خرید و فروش آولانچ

عکس ارزنام فارسی ارزنام انگلیسی ارزنماد اختصاریتوسعه دهنده گان
آولانچAvalancheAVAXEmin Gun Sirer , Kevin Sekniqi , Maofan Ted Yin

خرید و فروش آولانچ

خرید و فروش آولانچ | فروش و خرید و نگهداری آولانچ | خرید آولانچ | فروش آولانچ | خرید آولانچ ارزان | شارژ آولانچ | شارژ حساب آولانچ Exhadi | مرجع فروش و خرید اولانچ | قیمت آوالانچ | خرید ارز دیجیتال اولانچ | فروش ارز دیجیتال اولانچ | خریدارز اولانچ | فروش ارز اولانچ | خرید و فروش ارز دیجیتال آواکس در صرافی ایکس هادی | فروش Avalanche | قیمت AVAX | آوالانچ چیست؟ آموزش خرید و فروش آوالانچ – ایکس هادی | خرید و فروش آنی آوالانچ AVALANCHE با بهترین قیمت | برترین صرافی اولانچ | صرافی اولانچ | اموزش و راهنمای خرید و فروش و نگهداری اولانچ | بهترین قیمت اولانچ | خرید بدون کارمزد اولانچ

 
 

نمودار قیمت و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال آولانچ

خرید و فروش آولانچ | فروش و خرید و نگهداری آولانچ | خرید آولانچ | فروش آولانچ | خرید آولانچ ارزان | شارژ آولانچ | شارژ حساب آولانچ Exhadi

 

خرید و فروش آولانچ

چگونه آولانچ را اتوماتیک به ریال تبدیل کنیم ، اَوِلانچ (Avalanche) یک شبکه بلاک چینی متن باز است که از یک پروتکل اجماع منحصر بفرد استفاده می‌کند.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

اَوِلانچ (Avalanche) یک شبکه بلاک چینی متن باز است که از یک پروتکل اجماع منحصر بفرد استفاده می‌کند. این شبکه که پیش‌تر با نام آوا (AVA) شناخته می‌شد، اولین پلتفرم قرارداد هوشمند است که می‌تواند تراکنش‌ها را در کمتر از یک ثانیه تایید کند. اوالانچ به صورت کامل از ابزار توسعه اتریوم (Ethereum development toolkit) پشتیبانی می‌کند و توکن مورد استفاده در آن، ارز دیجیتال AVAX نام دارد.

در طول شبکه آزمایشی یا تست نت (Testnet)، اولانچ توانست به رکورد بیش از 1000 تولیدکننده بلاک منحصربفرد از سرتاسر جهان در شبکه خود برسد، اتفاقی که نه تنها در میان تست نت سایر شبکه‌های بلاک چینی مشاهده نشده، بلکه شبکه اصلی یا Mainnet بسیاری از پروژه‌های فعال امروزی در رسیدن به آن ناتوانند. در کنار این مسئله، Avalanche توانست یکی از بهترین برنامه‌های توزیع توکن در فضای کریپتو را اجرا کند، برنامه‌ای که در آن سهم سرمایه‌گذاران خصوصی اولیه کمتر از 14 درصد بود و بیش از 70 درصد از توکن‌های این شبکه به افراد سازنده و شرکت‌کننده در پروتکل این شبکه تعلق خواهد گرفت.

اولانچ و ارز دیجیتال AVAX چه ویژگی‌هایی دارند؟

پیش از وارد شدن به جزئیات این شبکه، در ابتدا بهتر است که ویژگی‌های کلیدی شبکه Avalanche و توکن AVAX را بهتر بشناسیم.

ویژگی‌های برجسته اولانچ

1) استفاده از تکنولوژی نوآورانه: اولانچ بر اساس یک پروتکل اجماع منحصر بفرد و نوآورانه ساخته شده است. این پروتکل ضمن عملکرد بسیار قدرتمند در پردازش تراکنش‌ها و مقیاس پذیری، از امنیت و تمرکززدایی بسیار بالایی برخوردار است.

