار باید از کیف پول اختصاصی الگورند استفاده کنین.

رقیبان پروژه الگورند

رقیب اصلی پروژه ایاس (EOS) است، هدف این پروژه نیز حل مشکل مقیاس پذیری و تمرکززدایی است. ایاس نیز امکان نوشتن قرار دادهای هوشمند غیر متمرکز را بر روی بستر خود فراهم کرده است. رقیب بعدی پروژه NANO است،هدف این پروژه ساخت یک بستر پرداخت با سرعت بالا است. کاسپر اتریوم رقیب بعدی الگورند است. این پروتکل یک هارد فورک از اتریوم با هدف تبدیل اتریوم به یک بلاک جین گواه اثبات سهام است. همه این پروژه‌ها ادعای سرعت بسیار بالا و هزینه اندک دارند.

ارز دیجیتال الگورند در پروژه‌های مختلفی همکاری داشته و همین موضوع نیز مزیتی برای آن محسوب می‌شود. ازجمله این پروژه‌ها، تاپ نتورک است که در زمینه ارتباطات ذخیره‌سازی ابری مبتنی بر بلاک چین فعالیت می‌کند. همچنین شرکت اتوی که در حوزه تأمین خدمات ابری و تولید ویدئوهای سه‌بعدی سینمایی فعال است، با الگورند همکاری داشته تا قدرت محاسبات به نفع استودیوهای بزرگ پیش برود و تمرکز را از بین ببرند.

خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

مزایای الگورند

 • معاملات انجام شده در ارز دیجیتال الگورند بدون نیاز به کلیدهای مخفی تأیید می‌شود و درعین‌حال امکان مشاهده مبالغ وجود ندارد. این موضوع باعث می‌شود که اطلاعات کاربران به‌صورت کامل، محرمانه باقی بماند و امنیت آن افزایش پیدا کند.
 • بنیان‌گذاران و توسعه دهنگان پلتفرم الگورند، مشکل مقیاس‌پذیری را به‌خوبی برطرف کردند.
 • در این ارز دیجیتال، پهنای باند افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل امکان جعل امضای دیجیتال در آن به‌شدت کاهش پیدا می‌کند و امنیت شبکه بیشتر می‌شود.
 • کاربران در این شبکه به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و این موضوع می‌تواند امنیت شبکه را به شکل محسوب افزایش دهد.
 • تمامی تراکنش‌های مالی با سرعت زیاد به‌صورت فوری انجام می‌شود.
 • این پلتفرم بر اساس عملکردهای تصادفی فعالیت می‌کند و الگوریتم اثبات سهام برای آن استفاده می‌شود. این الگوریتم عامل مؤثری در بالا بردن امنیت، سرعت و تمرکززدایی در این ارز دیجیتال می‌شود.
 • این پلتفرم برای سرعت دادن به معاملات و بهبود بخشیدن کارایی بلاک چین‌ها به وجود آمده است. همچنین به دنبال این است که مشکلات موجود در نقل‌وانتقال و تراکنش‌های بیت کویت و سایر آلت کوین‌ها را برطرف نماید.
 • هزینه‌های تراکنش در این پلتفرم بسیار ارزان‌تر از سایر موارد است و به همین دلیل کاربری زیادی دارد.
 • استخراج این ارز دیجیتال مانند بیت کوین نیست و هزینه و انرژی زیادی مصرف نمکند. به همین دلیل سازگاری خوبی با محیط زیست دارد.

همکاری‌های الگورند

 • سینک سورت (Syncsort): سینک سورت یک شرکت نرم‌افزاری جهانی متخصص در حوزه بیگ دیتا (Big Data)، محصولات طبقه‌بندی سریع (High Speed Sorting Products)، و خدمات و نرم‌افزار ادغام داده است. همکاری میان Syncsort و الگورند بر حل چالش‌های کاربردی پیرامون حرکت داده، کیفیت داده و موارد دیگر متمرکز است.
 • تاپ نتورک (TOP Network): تاپ نتورک یک شبکه ارتباطات ابری مبتنی بر بلاک چین است. Algorand و تاپ نتورک با هدف پژوهش همکارانه و توسعه سرویس‌های مقیاس‌پذیر بلاک چینی و اجزا زیرساختی روی پلتفرم زنجیره عمومی الگورند، مشارکت استراتژیک خود را آغاز کردند.
 • اُتوی (OTOY): اتوی یک شرکت تأمین خدمات ابری است که ویدئوهای سه بعدی در سطح کیفیت سینمایی می‌سازد. OTOY و الگورند با همکاری یکدیگر به دنبال دموکراتیک کردن قدرت محاسبات به سود هنرمندان مستقل و استودیوهای بزرگ هستند.
 • اَسِت بلاک (AssetBlock): شرکت Asset Block یک کمپانی سرمایه‌گذاری متمرکز در املاک و اوراق بهادار است. این شرکت با همکاری الگورند، ادغام تکنولوژی بلاک چین در سرمایه‌گذاری حوزه املاک را هدف قرار داده است.
 • فلیپ ساید کریپتو (Flipside Crypto): فلیپ ساید کریپتو یک شرکت هوش بازار و ارائه‌دهنده داده‌های فاندامنتال برای تمام رمز ارزهای بزرگ بازار است. توسعه‌دهندگان الگورند با همکاری این شرکت به داده‌های شفاف و دقیق دسترسی خواهند داشت.
خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

