خرید و فروش چین لینک

خرید و فروش چین لینک

 

خرید و فروش چین لینک | خرید چین لینک | فروش چین لینک | شارژ چین لینک | شارژ حساب چین لینک | خرید چین لینک ارزان | خرید چین لینک بدون کارمزد

عکس ارزنام فارسی ارزنام انگلیسی ارزنماد اختصاریتوسعه دهنده
خرید و فروش چین لینکچین لینکchainlinkLINKسرگئی ناذاروف و استیو الیس
 
 

خرید و فروش چین لینک

نمودار قیمت و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال چین لینک

 

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

چین لینک چیست؟

چین لینک یک شبکه غیرمتمرکز از نودها است که امکان بارگذاری و بارگیری اطلاعات در بلاکچین را از سرویس های شخص ثالث فراهم می کند و همه ی اینها با قراردادهای هوشمند از طریق اوراکل ارائه می شود.

به گزارش ایمنا، چین لینک ارز دیجیتالی است که بر مبنای اتریوم طراحی شده است. این شبکه هوشمند یک شبکه غیرمتمرکز از نودهاست که امکان ثبت اطلاعات و قراردادهای هوشمند را در بستر بلاک چین فراهم می‌کند. یکی از اصلی‌ترین مشکلات برای استفاده از فناوری بلاکچین و برنامه‌های غیرمتمرکز عدم توانایی این برنامه‌ها در تعامل با اطلاعات خارج از بلاکچین است. پروژه چین لینک با هدف برطرف کردن مشکلات پرداخت طراحی شده است.

نود چیست؟

نود شبکه یا گره قطعات فیزیکی هستند که شبکه را تشکیل می‌دهند و معمولاً شامل دستگاه‌هایی می‌شوند که اطلاعات را دریافت و ارسال می‌کنند، در عین حال ممکن است داده‌ها را دریافت کرده و ذخیره کنند، اطلاعات را در جای دیگری بفرستند، یا داده‌ها را ایجاد و ارسال کنند.

به عنوان مثال، یک گره کامپیوتری می‌تواند فایل‌های آنلاین را پشتیبان گیری کند یا ایمیل بفرستد، فیلم‌ها را آپلود و فایل‌های دیگر را دانلود کند.

یک چاپگر شبکه می‌تواند درخواست‌های چاپی را از دیگر دستگاه‌ها در شبکه دریافت کند.

یک اسکنر می‌تواند تصاویر را به کامپیوتر منتقل کند.

روتر تعیین می‌کند چه اطلاعاتی به دستگاه‌های درخواست کننده اطلاعات ارسال شود و …

تاریخچه چین لینک

این پروژه در سپتامبر ۲۰۱۷ با صدور یک میلیارد توکن لینک (LINK) شروع به کارکرد. ارز دیجیتال لینک در هنگام عرضه اولیه در ۲۰۱۸ فقط ۲۰ سنت قیمت داشت؛ با این وجود ۳۲ میلیون دلار سرمایه اولیه به دست آورد و در ماه می سال ۲۰۱۹ چین لینک رسماً سیستم عامل خود را بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی نمود. در این سال چین لینک رشد چشمگیری را تجربه نمود و عرض یکسال قیمت چین لینک بیش از ۶ برابر افزایش یافت.

قرار دادهای هوشمند

قرارداد هوشمند به کدی گفته می‌شود که بر روی بلاک چین فعال می‌شود. کاربرد قرارداد هوشمند به این صورت است که بدون نیاز به واسطه، شرایط توافق نامه بین طرفین بررسی می‌شود و سپس اجرا می‌کند. این کار بر روی یک بلاکچین آزاد صورت می‌گیرد.

کارکرد چین لینک

چین لینک یک شبکه غیرمتمرکز است که اطلاعات را از طریق اوراکل از منابع خارج از بلاک چین آن جمع‌آوری کرده و برای قراردادهای هوشمند درون بلاک چین آماده می‌کند.

زمانی که یک قرارداد هوشمند به اطلاعات نیاز دارد درخواستی برای دریافت اطلاعات موردنیاز ارسال می‌کند. پروتکل Chainlink درخواست ارسال‌شده را به‌عنوان یک رویداد در نظر گرفته و متعاقباً قرارداد هوشمند دیگری را به‌عنوان Chainlink Service Level Agreement یا به‌اختصار SLA، برای جمع‌آوری داده‌ها از منابع خارج از بلاکچین ایجاد می‌کند.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

ویژگی‌های چین لینک

 • ارزیابی اعتبار: کاربران می‌توانند از قراردادهای هوشمند با محدوده خاصی از پارامترها استفاده کنند. اوراکل هایی که قوانین شبکه را نقض می‌کنند و داده‌های نادرستی را ارائه می‌دهند مجازات می‌شوند. در مواردی که قرارداد هوشمند تعداد کافی برنامه را دریافت می‌کند، توافق نامه خدمات با چین لینک آغاز می‌شود.
 • کار با داده‌های خارجی: هنگامی که اوراکل های خارجی انتخاب می‌شوند، آنها یک توافقنامه را برنامه‌ریزی می‌کنند و داده‌های درخواستی را تحویل می‌دهند.
 • تجمع: به عنوان گام سوم، قرارداد تجمع، تمام داده‌های منتقل شده توسط اوراکل های خارج از زنجیره را جمع‌آوری می‌کند و سپس آنها را به طور متوسط برای ایجاد یک پاسخ جمع می‌کند.

به زبان ساده، چین لینک را می‌توان به عنوان شبکه ای غیرمتمرکز که اطلاعات را تهیه می‌کنند، توصیف کرد.

 • در آخر پس از جمع‌آوری اطلاعات موردنیاز بار دیگر اطلاعات به زبان درون زنجیره ترجمه‌شده و به CAC ارسال می‌شود.

اپراتورهای قراردادهای هوشمند برای پرداخت هزینه‌های عملکرد گره بلاک چین، چین لینک از رمز ارز Link استفاده می‌کنند. قیمت‌ها بر مبنای تقاضای داده و بازار فعلی این نوع داده‌ها مشخص می‌شود.