2) تیم قدرتمند: امین گان سیرر (Emin Gun Sirer) بنیان‌گذار اولانچ، خالق اولین ارز دیجیتال استفاده کننده از الگوریتم اجماع اثبات کار به نام Karma در سال 2003 است. وی پروفسور علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل آمریکاست و جمعی از محققین این دانشگاه، توسعه‌دهندگان مرکزی شبکه Avalanche را تشکیل می‌دهند.

3) رشد قدرتمند: شبکه بلاک چین اولانچ توانست بسیار سریع هزاران نفر را در جامعه توسعه‌دهندگان خود جذب کند. شبکه آزمایشی ارز دیجیتال AVAX  توانست به رکورد بیش از هزار گره تاییدکننده (Validator Node) برسد.

4) ساخته شده بر مبنای عدالت و برابری: اوالانچ بگونه‌ای طراحی شده است تا بتواند عدالت را میان طیف وسیع کاربران خود برقرار سازد. از معماری سبک این شبکه که باعث شده سخت‌افزارهای گران قیمت برای مشارکت در آن مورد نیاز نباشد، تا برنامه توزیع توکن عادلانه، حکایت از آن دارد که اولانچ برای جامعه خود ساخته شده است، نه برای سرمایه‌گذاران.

ویژگی‌های فنی کلیدی Avalanche

1) اولانچ یک پلتفرم ایجاد قراردادهای هوشمند است که از سرعت بسیار بالایی بهره می‌برد. از آنجایی که تراکنش‌ها در این شبکه ظرف کمتر از 1 ثانیه نهایی می‌شوند، سرعت شبکه Avalanche و ارز دیجیتال AVAX را می‌توان با ویزا (Visa) هم‌رده دانست.

2) اوالانچ به طور کامل از ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می‌کند، بنابراین تمام ابزار توسعه اتریوم مانند ترافل (Truffle)، ریمیکس (Remix)، متامسک (Metamask)، مای اتر والت (MEW) در این شبکه قابل استفاده است.

3) اولانچ از تکنولوژی شاردینگ با کاربرد خاص استفاده می‌کند. این بدان معناست که توسعه‌دهندگان ارز دیجیتال AVAX قادر خواهند بود بر اساس نیاز خود، برای اپلیکیشن‌های خود از شاردینگ استفاده کنند.

4) اوالانچ به طور کامل از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) پشتیبانی می‌کند.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

ویژگی‌های ارز دیجیتال AVAX

1) ارز AVAX توکن مورد استفاده در شبکه بلاک چین اولانچ است.

2) حداکثر 720 میلیون واحد از توکن AVAX وجود خواهد داشت و 50 درصد از آن روی شبکه اصلی (Mainnet) توزیع خواهد شد.

3) ارز دیجیتال AVAX به عنوان واحد اصلی شبکه اولانچ، توکن پرداختی برای عملیات درون شبکه است و پایه امنیتی شبکه را تضمین می‌کند.

4) کارمزدهای تراکنش که در قالب ارز دیجیتال AVAX پرداخت می‌شوند، فورا سوزانده می‌شود. بنابراین توکن AVAX در طول زمان کمیاب‌تر می‌شود.

تکنولوژی Avalanche

اولانچ از یک تکنولوژی پیشگامانه بهره می‌برد. این پلتفرم ترکیبی از یک پروتکل اجماع جدید و کاملا قدرتمند است که ضمن ایجاد تمرکززدایی به صورت واقعی، تراکنش‌ها را بسیار سریع و در کسری از ثانیه پردازش می‌کند. علاوه بر این، زیرساخت اوالانچ بسیار منعطف است و توسعه‌دهندگان را قادر به ساخت زیرشبکه‌های جدید با محیط‌های دلخواه می‌سازد.

معماری شبکه اولانچ

از آنجایی که اولانچ خود را اینترنت بلاک چین ها معرفی کرده ، طبیعی است که معماری شبکه ارز دیجیتال AVAX منحصر بفرد و متفاوت با شبکه‌هایی باشد که تاکنون مدعی اینترنت بلاک چین شده‌اند. معماری شبکه اوالانچ را می‌توانیم به چهار بخش مجزا تفکیک کنیم که در ادامه این 4 بخش معرفی می‌شوند.