پیش بینی قیمت الگورند در سال ۲۰۲۳

علیرغم این که کاهش پذیرش‌ها در سال گذشته تأثیر منفی بر قیمت ALGO داشت، اما گسترش مشارکت‌ها و پیشرفت‌های فنی می‌تواند باعث شود مقیاس پذیری این شبکه تا ۱۰۰,۰۰۰ تراکنش در ثانیه نیز افزایش یابد که این می‌تواند یک تأثیر اساسی در قیمت آن داشته باشد.

با توجه به احتمال وقوع هرگونه تغییر و تحولات در سیاست‌های ارزهای دیجیتال و دستگاه‌های نظارتی، آینده ارز دیجیتال الگورند هم می‌تواند تحت تأثیر این تغییرات قرار گرفته و فراز و نشیب داشته باشد.

به گزارش وبسایت کوین پدیا، پیش بینی قیمت الگورند و آینده ارز دیجیتال ALGO در سال‌های پیش رو به شرح زیر است:

سالبالاترین قیمت احتمالیپایین‌ترین قیمت احتمالی
۲۰۲۱۳.۰۵۲۰.۸۰۸
۲۰۲۲۶.۸۵۳۲.۶۵۴
۲۰۲۳۱۰.۸۵۳۳.۸۵۲۱

پیش بینی آینده ارز دیجیتال الگورند از جانب تحلیلگران و کارشناسان مختلف می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، TradingBeasts بالاترین قیمت ALGO در سال ۲۰۲۲ را ۲.۳۸۴ دلار پیش بینی کرده است.

الگوریتم Pure Proof of Stake چیست؟

Pure Proof of Stake امنیت را ارتقاء می دهد، زیرا دارندگان توکن به صورت تصادفی انتخاب می شوند و مسلما مهاجم نمی داند که فرد انتخابی چه کسی خواهد بود. همچنین تمرکززدایی افزایش می یابد، زیرا هر کسی می تواند در این فرایند مشارکت داشته باشد و نیازی به حل مسائل سخت و پیچیده مانند استخراج در الگوریتم اثبات کار نیست.

در این الگوریتم پردازش تراکنش ها به سرعت انجام می شود و بلاک ها در چند ثانیه بررسی و نهایی می شوند. سرعتی برابر با شبکه های بزرگ پرداخت. علاوه بر این کارمزد تراکنش ها بسیار پایین است.

تیم توسعه دهنده الگورند

پروژه الگورند در بوستون و توسط سیلویو میکالی(Silvio Micali) ایجاد شده است. وی برنده جایزه تورینگ، دانشمند رایانه و استاد موسسه فناوری ماساچوست است. تیمی از متخصصان و محققان بلاک چین به میکالی پیوستند.

بنیاد الگورند مسئول پروژه این ارز هستند. طبق گزارش این بنیاد، الگورند از طریق فروش عمومی در ژوئن 2019 موفق به کسب 60 میلیون دلار سرمایه شد.

خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

توکن الگورند(ALGO)

مانند اغلب بلاک چین ها، الگورند نیز توکن بومی خود به نام ALGO را دارد. ALGO به عنوان ابزاری برای انتقال ارزش در شبکه استفاده می شود و از پروتکل الگورند(Algorand Protocol) استفاده می کند.

توکن های الگورند و دارایی های استاندارد

علاوه بر توکن بومی الگورند که ALGO نام دارد، در این بلاک چین ارزهای رمزنگاری دیگری نیز وجود دارند که دارایی های استاندارد الگورند یا به اختصار ASA نامیده می شوند. این ارزها مانند توکن های ERC20 بر روی بلاک چین اتریوم هستند.