امنیت بلاکچین چین لینک

چین لینک بر روی یک بلاکچین امن ساخته‌شده است. به این معنا که اگر تراکنشی در بلاک چین، چین لینک انجام‌شده و یا اطلاعاتی در آن بایگانی شود به‌هیچ‌وجه امکان تغییر آن‌ها وجود ندارد. رمزنگاری چین لینک باعث می‌شود تا لینک در برابر مهاجمان سایبری و هکرهایی که به بلاک چین حمله می‌کنند، به‌خوبی محافظت شود.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

پرداخت‌های بانکی توسط چین لینک

چین لینک، این امکان را فراهم می‌کند که قراردادهای هوشمند بتوانند به سیستم‌های بانکی موجود متصل شوند و توسعه‌دهندگان بتوانند با استفاده از آن اپلیکیشن‌هایی را ایجاد کنند که از طریق سیستم‌های مالی سنتی امکان‌پذیر نبود.

توسعه‌دهندگان قراردادهای هوشمند، با استفاده از چین لینک می‌توانند اطلاعاتی از قبیل حساب‌های بانکی مشتریان، سپرده‌گذاری‌ها و… را از بانک‌های جهانی در قراردادهای هوشمند ادغام کند. این توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند از مزایای پرداخت بین‌المللی سوئیفت برای پرداخت‌های برون مرزی استفاده کنند.

عرضه کل چین لینک

عرضه کل ارز دیجیتال LINK به ۱ میلیارد واحد محدود است، به این معنا که امکان تولید رمز ارزهای بیشتر چین لینک وجود نداشته و این امر خود باعث کم‌یابی و افزایش ارزش این ارز دیجیتال در بلند مدت می‌شود. این شرکت، ۳۰ درصد از تعداد رمز ارزهای لینک را برای توسعه و پرداخت دستمزد کارکنان خود اختصاص داده است. ۳۵ درصد از توکن‌ها نیز برای عرضه اولیه سکه ارز دیجیتال LINK تخصیص داده شده بود. ۳۵ درصد باقی مانده (۳۵۰ میلیون واحد LINK) هم برای ایجاد مشوق در شبکه، نظیر پرداخت به نودها، در نظر گرفته شده است.

استفاده از ارزهای دیجیتال مختلف در قراردادهای هوشمند

چین لینک پلتفرم‌های ارائه دهنده قراردادهای هوشمند را قادر می‌سازد تا پرداخت‌های خود را در دفتر کل توزیع شده هر ارز دیجیتال دیگری انجام دهند و با این روش این مشکل را حل می‌کند و باعث می‌شود افرادی که یک قرارداد هوشمند را راه‌اندازی می‌کنند، پرداخت‌های خود را با بیت کوین، ریپل، نانو، ارزهای دیجیتال باثبات و یا هر ارز دیجیتال دیگر مورد نظر خود، انجام دهند.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

مزایای چین لینک

 • انجام معاملات به وسیله اوراکل ها است. این موضوع سبب امنیت و همچنین سرعت می‌شود.
 • نشانه‌های لینک طبق استاندارد ERC۶۷۷ است.
 • همکاری با بزرگ‌ترین شرکت‌ها

کیف پول‌های چین لینک

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس ( Ledger Nano S )

لجر نانو اس کیف پول یک سخت افزاری است که توسط یک شرکت فرانسوی راه اندازی شده است و برای کاربرانی طراحی شده است که خواهان افزایش امنیت هستند.

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس ( Ledger Nano X )

کیف پول لجر نانو ایکس در سال ۲۰۱۹ ارائه شد و با حفظ طراحی USB مانند در وزن ۳۴ گرم عرضه می‌شود.

کیف پول کوین باکس ( CoinBox )

یکی از معتبرترین و مطمئن‌ترین مبادلات در دنیای رمزنگاری است که دارای گسترده‌ترین انتخاب کوین‌های رمزنگاری است. کوین باکس علاوه بر ۱۰۰ ارز رمز پایه برتر، از جمله محبوب ترین ارزها ، مانند بیت کوین ، XRP ، اتریوم و هرگونه توکن ERC-۲۰ را نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول موبایلی و تحت وب لومی ( Lumi )

کیف پول لومی از طیف گسترده‌ای از کوین‌ها، از جمله توکن های با استاندارد ERC-۲۰ و ارزهای رمز پایه بسیاری پشتیبانی می‌کند.

کیف پول موبایلی و دسکتاپی اتمیک ( Atomic )

اتمیک می‌تواند بیش از ۳۰۰ ارز رمزنگاری شده را ذخیره کند و در حال حاضر برای سیستم عامل‌های ویندوز ، مک ، Fedora و Debian در دسترس است . نسخه‌های اندروید و IOS این کیف پول نیز راه اندازی شده است .

کیف پول موبایلی و دسکتاپی کوینومی ( Coinomi )

این کیف پول از جمله محبوب ترین کیف پول‌ها برای کاربرانی است که می‌خواهند ارزهای دیجیتال خود را در دستگاه‌های تلفن همراه ذخیره کنند. کیف پول کوینومی به شما این امکان را می‌دهد تا بیش از ۵۰۰ دارایی دیجیتال را به صورت ایمن ذخیره نمائید . کیف پول ذکر شده برای سیستم عامل‌های اندروید و Ios در دسترس است و نسخه دستک تاپ آن در انتهای سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

آشنایی با چین لینک

چین لینک chainlink در سال ۲۰۱۷ توسط سرگئی نظروف معرفی شد. چین لینک شبکه رمزنگاری‌شده از گره‌ها و مبتنی بر بلاک چین است. بلاک چین چین لینک از طریق اوراکل، پیوندی بین داده‌های دنیای واقعی و قراردادهای هوشمند برقرار می‌کند؛ مانند بلاک چین بیت کوین و اتریوم بلاک‌چین link غیرمتمرکز است، به این معنا که هیچ مرجعی بر امور آن کنترلی ندارد. کوین مرتبط با چین لینک به‌عنوان رمز ارز link شناخته ‌می‌شود که یکی از توکن‌های استاندارد erc20 است. از این رمز ارز برای پرداخت هزینه‌های معاملات در شبکه vhainlink استفاده‌ می‌شود. با توجه به این‌که Link در ۱۲ ماه گذشته افزایش قیمت زیادی داشته، در ادامه مطلب قصد داریم درباره علت ابداع و نحوه کارکرد این شبکه صحبت کنیم.