موتور اجماع

یکی از متفاوت‌ترین بخش‌های معماری این شبکه، الگوریتم اجماع آن است. اگرچه الگوریتم اجماع این شبکه در واقع بر پایه اثبات سهام یا PoS است، اما تفاوت بسیاری با نمونه‌های قبلی دارد. الگوریتم اجماع شبکه بلاک چین Avalanche به طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شود:

اولانچ: یک الگوریتم اجماع توان بالا و بهینه شده بر اساس تکنولوژی دفتر کل توزیع شده گراف غیرمدور مستقیم یا دگ (DAG)

اسنومن (Snowman): یک الگوریتم اجماع توان بالا و کاملا سفارشی شده برای قراردادهای هوشمند

بیشتر بخوانید: الگوریتم اجماع اثبات سهام (Proof of Stake “PoS”) چیست؟

زیرشبکه‌ها

زیرشبکه یا ساب نت (Subnet) که مخفف عبارت Sub-Network است، مجموعه‌ای قابل تغییر از تاییدکننده‌های بلاک هستند که برای اجماع در مورد وضعیت دسته‌ای از زنجیره‌ها با هم کار می‌کنند. هر زیرشبکه موظف به ایجاد مکانیزم پاداش‌دهی مجزا برای تایید‌کننده‌های خود است.

ماشین‌های مجازی

در شبکه ارز دیجیتال AVAX ، ماشین‌های مجازی (VMs) کدهایی هستند که با استفاده از اجماع، پایگاه‌های داده را تولید می‌کنند. این دیتابیس‌ها می‌توانند باهم یک زنجیره از جنس DAG و یا سایر ساختارهای توزیع شده تشکیل دهند. ماشین‌های مجازی را می‌توان برای زیرشبکه‌های مختلف برای دفعات متمادی استفاده کرد.

زنجیره‌ها

زنجیره‌ها (Chains) در واقع همان رشته‌هایی از داده هستند که می‌توانند به شکل DAG و یا بلاک چین باشند. این زنجیره‌ها که توسط ماشین‌های مجازی تولید می‌شوند، دارای یک ChainID منحصر بفرد هستند و بخشی از یک زیرشبکه‌اند. یک ماشین مجازی یکسان می‌تواند چندین زنجیره مشابه که عضو یک زیرشبکه هستند را تولید کند.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

زیرشبکه‌های اصلی ارز دیجیتال AVAX

اولانچ یک شبکه قابل سفارشی سازی، مقیاس پذیر و متعامل است. هرچیزی در این شبکه، درون یک زیرشبکه قرار می‌گیرد و هر زنجیره‌ای، بخشی از یک زیرشبکه است. با این حال، تاییدکنندگان بلاک الزاما باید عضوی از شبکه اصلی هم باشند و فعالیت در زیرشبکه‌ها اختیاری است. شبکه اصلی به سه زیرشبکه زنجیره سکو ((Platform Chain (P)، زنجیره مبادله ((Exchange Chain (X) و زنجیره قراردادها ((Contracts Chain (C) تقسیم می‌شود.

زنجیره سکو

زنجیره سکو یا P-Chain زنجیره‌ای است که قراداده‌های شبکه روی آن ذخیره می‌شود و وظیفه هماهنگ‌سازی تاییدکنندگان بلاک را بر عهده دارد. این زنجیره اطلاعات مربوط به زیرشبکه‌های فعال را نیز شامل می‌شود و اجازه ساخت زیرشبکه‌های جدید را به کاربران می‌دهد. زنجیره سکو از الگوریتم اجماع اسنومن (Snowman) بهره می‌برد، الگوریتمی که انحصارا توسط اولانچ توسعه داده شده و پیشتر در مورد آن صحبت شده است.