استفاده و انتقال دارایی های استاندارد الگورند(ASA) سریع و ایمن است، زیرا بر روی لایه 1 الگورند قرار دارند. بعلاوه انتقالات آنها نیز با کارمزد پایین انجام می شود.

انتقالات اتمیک

انتقالات اتمیک الگورند روشی امن برای انجام چندین تراکنش به صورت همزمان است. در طی این انتقالات، اگر یکی از تراکنش ها ناموفق شوند، تمام تراکنش ها ناموفق خواهند شد.

این روش چندین مزیت دارد. از جمله پرداخت همزمان به چندین گیرنده که می تواند در صرافی های غیرمتمرکز استفاده شود. بنابراین بدون استفاده از یک صرافی متمرکز می توان اقدام به ترید و معامله کرد.

ویژگی های ارز دیجیتال الگورند چیست؟

 • توسعه دهندگان ارز دیجیتال الگورند، مشکل مقیاس پذیری شبکه ارز دیجیتال را با ساده کردن سازگاری کاربران جدید حل کرده است. بدین صورت که تنها اطلاعات آخرین بلوک را بارگیری کرده و تنها در ایجاد و ذخیره بلوک های بعدی موثر هستند. 
 • به علت افزایش پهنای باند در ارز دیجیتال الگورند، جعل امضاهای دیجیتال در این ارز دیجیتال به حداقل می رسد. افزایش پهنای باند در ارز دیجیتال الگورند، با ترکیب چندین امضای دیجیتال انجام می شود. 
 • از دیگر ویژگی هایی که ارز دیجیتال الگورند دارد، این است که هر معامله ای را می توانند بدون وارد کردن کلیدهای مخفی تایید کنند. به علاوه کاربران امکان مشاهده هیچ مبلغی را ندارند، بنابراین تمامی اطلاعات کاربران به صورت محرمانه تضمین می شود. 
 • ارز دیجیتال الگورند از الگوریتم اجماع PPoS ساخته شده که براساس این الگوریتم، تاثیر کاربر بر روی انتخاب یک بلاک جدید وابسته به مشارکت کاربر در این سیستم دارد. 
 • الگو نهایی سازی تراکنش ها را به صورت فوری انجام می دهد و این بدان خاطر است که تنها یک بلاک می تواند آستانه لازم امضاها را برای تایید در یک دوره مشخص را داشته باشد. علاوه بر این بلاک چین ارز دیجیتال الگورند فورک نمی شود. 
 • از دیگر قابلیت هایی که ارز دیجیتال الگورند برای کاربران به همراه دارد، قابلیت جایگزینی کاربر است، بدین صورت که کاربران در هر انتخاب بلاک، برای محافظت از شبکه در مقابل مهاجمان تعویض می شود. به گونه ای که برای هر دور، کاربران به صورت تصادفی انتخاب می شوند و به صورت تصادفی انتخاب می شوند. 

شبکه بلاک چین ارز دیجیتال الگو چگونه کار می کند؟

خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

بلاک چین ارز دیجیتال الگورند از یک پروتکل توافق بیزانس غیرمتمرکز استفاده می کند که با استفاده از الگوی اثبات سهام خالص(PPOS)، توان عملیاتی و زمان نهایی سازی تراکنش ها را افزایش می دهد. الگوریتم اجماع در شبکه ارز دیجیتال الگورند، شامل پنج مرحله است:

 • طرح پیشنهادی(Propose)
 • رای نرم(Soft Vote)
 • تایید رای(Certify Vote)
 • عملیات تصادفی قابل تایید (VRF)
 • کلید مشارکت (Participation Key)

طرح پیشنهادی(Propose)

در این مرحله، تعدادی بلاک به عنوان پیشنهاد بلاک های جدید در شبکه انتخاب می شوند. هر نود شبکه حساب های مربوط به خود را مدیریت کرده و برای هر حسابی که آنلاین باشد، VRF الگورند اجرا می شود. VRF یا Verifiable Random Functio مشابه با یک سیستم وزنی بوده که تعداد ارز الگو موجود در اکانت فعال مربوطه، برای انتخاب شدن اثر می گذارد. 

رای نرم(Soft Vote)

در این مرحله تمامی پروپوزال ها فیلتر شده تا به یک طرح واحدی برسد تا یک بلاک واحد ایجاد شود. در این مرحله هر نود شبکه پیام های مختلفی از دیگر نودها دریافت می کند. سپس هر نود به تایید اثبات VRF این پیام ها می پردازد. 