نحوه کارکرد چین‌ لینک

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، چین لینک یک شبکه غیرمتمرکز است که اطلاعات را از طریق اوراکل از منابع خارج از بلاک چین آن جمع‌آوری کرده و برای قراردادهای هوشمند درون بلاک چین آماده‌ می‌کند. نحوه جمع‌آوری اطلاعات به‌این‌ترتیب است:

 • زمانی که یک قرارداد هوشمند به اطلاعات نیاز دارد درخواستی برای دریافت اطلاعات موردنیاز ارسال‌ می‌کند. پروتکل chainlink درخواست ارسال‌شده را به‌عنوان یک رویداد درنظرگرفته و متعاقباً قرارداد هوشمند دیگری را به‌عنوان chainlink Service Level Agreement یا به‌اختصار SLA، برای جمع‌آوری داده‌ها از منابع خارج از بلاکچین ایجاد می‌کند.
 • قرارداد SLA سه قرارداد فرعی ایجاد‌ می‌کند:
 • قرارداد اعتبار: این قرارداد سابقه گره اوراکل را برای اطمینان از اعتبار و عملکرد خوب آن، ارزیابی کرده و تائید می‌کند. در طول این فرایند گره‌های غیرقابل‌اعتماد و ناکارآمد حذف می‌شوند.
 • قرارداد تطبیق سفارش: درخواست قرارداد را به گره (node) ارائه داده و در عوض پیشنهاد‌های آن‌ها را دریافت ‌می‌کند. سپس در ادامه نوع و تعداد صحیح گره‌ها را برای پاسخگویی به درخواست مشخص ‌می‌کند.
 • قرارداد تجمع: تمام اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط اوراکل‌های انتخاب‌شده را برای ارزیابی، تطبیق و تائید نهایی. جمع‌آوری می‌کند.
 • در این مرحله، چین لینک هسته (core)، برای فهم منابع API خارجی، “درخواست”را از زبان درون زنجیره‌ به زبان خارج زنجیره ترجمه‌ می‌کند.
 • سپس درخواست ترجمه‌شده به API هدایت‌ می‌شود.API داده‌ها را از منبع خارجی جمع‌آوری می‌کند.
 • در آخر نیز پس از جمع‌آوری اطلاعات موردنیاز بار دیگر اطلاعات به زبان درون زنجیره ترجمه‌شده و به CAC ارسال می‌شود

اپراتورهای قراردادهای هوشمند برای پرداخت هزینه‌های عملکرد گره بلاک چین chainlink از رمز ارز link استفاده‌ می‌کنند. قیمت‌ها بر مبنای تقاضای داده و بازار فعلی این نوع داده‌ها مشخص می‌شود.

آیا چین لینک را می‌توان به‌عنوان پول واقعی دانست؟

چین لینک در حوزه رمز ارزها نسبتاً تازه‌وارد است؛ بنابراین پیش‌بینی کاربردهای آن در این برهه از زمان دشوار است. بااین‌حال باید توجه داشته باشید که هدف اصلی بلاک آن لینک ارائه رمز ارز نیست. درواقع توکن link به‌منظور تشویق اپراتورهای node طراحی‌شده است؛ بنابراین بعیداست که در حالت فعلی چین لینک به‌عنوان پول واقعی طبقه‌بندی شود.

بااین‌حال قیمت رمز ارز لینک در چند ماه گذشته افزایش گسترده‌ای داشته است. همچنین می‌توانید لینک را با بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها مانند XRP و ETH مبادله کرده و از آن در فروشگاه‌های خرده‌فروشی و تجارت الکترونیکی استفاده‌ کنید.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

استخراج چین لینک

رمز ارز چین لینک به معنای متداول ماینینگ، مانند سایر رمز ارزها استخراج نمی‌شود. بااین‌وجود می‌توانید لینک را با خریدوفروش داده‌ها و خدمات خارج از زنجیره از طریق یک API مرتبط با شبکه چین لینک به دست ‌آورید. همچنین امکان مبادله و خرید آن در تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال فراهم است.

کدام مؤسسات مالی در چین لینک سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

همان‌طور که اشاره شد chainlink به‌عنوان یک میان‌افزار بین قراردادهای هوشمند و منابع ورودی و خروجی داده‌های خارجی عمل‌ می‌کند و در حال حاضر بانک‌ها ازنظر سرمایه‌گذاری در آن ارزش بالایی ندارند؛ اما اگر در آینده اعتماد بانک‌ها و مؤسسات مالی به قراردادهای هوشمند بیشتر شود که به‌احتمال‌زیاد این اتفاق‌ خواهد افتاد؛ بانک‌ها نگاه سخت‌گیرانه‌تری به روند کاری چین لینک و توانایی‌های آن خواهند داشت.

درک قراردادهای هوشمند چین لینک

برای درک مزایای Chainlink و نحوه عملکرد آن، باید برخی از مفاهیم اساسی و به هم پیوسته را درک کنیم. بیایید با قراردادهای هوشمند شروع کنیم.

همانطور که به صورت خلاصه گفتیم، قراردادهای هوشمند قراردادهای از پیش تعیین شده روی بلاک چین هستند که اطلاعات را ارزیابی می کنند و در صورت برآورده شدن شرایط خاص به طور خودکار اجرا می شوند. سرمایه‌گذاری جمعی مثال خوبی است: اگر مقدار مشخصی اتر در یک قرارداد هوشمند تا تاریخ معینی واریز شود، آنگاه پرداخت به جمع ‌آورنده کمک داده می ‌شود، اگر اینطور نباشد، پرداخت به اهداکنندگان بازگردانده می‌ شود. از آنجایی که قراردادهای هوشمند بر روی یک بلاک چین وجود دارند، غیرقابل تغییر و قابل تأیید هستند (همه می توانند آنها را ببینند)، سطح بالایی از اعتماد را در میان طرفین تضمین می کنند که به دقت پارامترهای اعلام شده توافق را منعکس می کنند و اجرا می شوند اگر و تنها در صورتی که این پارامترها برآورده شوند.

قراردادهای هوشمند، برای ایجاد قراردادهایی فراتر از آنهایی که مربوط به داده های موجود در بلاک چین است، آنها به داده های خارج از زنجیره نیاز دارند. مشکل در اتصال منابع اطلاعاتی خارجی به قراردادهای هوشمند بلاک چین است آن هم به زبانی که هر دو آن را می فهمند و این موضوع یکی از محدودیت های اصلی در نحوه استفاده گسترده از قراردادهای هوشمند است.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

Chainlink چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال چین لینک برای تسهیل ارتباط بین کاربران خود و منابع داده خارجی، فرآیند اجرای خود را به سه مرحله مجزا تقسیم می کند.