زنجیره مبادله

زنجیره مبادله یا X-Chain زنجیره‌ای است که نقش مدیریت دارایی‌ها مانند ساخت دارایی‌های جدید، تبادل آن‌ها با یکدیگر و انتقال را بر عهده دارد. این زنجیره از الگوریتم اولانچ برای اجماع استفاده می‌کند.

زنجیره قراردادها

زنجیره قراردادها یا C-Chain زنجیره پیشفرض قراردادهای هوشمند روی شبکه اولانچ است و کاربران با استفاده از آن قادر به توسعه هر اسمارت کانترکت مبتنی بر اتریوم خواهند بود. زنجیره C-Chain نیز همانند P-Chain از الگوریتم اجماع اسنومن در ساختار خود استفاده می‌کند.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

معرفی ارز دیجیتال AVAX

همانند بسیاری از شبکه‌های بلاک چینی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، اولانچ نیز دارای توکن محلی شبکه خود با نام AVAX است. این رمز ارز در فعالیت‌های مختلف این شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال برای انجام یک تراکنش درون این شبکه، کارمزد باید از طریق ارز دیجیتال AVAX پرداخت شود. در ادامه، مشخصه‌های اصلی این رمز ارز ذکر شده است:

ذخایر محدود توکن اولانچ

بر خلاف اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال که دارای تورم سالیانه هستند، حداکثر تعداد ارز دیجیتال AVAX که وجود خواهد داشت، 720 میلیون واحد خواهد بود. از این مقدار، 360 میلیون از طریق فرآیند استیکینگ و در طول زمان به کاربران به صورت تدریجی اعطا خواهد شد. نکته جالب در مورد توکن AVAX این است که تمام کارمزدهای دریافتی سوزانده و از چرخه حذف می‌شوند. بر این اساس، حتی رسیدن تعداد ارزهای آواکس به 720 میلیون واحد غیر ممکن خواهد بود. این مکانیزم تقریبا شبیه به ساختار ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) است.

فرآیند استیکینگ

اوالانچ به سبب ساختار سبک، ساده و فرآیند استیکینگ شفاف، خود را نسبت به سایر پلتفرم‌های بلاک چینی جدا می‌داند. برای تبدیل شدن به یک گره تایید کننده (Validator Node) در شبکه اولانچ، نیاز به خرید ارز دیجیتال AVAX به میزان حداقل 2000 واحد و استیک کردن آن است. تمام کاربران ویندوز، مک، لینوکس و اکثر زیرساخت‌های ابری قادر به تبدیل شدن به گره تایید کننده Avalanche هستند.

بیشتر بخوانید: استیکینگ ارز دیجیتال چیست؟ آموزش Staking در صرافی بایننس

پاداش استیکینگ

یکی از تفاوت‌های اساسی بین اولانچ و دیگر شبکه‌های بلاک چینی، مکانیزم حاکمیت در آن است. پاداش استیکینگ در این شبکه با رشد سیستم تغییر خواهد کرد. در اولین سال از فعالیت این شبکه، نرخ پاداش بین 7 تا 12 درصد از مقدار ارز دیجیتال AVAX استیک شده خواهد بود.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

کیف پول ارز دیجیتال AVAX

از آنجا که این پروژه به تازگی راه‌اندازی شده است، هنوز کیف پول های مطرح حوزه ارزهای دیجیتال مانند تراست والت و کوینومی امکان نگهداری رمز ارز AVAX را به پلتفرم خود اضافه نکرده‌اند. در حال حاضر تنها یک والت برای نگهداری توکن شبکه اولانچ وجود دارد و آن، کیف پول رسمی ارائه شده توسط تیم این پروژه به آدرس http://wallet.avax.network است.

تیم پروژه اولانچ

در این بخش، سه شخص مطرح فعال در پروژه Avalnche و ارز دیجیتال AVAX را معرفی می‌کنیم. قابل ذکر است که تیم توسعه‌دهنده این شبکه بلاک چینی بسیار گسترده است و اکثر توسعه‌دهندگان را محققان دانشگاه کرنل آمریکا تشکیل می‌دهند.