تایید رای(Certify Vote)

در این مرحله یک کمیته پیشنهادی، بلاکی را در مرحله رای نرم برای جلوگیری از مشکلاتی همچون دوبار خرج کردن، مورد بررسی قرار می دهد. در صورتی که چنین مشکلی وجود نداشته باشد، کمیته جدید دوباره برای تایید آن بلاک رای می دهد. 

عملیات تصادفی قابل تایید(VRF)

بعد از طی کردن سه مرحله بالا، هر بلاک در شبکه الگورند، یک سید انتخاب تصادفی و غیر قابل پیش بینی تعیین می کند که، کدام کاربر در دور بعدی پروتکل اجماع داشته باشد. زمانی که یک بلوک جدید در بلاک چین ثبت می شود، هر فردی که از سید مطلع شود، آن را می بیند. یک کاربر از طریق VRF مربوط به کلید خصوصی مشارکت و سید انتخاب، به صورت پنهانی انتخاب یا عدم انتخاب به عنوان مشارکت کننده بعدی بررسی می کند. 

عملیات تصادفی قابل تایید یک خروجی شبه تصادفی را به همراه یک اثبات رمزنگاری تولید می شود که از طریق آن، هر فردی قادر است نتیجه نهایی را تایید کند. 

کلید مشارکت(Participation Key)

هر کاربری که ارز دیجیتال الگو دارد، می تواند در پروتکل اجماع مشارکت داشته باشد. برای راحتی کار، هر کاربر آنلاینی که برای مشارکت در بلاک چین اقدام کند، به جای استفاده از ارز دیجیتال در شبکه الگورند، نیاز به تولید و ثبت کلید مشارکت در شبکه بلاک چین الگورند است. با استفاده از کلید مشارکت، یک حساب قادر به طرح پیشنهاد و رای دهی در بلاک ها است. مزیتی که استفاده از کلید مشارکت برای کاربر به همراه دارد، امنیت مربوط به ارز دیجیتال الگو کاربر است. 

خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

آیا ارز دیجیتال الگورند، قابل استخراج است؟

همان طور که گفته شد، شبکه ارز دیجیتال الگورند از اثبات سهام (POS) استفاده می کند که در این نوع الگوریتم، مجموعه ای از تایید کنندگان برای تایید هر بلوک جدید، مجموعه از تراکنش هر امضا می کنند. هر بلوک توسط کاربران شبکه تایید، منتشر و ذخیره می شوند. بنابراین همان طور که مشخص است، ارز دیجیتال الگورند مانند دیگر ارزهای دیجیتال قابلیت استخراج ندارد.

پیش بینی آینده ارز دیجیتال الگورند 

 ارز دیجیتال الگورند در تلاش است که در آینده، نسل جدید از خدمات مالی و مبادلات را ارائه دهد. در واقع این ارز دیجیتال همانند پلی مابین سیستم نظام اقتصادی سنتی و غیر متمرکز عمل می کند و خدماتی که این ارز دیجیتال ارائه می دهد، این قابلیت را به کاربران خود می دهد مبادلات NFT و استیبل کوین ها را انجام دهند. 

به علاوه تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال الگورند، از جمله مواردی است که نشان می دهد این ارز دیجیتال آینده درخشانی خواهد داشت. تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال الگورند را می توان از سایت های معتبری همچون Coinmarketcap مشاهده کرد. اما بر اساس تحلیل بنیادی ارز دیجیتال الگورند، می توان اینگونه نتیجه گرفت که ارز دیجیتال الگو، آینده خوبی داشته و می تواند بسیاری از مشکلات سیستم های مالی را برطرف کند. 