Oracle Selection : ابتدا، کاربران Chainlink یک قرارداد سطح سرویس(SLA ) پیش ‌نویس می‌کنند که مجموعه ‌ای از الزامات داده مورد نظر را مشخص می ‌کند. سپس نرم افزار از SLA برای تطبیق کاربر با اوراکل هایی که می توانند داده ها را ارائه کنند، استفاده می کند. پس از تنظیم پارامترها، کاربر SLA را ارسال می کند و ارز دیجیتال LINK خود را در یک قرارداد Order-Matching سپرده گذاری می کند، که پیشنهادات اوراکل ها را می پذیرد.

گزارش داده: اینجا جایی است که اوراکل ها با منابع خارجی ارتباط برقرار می کنند و داده های دنیای واقعی درخواست شده در SLA را به دست می آورند. سپس داده ‌ها توسط اوراکل‌ ها پردازش می ‌شوند و به قراردادهای در حال اجرا در زنجیره بلاک چین بازگردانده می‌ شوند.

جمع ‌آوری نتایج: آخرین مرحله شامل محاسبه نتایج داده‌ های جمع ‌آوری‌شده و برگرداندن آن به یک قرارداد جمع ‌آوری است. قرارداد جمع ‌آوری پاسخ‌ ها را می‌گیرد، اعتبار هر کدام را ارزیابی می‌کند و با استفاده از مجموع تمام داده‌ های دریافتی، یک امتیاز وزنی را به کاربر برمی‌گرداند.

استاندارد صنعت شبکه اوراکل

Chainlink قابلیت های قراردادهای هوشمند را با امکان دسترسی به داده های دنیای واقعی و محاسبات خارج از زنجیره و در عین حال حفظ امنیت و ضمانت های قابل اطمینان ذاتی فناوری بلاک چین، تا حد زیادی گسترش می دهد.

معماری

بلاک چین چین لینک از سه نوع قرارداد هوشمند نیرو می گیرد:

جمع آوری قراردادها (Aggregating Contracts): داده ها را از اوراکل ها جمع آوری کنید و دقیق ترین نتایج را با قرارداد هوشمندی که به آنها نیاز دارد مطابقت دهید.

قرارداد تطبیق سفارش (Order-Matching Contract): توافق نامه سطح خدمات قرارداد هوشمند (SLA) را با بهترین اوراکل های پیشنهادی مطابقت می دهد.

قرارداد شهرت (Reputation Contract): یکپارچگی اوراکل را با بررسی سابقه آن تأیید می کند. این کار شامل عواملی مانند تعداد کل درخواست ‌های تکمیل‌ شده، میانگین زمان پاسخ‌ دهی و مقدار ارز دیجیتالی است که اوراکل در آن قرار داده است.

با این حال، چین لینک همچنین با اوراکل هایی که روی بلاک چین کار نمی کنند و به طور مستقل مسئول جمع آوری داده های دنیای واقعی درخواست شده توسط قراردادها هستند، تعامل دارد.

گره ها از دو جزء تشکیل شده اند:

هسته چین لینک یا Chainlink Core: مسئول خواندن SLA های جدید ثبت شده و تعیین مسیریابی به آداپتور چین لینک است.

آداپتور زنجیره ای  یا Chainlink Adapter: به عنوان پل بین گره و داده های خارجی عمل می کند. آداپتور می تواند داده ها را بخواند و پردازش کند و در بلاک چین بنویسد.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

توکن های LINK در کجا قرار می گیرند؟

دارندگان قرارداد درخواست کننده از LINK برای پرداخت به اپراتورهای گره چین لینک برای کارشان استفاده می کنند. قیمت ها توسط گره چین لینک بر اساس تقاضا برای داده هایی که می توانند ارائه کنند و بازار فعلی آن داده ها تعیین می شود.

اپراتورهای گره زنجیره‌ای نیز از LINK برای مشارکت در شبکه استفاده می‌کنند. اپراتورهای گره باید LINK را با ارز دیجیتال چین لینک واریز کنند تا تعهد خود را به شبکه نشان دهند و خدمات خوب را تشویق کنند.

قرارداد شهرت زنجیره لینک، اندازه سهام یک گره (در میان معیارهای دیگر) را هنگام تطبیق گره ها با درخواست داده در نظر می گیرد. بنابراین گره ‌هایی که سهم بیشتری دارند، بیشتر برای انجام درخواست ‌ها انتخاب می‌شوند (و در نتیجه توکن‌های LINK را برای خدمات خود کسب می‌کنند). علاوه بر این، شبکه Chainlink گره ‌های معیوب یا ناصادق را با مالیات بر سهم آن‌ها از LINK برای خدمات ضعیف مجازات می‌کند.

LINK بر روی اتریوم مطابق با استاندارد ERC-20 برای توکن ها ساخته شده است. می توان آن را برای ارز فیات یا سایر ارزهای دیجیتال خرید و فروش کرد.

نهنگ ها هنوز وارد اقیانوس چین لینک نشده‌اند.

بر اساس داده‌ ها هنوز نهنگ‌ ها روی پروژه چین لینک سرمایه‌گذاری نکرده‌ اند و اکثر ارزهای دیجیتال چین لینک در دست سرمایه گذاران کوچک با دارایی‌ های کم است.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

چین‌لینک و دیفای

از زمانی که فایننس غیرمتمرکز (DeFi) رواج پیدا کرد، علاقه فزاینده‌ای به خدمات اوراکل با کیفیت بالا وجود دارد. به هر حال، اکثر این پروژه‌ها به هر نحوی از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کنند و همچنین برای اجرای صحیح به داده‌های خارجی نیاز دارند.

پلتفرم‌های دیفای با استفاده از خدمات اوراکل متمرکز، می‌توانند خود را در برابر طیف وسیعی از حملات، ازجمله حملات وام‌های فلاش از طریق دستکاری اوراکل، آسیب‌پذیر کنند. حوادث متعددی مانند این قبلاً رخ داده است و در صورت نبود اوراکل‌های متمرکز باز هم رخ خواهند داد.