امین گون سیرر (Emin Gun Sirer)

امین گون سیرر بنیان‌گذار و مدیر اجرایی شبکه اولانچ است. وی استاد علم کامپیوتر در دانشگاه کرنل بوده و عمده فعالیت وی روی سیستم‌های عامل، شبکه و سیستم‌های توزیع شده است. سیرر به ابداع کننده اولین ارز دیجیتال استفاده کننده از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof of Work) شهرت دارد. او اکنون با کوله‌باری از تجربه، به دنبال توسعه اولانچ و ارز دیجیتال AVAX است.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

جان وو (John Wu)

جان وو رئیس بنیاد شبکه بلاک چین اولانچ است. وی سابقه بیش از 20 سال فعالیت در حوزه تکنولوژی مالی دارد که عمده آن به عنوان مدیر اجرایی موسسه سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال شیرزپست (SharesPost) بوده است. علت ملحق شدن جان به پروژه ارز دیجیتال AVAX ، مدیریت این پروژه در زمینه تجاری و سرمایه‌گذاری است.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

تد یین (Ted Yin)

تد به عنوان معمار پروتکل ارشد (Chief Protocol Architect)، علاقه وافری به طراحی و ساخت عملی سیستم‌های توزیع شده که بتوانند مشکلات اساسی مرتبط با آن مانند تحمل خطا، اجماع ناکافی و سیستم‌های همتا به همتا را حل کنند، دارد. کارهای تحقیقاتی وی شامل پروتکل‌های Avalanche و Snowman و همچنین پروتکل HotStuff است. پروتکل HotStuff توسط لیبرای فیسبوک به عنوان اساس پروتکل اجماع استفاده شده است.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

نقل قول های مطرح درباره اولانچ و ارز دیجیتال AVAX

در انتهای این مقاله، نقل قول افراد مطرح و سرشناس حوزه تکنولوژی و ارزهای دیجیتال در مورد پروژه شبکه بلاک چین اولانچ و ارز دیجیتال AVAX را مرور می‌کنیم.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

ویتالیک بوترین؛ بنیانگذار اتریوم:
فکر می‌کنم بسیار عادلانه است که به اوالانچ و بیت کوین به اندازه یکسانی مشروعیت بدهیم. اولانچ و ارز دیجیتال AVAX دارای تکنولوژی واقعا جالبی هستند.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

الکسیس اوهانیان؛ بنیانگذار ردیت:
تفکر بزرگ منجر به شکل گیری اولانچ از روز اول شده است. آن‌ها در موقعیتی قرار گرفته‌اند که بتوانند وعده‌های مالی غیر متمرکز را به واقعیت تبدیل کنند تا مردم در سراسر جهان، کنترل پول خود را در دست بگیرند.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

چارلز هاسکینسون؛ بنیانگذار کاردانو:
اولانچ و ارز دیجیتال AVAX قرار است توکن جالبی باشد که به بازار عرضه می‌شود و ایده‌های جذاب بسیاری در مورد آن وجود خواهد داشت.

آوالانچ (Avalanche) یک پلتفرم برای راه‌اندازی برنامه‌های غیرمتمرکز مالی و متن باز است؛ توسعه‌دهندگانی که بر روی این پلتفرم کار می‌کنند قادر هستند به راحتی برنامه‌های قدرتمند، قابل اعتماد و ایمن و شبکه‌های بلاکچین سفارشی را با مجموعه قوانین پیچیده ایجاد کرده و از زیرمجموعه‌های خصوصی یا عمومی موجود استفاده کنند.

مشخصات اولانچ

نام پروژهاولانچ (Avalanche)
نمادAVAX
عرضه کل۷۲۰,۰۰۰,۰۰۰
وبسایت رسمیhttps://www.avalabs.org
مبتنی بردیفای (DeFi)
سال عرضه۲۰۱۸
پلتفرم صرافیBinance, Huobi Global, BKEX, LBank, ZG.com
کیف پولLedger, Metamask
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

عملکرد پلتفرم آوالانچ Avalanch

پلتفرم آوالانچ یک استراتژی خاص بلاکچین را برای ساده سازی تبدیل و فرآیندهای توسعه معرفی می‌کند:

 • زیر شبکه Subnet: یکی از اجزای اصلی آوالانچ Avalanch توانایی ساخت بلاکچین است. این بلاکچین های جدید با نام Subnet در اکوسیستم آوالانچ شناخته می‌شوند. برنامه نویسان نسبت به این بلاکچین ها قابلیت برنامه‌ریزی کامل دارند و می‌توانند شبکه‌ها را با توکن ها، قوانین و ساختار منحصر به فرد تنظیم کنند. قابل ذکر است که هر کسی می‌تواند با پرداخت کارمزد اشتراک در AVAX، زیر شبکه یا Subnet خود را ایجاد کند.
 • زنجیره مبادله یا X-Chain: اولین بلاکچین با نام X-Chain شناخته می‌شود X-Chain غیرمتمرکز است و به راحتی قابل برنامه‌ریزی است. این شبکه هر کسی را قادر می‌سازد دارایی‌های دیجیتال هوشمند دیگر را ایجاد کند. این دارایی‌های جدید می‌توانند استیبل کوین‌ها، توکن های سودمند، NFT، رپد توکن و … باشند.
 • زنجیره قراردادها یا C-Chain: این زنجیره برای ساده سازی برای توسعه دهندگان Ethereum Dapp ایجاد شده است. به عنوان یک زنجیره تبدیل، C-Chain با تمام ابزارهای حیاتی اتریوم سازگار است. کاربران می‌توانند Dapp های خود را به طور یکپارچه به این بلاکچین انتقال دهند.
 • زنجیره سکو یا P-Chain: این زنجیره وظیفه خدمات شبکه یا پلتفرم را برعهده دارد. این زنجیره همان چیزی است که برای هماهنگی اعتبار سنج‌ها استفاده می‌شود. بلاکچین همچنین در نظارت و ایجاد زیر شبکه‌های جدید نقش دارد. زنجیره P امکان ذخیره توکن ها در شبکه را فراهم می‌کند.
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

امنیت شبکه Avalanche

Avalanche یک پروتکل اثبات سهام (PoS) است که به کاربران برای ذخیره سکه‌ها پاداش می‌دهد. شبکه‌های PoS به دلیل هزینه کم حملات خود مورد انتقاد قرار گرفته اند که در برخی موارد آسیب پذیری‌های جدی را نشان داده است. به گفته آزمایشگاه‌های آوا، بهمن با تغییر حاکمیت این مسئله را حل می‌کند تا همه چیز را برای یک مهاجم به دست آورد که به طور پنهانی توافق لازم را داشته باشد.

تفاوت آوالانچ با بیت کوین و اتریم

 • بیشترین تفاوت در زمان است به این صورت که برای تأیید نهایی تراکنش‌ها در بیت کوین به یک ساعت زمان احتیاج است؛ در حالی که در آوالانچ در کسری از ثانیه تراکنش تأیید می‌شود.
 • به ویژه این که برای تولید بلاک در یک بلاکچین بیت کوین به چندین استخر متمرکز احتیاج داریم؛ در حالی که آوالانچ قادر است که میلیون‌ها تولیدکننده بلاک را در خود جای دهد بدون این که حتی ارزشی از سیستم خارج شود.
 • تفاوت بعدی در تعداد است به این صورت که بیت کوین هفت تراکنش در ثانیه را پشتیبانی می‌کند؛ اما Avalanche تا ۶۵۰۰ تراکنش در ثانیه را انجام می‌دهد که در حدود سه برابر درگاه ویزا است.

بهترین کیف پول‌های Avalanche

 • کیف پول رسمی اولانچ در آدرس wallet.avax.network
 • کیف پول MetaMask
 • کیف پول سخت افزاری لجر (کیف پول‌های لجر NANO S و NANO X) در حال حاضر از آواکس پشتیبانی می‌کنند.
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

کاربران آوالانچ

پلتفرم آوالانچ در واقع یکی از جدیدترین و کارسازترین پروژه‌ها در فضای جهانی و مشهور کریپتو است که سعی دارد به وسیله تجربیات ارزهای دیجیتال موفق گذشته و ادغام آن با تکنولوژی‌های جدید، تجربه کاربری جدید برای تمامی کاربران خود داشته باشد.