الگورند در چه پروژه هایی مشارکت داشته است؟

 • تاپ نتورک (TOP Network): تاپ نتورک از جمله پروژه هایی است که ارز دیجیتال Algorand در آن مشارکت داشته است. این شرکت، یک شبکه ارتباطات ذخیره سازی ابری مبتنی بر شبکه بلاک چین است که با مشارکت الگو، در تلاش است سرویس های مقیاس پذیری بلاک چین را افزایش دهد. 
 • اتوی(OTOY): شرکت اتوی از جمله شرکت های تامین خدمات ابری بوده که ویدئوهای سه بعدی با کیفیت سینمایی تولید می کند. همکاری الگورند با شرکت اتوی در راستای دموکراتیک کردن قدرت محاسبات به نفع استودیوهای بزرگ است. 
 • سینک سورت(Syncsort): سینک سورت یک شرکت نرم افزاری بوده که متخصص در زمینه دیتاهای بزرگ، محصولات طبقه بندی سریع و خدمات نرم افزاری ارائه می دهد. همکاری الگورند با این شرکت، در راستای حل چالش های کاربردی و کیفیت داده ها است. 
 • فلیپ ساید کریپتو(Flipside Crypto): شرکت فلیپ ساید کریپتو، یک شرکت هوشمند در زمینه هوش بازار و ارائه دهنده داده های تحلیل فاندامنتال برای تمامی ارزهای دیجیتال در بازار است. همکاری الگورند با این شرکت در راستای شفاف سازی داده های در دسترس است. 
خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

بررسی کامل بلاکچین الگورند Algorand

الگوراند(Algorand) یک بلاکچین با عملکرد سریع است که مشکل مقیاس پذیری را که مدت ها بیت کوین با ان درگیر بود حل کرده است و به همین علت عده ای الگوراند را نسل سوم بلاکچین می نامند.الگوراند که این ویژگی بسیار مهم را دارد،ویژگی امنیت و عدم تمرکز را نیز حفط کرده است.سیلویو مککالی (Silvio Macali)بنیان گذار الگوراند و استاد فناوری دانشگاه  ماساچوست است.الگورند با گواهی اثبات سهام کار و دسته ای از عملکردهای شبه تصادفی کار میکند.توکن اصلی بلاکچین الگوراند،ALGO است که در ادامه به بررسی ان خواهیم پرداخت.

الگوریتم اجماع شبکه الگورند

از مزیت های مهم الگورند،الگوریتم گواه اجماع شبکه ان است .الگورند از الگوریتم اجماع PurePoS استفاده میکند،این الگوریتم کلاهبرداری را به حداقل می رساند،برای اینکه این شبکه به درستی کار کند دو سوم افرادی که از ان استفاده میکند باید با صداقت تراکنش هارا انجام دهند در صورتی که این اتفاق نیافتد،شبکه به درستی کار نخواهد کرد.این ویژگی باعث میشود اقلیت نتوانند به بقیه ضرر وارد کنند.این الگوریتم مشکل مقیاس پذیری را حل کرده و باعث افزایش امنیت و سرعت شبکه شده است.به همین علت است که الگوراند با سیستم های پرداخت سنتی به رقابت میپردازد.

بلاک های الگوراند چگونه ساخته می شوند؟

بلاک های الگوراند در دو مرحله ساخته میشوند:ابتدا یک کوین به صورت تصادفی انتخاب میشود سپس دارندگان کوینی که به صورت تصادفی انتخاب شده است،بلاکی را به عنوان بلاک بعدی پیشنهاد میکنند،در مرحله دوم گروهی 1000 نفره به صورت تصادفی از دارندگان کوین به صورت تصادفی انتخاب میشود که باید بلاک پیشنهادی را تایید کنند.مزیت نحوه ساخته شدن الگوراند،این است که امنیت شبکه را بسیار بالا برده است.

عرضه اولیه ALGO

تیم در ژوِئن 2019 عرضه اولیه (ICO) برگزار کردند،در این عرضه اولیه توکن ALGO معرفی شد و توانست 25 میلیون  ALGO را با ارزش بیش از 60 میلیون دلار به  فروش برساند.به طور کلی 10 میلیارد توکن ALGO عرضه خواهد شد و مقدار عرضه سالیانه 600 میلیون توکن است.اوج قیمت ALGO به تاریخ ژوئن 2019 برمیگردد که برابر با 3.28 دلار بوده است.در زمان نگارش این نوشته ALGO رتبه 39 را در سایت معتبر Coinmarketcap به خود اختصاص داده است و ارزش بازار ان برابر با 427 میلیون دلار است.نودهای الگوراند متن باز و در اختیار عموم است.

مزیت های الگوراند

 • سرعت تراکنش های بالای الگوراند در پرداخت که کمتر از پنج ثانیه است.
 • هر تصمیمی بر اساس اجماع اکثریت است
 • پروژه کاملا غیر متمرکز است.
 • توزیع توکن ان به سبک حراج های هلندی است.