ممکن است بسیاری از مردم فکر کنند که چین‌لینک می‌تواند همه این مشکلات را حل کند، اما این ممکن است درست نباشد. با وجود پروژه‌هایی مانند Synthetix، Aave و سایر پروژه‌هایی که همگی به فناوری چین‌لینک متکی هستند، انواع جدیدی از خطرات نیز بروز پیدا می‌کنند. اگر پلتفرم‌های بسیاری به یک سرویس اوراکل مشابه مانند چین لینک تکیه کنند و اگر سرویس چین‌لینک به طور ناگهانی از کار بی افتد، همه آنها از کار خواهند افتاد.

این ممکن است بعید به نظر برسد. به هر حال، چین‌لینک یک سرویس اوراکل غیرمتمرکز است که ظاهراً هیچ نقطه شکستی ندارد. با این وجود، در سپتامبر ۲۰۲۰، گره‌های چین‌لینک دچار «حمله اسپم» شدند که در آن مهاجم ۷۰۰ ETH را از کیف پول‌های اپراتور گره تخلیه کرد. این حمله به سرعت برطرف شد، اما این یک یادآوری است که هیچ سیستمی در برابر حملات مخرب به طور کامل مقاوم نیست.

عرضه و صدور توکن LINK

حداکثر موجودی LINK یک میلیارد توکن است. ۳۵ درصد از این توکن‌ها در طی ICO در سال ۲۰۱۷ به فروش رسیده است. حدود ۳۰۰ میلیون توکن در دست شرکت تأسیس کننده این پروژه است. برخلاف بسیاری از دارایی‌های رمزارزی دیگر، LINK هیچ فرآیند استخراج یا استیکینگ ندارد که موجودی در گردش آن را افزایش دهد.

از توکن LINK برای چه استفاده می‌شود؟

همان‌طور که اشاره کردیم، اپراتورهای گره چین‌لینک می‌توانند LINK را به‌عنوان روشی برای پیشنهاد قیمت به خریدار داده، استیک کنند. اپراتور گره‌ای که «برنده» پیشنهاد می‌شود، باید اطلاعات مربوط به قرارداد هوشمند را ارائه دهد.

شبکه چین لینک چگونه کار می‌کند؟

کار چین لینک، متصل کردن اکوسیستم بلاک چین به اپلیکیشن‌های خارجی است. از یک طرف، Chainlink به بلاک چین متصل است و از طرف دیگر، با یک API ادغام شده است. پایه‌های این راه‌حل بر مبنای اوراکل‌ها ساخته شده، که باعث محدود کردن نیاز به اعتماد به اشخاص و غیر متمرکز کردن زیرساخت‌های این شبکه می‌شود.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

فعالیت اصلی چین لینک بر اساس دو فرایند است: درون شبکه‌ای (On-Chain) و برون شبکه‌ای (Off-Chain). قراردادهای هوشمند در شبکه ChainLink «شدیدا آگاهانه» هستند، به این معنا که محتوای درون آن‌ها، باعث ادغام آن‌ها با برنامه‌های غیر بلاکچینی می‌شود. زیرساخت غیربلاک چینی، به انتخاب و ساخت سابقه Oracle ها کمک می‌کند. پس از این کار، پیش از آنکه توافق مربوطه وارد زیرساخت درون شبکه‌ای شود، بیرون از شبکه حاصل می‌شود. معماری برون شبکه‌ای چین لینک، دارای چندین کار فرعی و آداپتورهای خارجی است. تمامی این عناصر زیرساختی، قابلیت به‌روزرسانی دارند. این راه‌حل در حال حاضر روی اتریوم سوار است، اما در آینده برای فراهم‌آوری امکان انجام تراکنش‌های بین زنجیره‌ای، آپدیت خواهد شد.

نحوه کار درون شبکه‌ای چین لینک

معماری درون شبکه‌ای ChainLink، بر مبنای بلاک چین اتریوم توسعه داده شده است. بر این اساس، قراردادهای هوشمند بیشتر کارها را انجام می‌دهند و داده‌ها توسط نودها (گره‌ها) بازیابی می‌شوند. سپس اسمارت کانترکت درخواست‌هایی را که گره‌ها باید انجام دهند، تامین می‌کند. شبکه چین لینک از 3 عنصر یا قرارداد تشکیل شده است: اولین عنصر، قرارداد اعتبار (Reputation Contract) است که معیارهای اوراکل‌ها را کنترل می‌کند. دومین عنصر، قرارداد تطبیق سفارش (Order Matching Contract) است که درخواست‌ها (سفارش‌ها) را از نودهای فردی مبتنی بر SLA (تفاهم‌نامه سطح سرویس) گرفته و پارامترهای مربوطه، توسط سازنده اسمارت کانترکت تعیین می‌شود. سومین عنصر شبکه، قرارداد تجمیع (Aggregating Contract) است که پاسخ‌های نودها را گرفته و آن‌ها را به نتیجه نهایی مربوط به درخواست کاربر تبدیل می‌کند. این قرارداد همچنین معیارهای قرارداد شهرت را هم تامین می‌کند.

حال، تجمیع درون شبکه‌ای را می‌توانیم به 3 مرحله: انتخاب اوراکل، گزارش‌دهی داده و جمع‌آوری نتیجه تقسیم کنیم.

مرحله انتخاب اوراکل را کاربر نهایی یا سازنده قرارداد هوشمند کنترل می‌کند، تا شرایط کانترکت دقیقا مشخص شود. این شرایط می‌تواند شامل نوع اطلاعات لازم، گردآوری نودها و اعتبار گره‌های مورد استفاده و غیره باشد. سپس یک سرویس فهرست‎بندی به کاربران ارائه می‌شود تا بتوانند اوراکل‌ها را راحت‌تر انتخاب کنند. این فعالیت در ابتدا به صورت برون شبکه‌ای انجام می‌شود، اما در نهایت به داخل شبکه اضافه خواهد شد. انتخاب نودها هم می‌تواند بسته به تناسب آن‌ها با کار مربوطه، به صورت خودکار و از طریق قرارداد تطبیق سفارش انجام شود. گره‌ها هم می‌توانند نحوه انتخاب شدن خود برای فعالیت مربوطه به صورت خودکار را تعیین کنند.