پلتفرم آولانچ (Avalanche) ، یک پلتفرم متن باز و مناسب برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز مالی می باشد که توسعه دهندگان آن می توانند برنامه های قابل اعتماد، قدرتمند، با امنیت بالا ایجاد کنند و همچنین می توانند به ایجاد شبکه های بلاک چین سفارشی، مطابق قوانین پیچیده بپردازند. آنها می توانند از زیرمجموعه های عمومی یا خصوصی استفاده کنند. در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال آوالانچ و بررسی تفاوت آن با بیت کوین می پردازیم.

معماری شبکه آوالانچ

معماری شبکه آوالانچ، منحصر به فرد و متمایز از سایر شبکه هایی می باشد که خود را اینترنت بلاک چین معرفی می کنند. معماری شبکه آوالانچ 4 بخش مجزا دارد که عبارتند از:

1- موتور اجماع

الگوریتم اجماع آوالانچ، مبتنی بر اثبات سهام (PoS) می باشد که البته با نمونه های قبلی، تفاوت هایی دارد و به دو بخش تقسیم می شود:

آولانچ: یک الگوریتم اجماع مبتنی بر تکنولوژی می باشد که کاملا بهینه شده و  توان بالایی دارد.

اسنومن (Snowman): اسنومن یک الگوریتم اجماع برای قراردادهای هوشمند می باشد که کاملا سفارشی شده است و توان بالایی دارد.

2- زیر شبکه ها

زیر شبکه یا Sub-Network که مخفف آن (Subnet) می باشد، مجموعه ای تغییر پذیر از تایید کننده های بلاک می باشد که به همکاری با یکدیگر برای اجماع در مورد وضعیت دسته ای از زنجیره ها می پردازند. زیر شبکه ها باید برای تایید کننده های خود، مکانیزم پاداش دهی ایجاد کنند.

3- زنجیره ها

رشته هایی از داده ها که زنجیره نام دارند به صورت بلاک چین یا DAG وجود دارند. این زنجیره ها یک ChainID منحصر به فرد دارند. همچنین تولید این زنجیره ها توسط ماشین های مجازی صورت می گیرد. ماشین های مجازی یکسان، تولید زنجیره های مشابهی که عضو یک زیر شبکه می باشند را بر عهده دارند.

4- ماشین مجازی

ماشین‌های مجازی (VMs) در شبکه ارز دیجیتال AVAX، عبارتند از کدهایی که پایگاه‌های داده را با استفاده از اجماع، تولید می‌کنند. این دیتابیس‌ها این قابلیت را دارند که یک زنجیره از جنس DAG و یا همچنین سایر ساختارهای توزیع شده را با یکدیگر تشکیل دهند. برای زیر شبکه های مختلف می توان ماشین‌های مجازی را برای دفعات متمادی استفاده کرد.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

تفاوت آوالانچ با بیت کوین

1- سرعت انجام تراکنش ها در آوالانچ نسبت به بیت کوین بسیار بیشتر می باشد.

2- تعداد تراکنش های پردازش شده در بیت کوین 7 تراکنش در ثانیه می باشد، در حالی که در آوالانچ در هر ثانیه 6500 تراکنش صورت می گیرد.

3- در بلاک چین بیت کوین، به چندین استخر متمرکز برای تولید بلاک نیاز است، در حالی که آوالانچ می تواند بدون این که ارزشی از سیستم خارج شود، میلیون ها تولید کننده بلاک را در جای خود قرار دهد.

فرآیند استیکینگ

در شبکه آوالانچ برای تبدیل شدن به یک گره تایید کننده، ابتدا باید 2000 واحد ارز دیجیتال ارز AVAX را خریداری و استیک کرد. در این شبکه همه ی کاربران ویندوز، لینوکس، مک می توانند به گره تایید کننده تبدیل شوند.