حراح هلندی به این سبک است که فرد فروشنده شروع مزایده را با بالاترین قیمتی که مد نظرش است،اغاز میکند.قیمت یه طور مداوم کاهش پیدا میکند تا زمانی که خریداری اقدام به خرید کند و یا قیمت به حداقل از پیش تعیین شده برسد،سپس خریدار اخرین فیمت اعلام شده را پرداخت میکند،این نوع حراج وقتی کاربرد دارد که فروش سریع دارایی مدنظر است.در واقع این یک مزیت الگو بر سایر رقیبانش است

 • نحوه ساخته شدن بلوک ها که به صورت تصادفی است و به این طریق امنیت و سرعت شبکه حفط میشود و راه حلی برای مقیاس پدیری است.
 • ALGO نیازی به ماینر ندارد و از پروتکل مبتنی بر اجماع Byzantin استفاده می کند.
خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

کیف پول الگورند Algorand

یکی دیگه از مهمترین مباحثی که در مقاله ارز دیجیتال الگورند چیست؟ می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم در مورد کیف پول الگورند هستش و اینکه بهترین کیف پول الگورند چه کیف پولی هستش. در مورد کیف پول الگورند و هر ارز دیجیتالی جا داره بگم که نگهداری از ارزهای دیجیتال از خرید اون ها هم مهمتر هستش و باید در نگهداری از ارزهایی که می خریم، خیلی دقت کنیم. چون بازار رمز ارزها طوری هستش که هر کسی خودش مسئول نگهداری از رمز ارزهای خود بوده و نگهداری از رمز ارزها در کیف پول هایی که دقیقا برای همین منظور طراحی شدن صورت می گیره. همونطور که می دونید، این روزها کیف پول های زیادی از سخت افزاری و نرم افزاری گرفته تا تحت وب و دسکتاپ، برای نگهداری ارزهای دیجیتال طراحی شدن.

مهمترین کار ما در هنگام استفاده از یک کیف پول ارز دیجیتال، نگهداری و مراقبت از کلمات بازیابی اون کیف پول هستش. چرا که راه دست یابی به کیف پول همون کلمات بازیابی هستن که هر کسی اون ها رو داشته باشه، به راحتی می تونه به اون کیف پول دسترسی داشته باشه. بنابراین اولا نصب کیف پول رو خودتون انجام بدین و ثانیا کلمات بازیابی کیف پول تون رو در اختیار کسی قرار ندین. در مورد بهترین کیف پول الگورند، در ادامه کیف پول هایی که در بازار بسیار معروف هستن و می تونین برای نگهداری این ارز دیجیتال از اون ها استفاده کنین رو بهتون معرفی می کنیم.

بهترین کیف پول Algorand

کیف پول تراست ولت Trust Wallet

بی شک کیف پول تراست ولت رو میشه یکی از بهترین کیف پول های بازار معرفی کرد. این کیف پول امروزه تحت مالکیت صرافی بزرگ بایننس Binance بوده و همین اعتبار این کیف پول رو دو چندان کرده. تراست ولت برای موبایل ارائه شده و می تونین برای سیستم عامل اندروید اون رو ازگوگل پلی و برای سیستم عامل ios اون رو از اپ استور دانلود کنین. این کیف پول پول فعلا برای نسخه دسکتاپ هیچ نسخه ای رو ارائه نداده و فقط برای موبایل می تونین ازش استفاده کنین. از مهمترین ویژگی های این کیف پول میشه به پشتیبانی از بیش از هزار توکن و کوین و امنیت بالای کیف پول و نگهداری کلمات خصوصی کیف پول روی دستگاه خود شخص اشاره کرد. این کیف پول همچنین این قابلیت رو داره که توکن های جدید رو هم بصورت دستی بهش اضافه کرد. اگه قصد استفاده از تراست ولت رو دارین، در صفحه اول ایران بایننس نحوه نصب و استفاده از اون رو بطور کامل توضیح دادیم و می تونین ازش استفاده کنین.

کیف پول اتمیک ولت Atomic Wallet

یکی دیگه از بهترین کیف پول الگورند، میشه به اتمیک ولت اشاره کرد. این کیف پول در سال 2017 وارد بازار ارزهای دیجیتال شد و ترکیبی از سادگی و کارایی رو شامل میشه. میتونین توکن های شبکه ERC 20 رو بطور دستی هم به این کیف پول اضافه کنین. این کیف پول بر خلاف تراست ولت علاوه بر اینکه نسخه های موبایل برای اندروید و ios رو پشتیبانی میکنه، همچنین نسخه دسکتاپ هم داره و می تونین اونو روی کامپیوترتون نصب کرده و ازش استفاده کنین. درهنگام نصب کلمات بازیابی کیف پول تون در اختیار خودتون قرار می گیره و همچنین یک پسورد قوی رو از شما میخواد که برای کیف پول تون انتخاب کرده و به امنیت هر چه بیشتر کیف پول تون کمک میکنه. تعداد رمز ارز هایی که اتمیک پشتیبانی میکنه بالای 300 عدد بوده و همچنین یک صرافی غیر متمرکز بنام اتمیک سواپ Atomic Swap رو هم داخل خودش داره. این کیف پول یکی از بهترین کیف پول ها برای انتخاب بعنوان کیف پول ALGO به حساب میاد و می تونین ازش هم روی موبایل و هم کامپیوتر استفاده کنین.