پس از تطبیق شرایط نودها با قرارداد مربوطه، هزینه‌ای باید توسط گره‌ها پرداخت شود که «جریمه» نام دارد. این هزینه برای زمانی است که نودهای انتخابی، داده‌های مورد قبولی را ارائه نکنند. سپس قرارداد، نودهای مورد نظر را انتخاب کرده و آن‌هایی که انتخاب نشدند، هزینه پرداختی را پس می‌گیرند.

در مرحله گزارش‌دهی داده، نودها باید بر اساس وظایف مشخص شده توسط SLA، وظیفه خود را انجام دهند. این وظایف می‌تواند شامل اتصال به API، پردازش داده از طریق آداپتورهای بیرونی، امضای دیجیتالی بازخوردها و بازگردانی پاسخ‌ها به داخل شبکه باشد.

در مرحله آخر که همان جمع‌آوری نتایج است، قرارداد تجمیع، نتایج را از نودها دریافت کرده و سپس، پاسخ مربوط به سوال سازنده قرارداد هوشمند را محاسبه می‌کند. این قرارداد برای سیگنال دادن به قرارداد شهرت اعتبار و سر وقت بودن هر کدام از نودها، از پاسخ تمامی اوراکل‌ها استفاده می‌کند.

نحوه کار برون شبکه‌ای چین لینک

معماری برون شبکه‌ای چین لینک یکی از جالب‌ترین و منحصربفردترین ویژگی‌های بلاک چین آن است. خود شبکه ChainLink بخشی از معماری برون شبکه‌ای آن است که تمامی نودها را به هم متصل می‌کند. هر کدام از گره‌ها برای گردآوری پاسخ به قراردادهای هوشمند، از طریق API ها به ذخیره برون شبکه‌ای متصل می‌شوند. همچنین ممکن است یک سری آداپتورهای خارجی برای کمک به گسترس ارتباطات با API های شخص ثالث وجود داشته باشد.

تمامی داده‌های برون شبکه‌ای، از طریق نرم افزار مرکزی چین لینک در خارج از شبکه به گونه‌ای ترجمه می‌شوند، که قابلیت بازخوانی آن در درون شبکه وجود داشته باشد. فعالیت‌های فرعی وظیفه مورد نظر نیز توسط این نرم افزار پردازش می‌شود. یکی از مهم‌ترین عناصر این معماری، آداپتورهای خارجی آن هستند. از این آداپتورها برای اتصال به API های شخص ثالث استفاده شده، که به ایجاد پلی برای از بین بردن فاصله میان بلاک چین و برنامه‌های دنیای واقعی کمک می‌کند. تمامی آداپتورها باید بر اساس طرح قالب ChainLink نوشته شوند.

قراردادهای هوشمند ChainLink چه کارهایی را انجام می‌دهند؟

پیش از پرداختن به مبحث قراردادهای هوشمند چین لینک، اجازه دهید ابتدا راجع به اینکه اصلا اسمارت کانترکت چیست و اوراکل‌ها چه هدفی را دنبال می‌کنند، صحبت کنیم.

قرارداد هوشمند در اصل برنامه‌ای حاوی یک سری کد است، که بدون نیاز به اعتماد به طرف درگیر در قرارداد، روی بلاک چین اجرا می‌شود. این قراردادها به حذف واسطه‌ها و جلوگیری از شکسته شدن تراکنش‌ها کمک می‌کنند.

اوراکل‌ها برای بازیابی و تائید داده‌های خارج از بلاک چین کاربرد دارند. این مفهوم تا حدودی جدید است، اما هجوم آن به صنعت Blockchain، باعث افزایش محبوبیت آن‌ها در این حوزه شده است.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

ویژگی منحصربفرد قراردادهای هوشمند شبکه ارز دیجیتال چین لینک این است که کار اوراکل‌ها را وارد قراردادهای هوشمند آن‌ها می‌کند. یعنی چه؟ یعنی اینکه یک خوراک غیر متمرکز جمع‌آوری می‌شود، تا معیارهای اوراکل‌ها با شرایط بیرونی قرارداد هوشمند تطبیق داده شده و سپس به داده‌های درون شبکه‌ای تبدیل شود. در واقع، چارچوب قراردادهای هوشمند بر اساس فرایندها یا عناصر متعددی قرار دارد که در هر دوی بیرون و درون شبکه پردازش می‌شوند، تا از اضافه شدن داده‌های خارجی شخص ثالث به درون قرارداد هوشمند مطمئن شویم.

این سیستم مشوق محور، پلی را ایجاد می‌کند که فاصله بین مسائل دنیای واقعی و همتایان آن‌ها در بلاک چین را از بین می‌برد.

اوراکل چیست و استفاده از آن چه فایده‌ای دارد؟

اوراکل‌ها برنامه‌هایی هستند که برای بازیابی و تائید اطلاعات خارج از شبکه بلاک چین و قراردادهای هوشمند استفاده می‌شوند. این برنامه‌ها برای رسیدن به یک هدف مشخص، از خوراک داده و API های تحت وب استفاده می‌کنند. مثلا گرفتن اطلاعات قیمت از بورس سهام نیویورک (NYSE) یا اطلاعات پرداخت از پی پال و سپس ارسال آن به شبکه Blockcahin، از جمله کارهایی هستند که یک Oracle انجام می‌دهد.

حالا برای بهره بردن از قدرت اوراکل‌ها، یک منبع داده برای دریافت یک سری اطلاعات خاص بررسی، و سپس به بلاک چین متصل می‌شود. قراردادهای هوشمند هم می‌توانند برای کار روی یک سری از اطلاعات خاص ورودی از خوراک‌ها داده، ساخته شوند. به عنوان مثال، یک اسمارت کانترکت برای کاربران قرعه‌کشی ساخته می‌شود و از اوراکل‌ها هم برای تولید اعداد تصادفی قرعه‌کشی از یک منبع خارجی، استفاده می‌شود.

حال مثلا دو سیاست‌مدار را در نظر بگیرید که همراهشان مترجم دارند، زمانی که این دو نفر از دو منطقه مختلف، با دو زبان کاملا متفاوت با یکدیگر صحبت می‌کنند، به این مترجم‌ها وابسته هستند. کار این مترجم‌ها هم ایجاد پلی بین این دو نفر برای از بین بردن فاصله زبانی است، تا بتوانند حرف یکدیگر را بفهمند. اوراکل‌ها هم دقیقا همین کار را برای بلاک چین و دیگر پلتفرم‌های موجود انجام می‌دهند. Oracle ها درخواست‌های بلاکچین را گرفته، پاسخ آن‌ها را در پلتفرم‌های خارجی جستجو کرده و سپس جواب مربوطه را برمی‌گردانند. اوراکل‌ها برای برنامه‌های دنیای واقعی مبتنی بر فناوری Blockahin، بسیار کاربردی هستند.