بازار معاملات خرید و فروش آولانچ
بازار معاملات خرید و فروش آولانچ

پاداش استیکینگ در آوالانچ

آوالانچ از نظر مکانیزم حاکمیت با سایر شبکه های بلاک چینی متفاوت است. با رشد سیستم، میزان پاداش استیکینگ نیز در این شبکه تغییر می یابد. نرخ پاداش این شبکه در سال اول فعالیت آن، بین 7 تا 12 درصد از میزان ارز AVAX استیک شده، بوده است.

کیف پول های ارز AVAX

علاوه بر کیف پول رسمی ارز دیجیتال آوالانچ، کیف پول های تراست والت و کیف پول های سخت افزاری لجر نیز از ارز دیجیتال AVAX پشتیبانی می کنند.

خرید و فروش آولانچ

خرید آولانچ | فروش آولانچ

آولانچ  Avalanche اولین و محبوبترین ارز دیجیتال است که در جهان معرفی شد. مزیت اصلی آولانچ این است که هیچکس مالک آن نیست یا آنرا کنترل نمی کند و همه می توانند در آن مشارکت کنند.

* خرید آولانچ

اگر قصد خرید آولانچ را دارید می توانید با کلیک به دکمه ی زیر درخواست خود را ثبت کنید.

* فروش آولانچ

برای فروش آولانچ می توانید با کلیک به دکمه ی زیر از خدمات سایت آی ایکس هادی Exhadi استفاده کنید.

* تبدیل آولانچ به سایر ارز دیجیتال دیگر

برای تبدیل آولانچ به سایر ارز دیجیتال دیگر می توانید با کلیک به دکمه ی زیر اقدام نمایید .

ویدیوی آولانچ :

آموزش خرید آولانچ از ما :

مراحل خرید avalanche از سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم خرید avalanche
 5. پرداخت مبلغ ریالی معادل فاکتور خرید avalanche خود از درگاه آنلاین بانکی
 6.  دریافت اتوماتیک ارز avalanche خریداری شده ی خود

آموزش فروش آولانچ به ما :

مراحل فروش avalanche به سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم فروش avalanche
 5. ارسال ارز avalanche فروشی خود به شماره حساب avalanche معرفی شده سایت ما
 6.  ثبت کردن هش تراکنش tx id ارز avalanche خود
 7. تایید تراکنش ارسالی avalanche فروشی شما توسط بخش پشتیبانی سایت ما
 8. شارژ موجودی کیف پول ریالی حساب کاربری شما
 9. ثبت درخواست برداشت ریالی به حساب بانکی خود
 10. واریز سریع مبلغ درخواست برداشت ریالی شما به حساب بانکی تان

سایت آی ایکس هادی مطمئن ترین سایت خرید آولانچ ، امکان خرید آولانچ با کمترین کارمزد را فراهم کرده است . علاوه بر سایت کاربران محترم می توانند از اپلیکیشن آی ایکس هادی بعنوان بهترین اپلیکیشن خرید و فروش آولانچ استفاده کنند. برای شروع خرید و فروش آولانچ همین حالا می توانید سفارش خود را در سایت آنلاین آی ایکس هادی ثبت نمایید .

پیوستن به کانال تلگرام سایت Exhadi – با کلیک به لینک زیر :

سوالات متداول آولانچ :

بله! سایت آی ایکس هادی تمامی خدمات مربوط به خرید و فروش آولانچ را ارائه می دهد .

ارزش آولانچ هم مانند پول‌ کشورها، نوسان دارد اما این ارزش توسط افراد یا گروه مشخصی تعیین نمی‌شود، بلکه عرضه و تقاضا عامل اصلی است که ارزش و قیمت آولانچ را به شکل صعودی یا نزولی هدایت می‌کنند.

خرید و فروش آولانچ توسط آی ایکس هادی آنی و بصورت اتوماتیک توسط سیستم سایت انجام می شود .

بله! شما می توانید ارزهای دیجیتال مختلفی را از سایت آی ایکس هادی تهیه نمایید .

آولانچ یکی از مشهورترین ارز دیجیتال در جهان می باشد که بر روی بستر بلاک چین مبادله می شود .