الگورند ولت Algorand Wallet

خود بلاکچین الگورند هم برای این توکن یک کیف پول بنام الگورند ولت طراحی کرده که می تونین با مراجعه به سایت algorandwallet.com اون رو دانلود کنین و برای نگهداری این رمز ارز ازش استفاده کنین. این کیف پول برای موبایل طراحی شده و می تونین برای سیستم عامل های اندروید و ios ازش استفاده کنین. عیبی که این کیف پول داره این هستش که فقط برای نگهداری ارز دیجیتال الگورند می تونین ازش استفاده کنین و قابلیت نگهداری سایر ارز های دیجیتال، مثل کیف پول هایی که در بالا معرفی کردیم رو نداره.

کیف پول لجر Ledger

یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری بازار کیف پول لجر هستش که در دو مدل لجر نانو اس Ledger Nano S و لجر نانو ایکس Ledger Nano X عرضه شده و از بیش از 1500 ارز دیجیتال پشتیبانی می کنه. امنیت کیف پول های سخت افزاری بسیار بیشتر از نرم افزاری هستش. به دلیل این که کلمات خصوصی دستگاه شما بصورت آفلاین و بر روی یک دستگاه سخت افزاری نگهداری می شن. در اصل با استفاده از این نوع کیف پول ها شما دارایی های خودتون رو بصورت آفلاین نگهداری می کنین که با این کار خطر هک شدن دارایی های شما خیلی کمتر از کیف پول های نرم افزاری هستش. در اصل شخص تنها با در دست داشتن کیف پول سخت افزاری و کلمه امنیتی به دارایی های شما دسترسی خواهد داشت. بنابراین اگه قصد نگهداری ارزهای دیجیتال زیاد با ارزش مالی بالایی دارین، توصیه ما اینه که نحوه نصب این کیف پول رو یاد بگیرین و ازش استفاده کنین. این کیف پول می تونه یکی از بهترین کیف پول الگورند در نظر گرفته بشه. هر دو مدل لجر از این رمز ارز پشتیبانی کرده و می تونین برای نگهداری الگورند ازشون استفاده کنین.

کیف پول ترزور Trezor

برای انتخاب کیف پول Algorand می تونین از ترزو هم استفاده کنین. این کیف پول در اصل اولین کیف پول سخت افزاری بیت کوین بود که تو سال 2014 توسط یه شرکت از کشور جمهوری چک بنام ساتوشی لبز ارائه شد. این کیف پول هم در رده کیف پول های سخت افزاری ارزهای دیجیتال به شمار میاد و از لحاظ امنیت یکی از امن ترین کیف پول های بازار به شمار میاد. این کیف پول هم دو مدل ترزوو مدل تی Trezor Model T و ترزور وان Trezoe One رو داره که مدل وان اون مشهور ترین مدل این شرکت به شمار میاد و میتونه یک کیف پول الگورند خیلی خوب به شمار بیاد. این کیف پول هم از بیش از هزار کوین و توکن پشتیبانی می کنه. این کیف پول هم از اونجایی که دارایی های شما رو بصورت آفلاین نگهداری می کنه قابل هک شدن نیست و میتونه یکی از بهترین گزینه های شما برای نگهداری ارزهای دیجیتال به شمار بیاد. هر دو مدل این کیف پول از ارز دیجیتال الگورند پشتیبانی می کنن.