آیا چین لینک غیر متمرکز است؟

بله، ChainLink یک شبکه غیر متمرکز است. هر کسی که علاقه به اجرای یک اوراکل را داشته باشد، می‌تواند در این شبکه فعالیت کند. چین لینک همچنین یک سیستم اعتبار قوی دارد. به هر Oracle یک اعتبار و هویت درون شبکه‌ای داده می‌شود که به تعریف قابلیت اطمینان آن کمک می‌کند. حتی نودهای شبکه هم باید رمز ارز LINK را در شبکه استیک کنند که در صورت ارائه داده‌های بد، به عنوان جریمه از آن‌ها دریافت می‌شود. این امر، شبکه ارز دیجیتال چین لینک را در کنار حفظ یک معماری غیر متمرکز، کاملا آزاد گذاشته و افراد را از تهیه داده‌های بد را برحذر می‌دارد.

توکن ارز دیجیتال LINK چیست و چه کاربردهایی دارد؟

توکن LINK، رمز ارز محلی شبکه چین لینک و در واقع یک توکن ERC20 است، به این معنا که روی شبکه اتریوم ساخته شده است. توسعه‌دهندگان، ارز دیجیتال لینک را به صورت زیر تعریف کرده‌اند:

یک توکن ERC20، بهمراه قابلیت اضافه «ارسال و فراخوانی» استاندارد ERC223، که به LINK اجازه بازیابی و پردازش توسط قراردادهای درون یک تراکنش واحد را می‌دهد.

از رمز ارز LINK برای پرداخت دستمزد نودهای شبکه استفاده می‌شود. ارزش و تقاضای این توکن‌ها، مستقیما به تعداد اپراتورهایی که روی معماری درون شبکه‌ای چین لینک کار می‌کنند بستگی دارد. ارزش رمز ارز لینک همچنین بر اساس کاربردهای شبکه تعیین می‌شود؛ یعنی هرچه کاربردهای پلتفرم ChainLink افزایش یابد، ارزش توکن LINK نیز بیشتر خواهد شد.

رمز ارز لینک روی چه شبکه‌ای قرار دارد؟

توکن LINK ارز محلی شبکه چین لینک بوده و به عنوان مشوق در این اکوسیستم استفاده می‌شود. این توکن بر اساس استاندارد ERC20 اتریوم ساخته شده است. در حال حاضر، ارز دیجیتال لینک بجز ارز پرداختی به نودهای شبکه و به عنوان یک دارایی برای تبادل در صرافی‌ها، هیچ کاربرد دیگری ندارد. ارزش و کاربرد این توکن، کاملا به میزان پذیرش شبکه ChainLink بستگی دارد.

عرضه کل ارز دیجیتال لینک چقدر است؟

عرضه کل ارز دیجیتال LINK به 1 میلیارد واحد محدود است، به این معنا که امکان تولید رمز ارزهای بیشتر چین لینک وجود نداشته و این امر خود باعث کم‌یابی و افزایش ارزش این ارز دیجیتال در بلند مدت می‌شود. این شرکت، 30 درصد از تعداد رمز ارزهای لینک را برای توسعه و پرداخت دستمزد کارکنان خود اختصاص داده است. 35 درصد از توکن‌ها نیز برای عرضه اولیه سکه ارز دیجیتال LINK تخصیص داده شده بود. 35 درصد باقی مانده (350 میلیون واحد LINK) هم برای ایجاد مشوق در شبکه، نظیر پرداخت به نودها، در نظر گرفته شده است.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

کاربرد شبکه ChainLink چیست؟

چین لینک برای تمام مواردی که در دنیای واقعی تصورش را بکنید کاربرد دارد. از دریافت داده‌های مربوط به وضعیت آب و هوا گرفته تا حصول اطمینان از اینکه شبکه‌های پردازش پرداخت به اجرای قراردادهای هوشمند کمک می‌کنند، شبکه ChainLink قادر به استفاده از هر گونه داده خارجی و تبدیل آن به پاسخ مناسب برای بلاک چین است. همانطور که در وایت پیپر چین لینک آمده، ارزش این شبکه در 3 مورد است:

قراردادهای هوشمند اوراق بهادار (Security Smart Contract): از چین لینک می‌توان برای قراردادهای هوشمند و اوراق قرضه بر اساس نرخ سود مشتقات ارزی استفاده کرد. این نوع قراردادها به داده‌های در دسترس درون وبسایت‌های مالی مختلف متکی بوده و برای گزارش قیمت بازار و دیگر فعالیت‌ها، بهAPI ها نیاز دارند.

قراردادهای هوشمند بیمه (Insurance Smart Contract): از داده‌های منابع خارجی می‌توان برای تعیین خسارات بیمه استفاده کرد. خوراک داده حاصل از دستگاه‌های IoT (مبتنی بر اینترنت اشیاء) را می‌توان برای تعریف وقایع مشمول بیمه و نیاز به پرداخت خسارت به افراد را تعریف کرد.

قراردادهای هوشمند معاملات مالی (Trade Finance Smart Contract): این نوع قراردادها برای تائید تکمیل ملزومات قراردادی کاربرد داشته و داده‌های مورد نیاز آن‌ها توسط GPS یا سیستم ERP زنجیره‌های تامین فراهم می‌شود.

تیم، شرکا و تاریخچه چین لینک

در این قسمت با تاریخچه ChainLink، افراد سازنده مانند سرگی نازاروف، استیو الیس و اری یولز و همچنین چشم‌انداز ارز دیجیتال LINK برای آینده آشنا خواهیم شد.