خرید و فروش الگورند
خرید و فروش الگورند

ساختار پروتکل الگورند چگونه است؟

الگورند یک ساختار بلاک چین است که دو سطح منحصر به فرد دارد. سطح پایه از قراردادهای هوشمند، ایجاد دارایی و اتمیک سواپ در بین دارایی ها پشتیبانی می کند. همه این فرایندها در لایه 1 بلاک چین الگورند انجام می شود که به اطمینان از امنیت و سازگاری شبکه کمک می کند.
در لایه اول شبکه الگورند، پلتفرم ها و کاربران می توانند ASA ایجاد کنند که نشانگر توکن های جدید یا موجود در بلاک چین الگورند است. این ساختار شبیه عملکرد توکن های ERC-20 در شبکه اتریوم است. در رابطه با امنیت، قراردادهای هوشمند ساده در پلتفرم الگورند به صورت لایه -قرارداد های هوشمند الگورند اجرا می شوند. این بدان معنی است که آنها همان سطح امنیت پروتکل اجماع را حفظ می کنند.
لایه دوم الگورند برای قراردادهای هوشمند پیچیده تر و توسعه دی اپ ها یا برنامه های غیر متمرکز اختصاص داده شده است. این انشعاب شبکه، بین لایه 1 و لایه 2 است که به الگورند امکان می دهد تراکنش ها را با چنین کارایی پردازش کند. با قراردادهای پیچیده و هوشمند برون زنجیره ای، معاملات ساده می توانند بدون اینکه گرفتار قرارداد های هوشمند بزرگتر و پیچیده تری شوند با سرعت بیشتری در لایه 1 مورد پردازش قرار گیرند.

خرید و فروش الگورند

خرید الگورند | فروش الگورند

الگورند Algorand اولین و محبوبترین ارز دیجیتال است که در جهان معرفی شد. مزیت اصلی الگورند این است که هیچکس مالک آن نیست یا آنرا کنترل نمی کند و همه می توانند در آن مشارکت کنند.

* خرید الگورند

اگر قصد خرید الگورند را دارید می توانید با کلیک به دکمه ی زیر درخواست خود را ثبت کنید.

* فروش الگورند

برای فروش الگورند می توانید با کلیک به دکمه ی زیر از خدمات سایت آی ایکس هادی Exhadi استفاده کنید.

* تبدیل الگورند به سایر ارز دیجیتال دیگر

برای تبدیل الگورند به سایر ارز دیجیتال دیگر می توانید با کلیک به دکمه ی زیر اقدام نمایید .

ویدیوی الگورند :

آموزش خرید الگورند از ما :

مراحل خرید Algorand از سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم خرید Algorand
 5. پرداخت مبلغ ریالی معادل فاکتور خرید Algorand خود از درگاه آنلاین بانکی
 6.  دریافت اتوماتیک ارز Algorand خریداری شده ی خود

آموزش فروش الگورند به ما :

مراحل فروش Algorand به سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم فروش Algorand
 5. ارسال ارز Algorand فروشی خود به شماره حساب Algorand معرفی شده سایت ما
 6.  ثبت کردن هش تراکنش tx id ارز Algorand خود
 7. تایید تراکنش ارسالی Algorand فروشی شما توسط بخش پشتیبانی سایت ما
 8. شارژ موجودی کیف پول ریالی حساب کاربری شما
 9. ثبت درخواست برداشت ریالی به حساب بانکی خود
 10. واریز سریع مبلغ درخواست برداشت ریالی شما به حساب بانکی تان

سایت آی ایکس هادی مطمئن ترین سایت خرید الگورند ، امکان خرید الگورند با کمترین کارمزد را فراهم کرده است . علاوه بر سایت کاربران محترم می توانند از اپلیکیشن آی ایکس هادی بعنوان بهترین اپلیکیشن خرید و فروش الگورند استفاده کنند. برای شروع خرید و فروش الگورند همین حالا می توانید سفارش خود را در سایت آنلاین آی ایکس هادی ثبت نمایید .

پیوستن به کانال تلگرام سایت Exhadi – با کلیک به لینک زیر :

سوالات متداول الگورند :

بله! سایت آی ایکس هادی تمامی خدمات مربوط به خرید و فروش الگورند را ارائه می دهد .

ارزش الگورند هم مانند پول‌ کشورها، نوسان دارد اما این ارزش توسط افراد یا گروه مشخصی تعیین نمی‌شود، بلکه عرضه و تقاضا عامل اصلی است که ارزش و قیمت الگورند را به شکل صعودی یا نزولی هدایت می‌کنند.

خرید و فروش الگورند توسط آی ایکس هادی آنی و بصورت اتوماتیک توسط سیستم سایت انجام می شود .

بله! شما می توانید ارزهای دیجیتال مختلفی را از سایت آی ایکس هادی تهیه نمایید .

الگورند یکی از مشهورترین ارز دیجیتال در جهان می باشد که بر روی بستر بلاک چین مبادله می شود .