بنیان گذاران و تیم ChainLink

ریشه‌های شبکه ارز دیجیتال چین لینک درون استارتاپی به نام SmartContract قرار دارد که در سال 2014 راه‌اندازی شده بود. هدف این شرکت، پرورش فناوری خصوصا در حوزه اسمارت کانترکت‌ها بود، تا توافق‌نامه‌هایی را بسازد که همه افراد این صنعت بدون توجه به مهارت و تخصص، قادر به استفاده از آن‌ها باشند. تلاش این شرکت، حمایت و پشتیبانی گروه سرمایه‌گذاری دیتا کالکتیو (Data Collective) مستقر در سن فرانسیسکو را بهمراه داشت. شرکت SmartContract، توسط موسسه مدیریت خدمات آی‌تی گارتنر (Gartner)، به عنوان «فروشنده باحال برنامه‌های بلاکچینی در سال 2017» برگزیده شد.

سرگی نازاروف (Sergey Nazarov)، هم‌بنیان‌گذار و مدیر عامل این شرکت است. وی پیشتر نیز به عنوان بنیان‌گذار Secure Asset Exchange، یک صرافی رمز ارزی شبیه به شیپ شیفت (ShapShift)، در حوزه بلاک چین فعالیت کرده بود. وی همچنین سرویس ایمیل غیر متمرکز کریپتومیل (CryptoMail) را تاسیس کرده است.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

استیو الیس (Steve Ellis) نیز هم‌بنیان‌گذار و مدیر فناوری ارشد شبکه رمز ارز چین لینک است که پیشتر در پلتفرم Secure Asset Exchange با نازاروف همکاری داشت. وی پیش از کار در صنعت بلاک چین، به عنوان مهندس نرم‌افزار در پیوتال لبز (Pivotal Labs) مشغول به کار بود.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

سومین و مهم‌ترین شخصیت در تیم چین لینک، اری یولز (Ari Juels) است، کسی که با همکاری نازاروف و الیس، وایت پیپر ChainLink را نوشت. وی استاد علم کامپیوتر در دانشگاه کورنل تک (Cornell Tech) و سرپرست شرکت IC3 است. وی همچنین به عنوان مشاور در تیم رمز ارز LINK فعالیت می‌کند.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

اندرو میلر (Andrew Miller) کسی است که به عنوان دانشیار علم کامپیوتر در دانشگاه ایلینویز و مشاور در تیم ChainLink فعالیت می‌کند. وی همچنین مشاور پروژه‌های تزوس و زی کش است.

هادسون جیمسون (Hudson Jameson) نیز یکی دیگر از مشاورین تیم چین لینک است که یکی از مهم‌ترین توسعه‌دهندگان اتریوم نیز به‌شمار می‌رود.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

وایت پیپر ارز دیجیتال LINK

برگه سفید ChainLink توسط استیو الیس، اری یولز و سرگی نازاروف نوشته شده است. نسخه اول این وایت پیپر در 4ام سپتامبر سال 2017 (13 شهریور 96) منتشر شد. این نسخه، حاوی زیرساخت پروژه، مشکلاتی که حل می‌کند، معماری درون شبکه‌ای و برون شبکه‌ای، کاربرد ارواکل‌ها، مدیریت شهرت و جریمه استیک توسط نودها و کاربرد ارز دیجیتال LINK است. این وایت پیپر همچنین چشم‌انداز رمز ارز چین لینک در جهت ایجاد اسمارت کانترکت‌های «هوشمندتر» را معرفی می‌کند که باعث اتصال API های خارجی به بلاک چین می‌شود.

وایت پیپر ارز دیجیتال چین لینک از طریق این لینک قابل مشاهده است.

عرضه اولیه سکه ارز دیجیتال LINK چگونه بود؟

35 درصد از 1 میلیون رمز ارز LINK توسط عرضه اولیه سکه در دسترس کاربران قرار گرفت. این ICO در سپتامبر سال 2017 (شهریور 96) اجرایی شد. قیمت اولیه هر ارز دیجیتال لینک برابر با 0.11 دلار یا 0.00038462 اتر بود. سرمایه شخصی هر نفر نیز برای شرکت در این ICO، برابر با 7 واحد اتر در نظر گرفته شده بود. هدف این پروژه، جمع‌آوری 32 میلیون دلار از طریق فروش این توکن‌ها بود که با موفقیت هم انجام شد.

تحلیل آینده قیمت ارز دیجیتال چین لینک

در پاسخ به این سوال که آینده رمز ارز چین لینک چگونه است و آیا باید در آن سرمایه گذاری کنیم یا خیر، ابتدا باید این موضوع را بخاطر بسپارید که در کل، بازار رمز ارزها یک بازار بسیار نوسانی است. اما رمز ارز LINK یک ارز بسیار قوی بوده و بلاک چین آن توانایی حل یکی از بزرگترین مشکلات این صنعت را دارد. علاوه بر این، تیم سازنده ChainLink نیز قوی هستند و در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال، پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته‌اند.

با توجه به رتبه‌بندی کوین مارکت کپ، رمز ارز Chainlink با ارزش بازار 4،780،000 دلاری، جایگاه ششم ارزهای دیجیتال برتر بازار را به خود اختصاص داده است.

خرید و فروش چین لینک
خرید و فروش چین لینک

این ارز دیجیتال در سال 2019 بیش از 500 درصد رشد داشت و قیمت آن از نزدیک 0.3 دلار در ابتدای سال 2019، به بیش از 4.27 دلار در ژوئن (خرداد 98) رسید و در ماه دسامبر (آذر ماه)، با قیمت 1.8 دلار سال 2019 را به پایان رساند. اما سال 2020 برای این رمزارز به خوبی آغاز شد و علی رغم ریزش عظیم بازار در اسفند سال 98، رمز ارز LINK با افزایش قیمت خود رفته رفته به جایگاه دهم برتر آلت کوین‌ها رسید. پس از آن توانست در اوت 2020 (مرداد 98) به جایگاه ششم دست یابد.

ارز دیجیتال چین لینک در سال جاری با رشد 599 درصدی، از قیمت 1.4 دلار به 19.88 دلار رسیده است. بنابراین با توجه به رشدی که رمز ارز ChainLInk طی این 3 سال داشته، می‌توان گفت آینده درخشانی در انتظار این ارز دیجیتال و شبکه بلاک چینی آن است.

خرید و فروش چین لینک

خرید چین  لینک | فروش چین لینک

چین لینک chainlink اولین و محبوبترین ارز دیجیتال است که در جهان معرفی شد. مزیت اصلی چین لینک این است که هیچکس مالک آن نیست یا آنرا کنترل نمی کند و همه می توانند در آن مشارکت کنند.

* خرید چین لینک

اگر قصد خرید چین لینک را دارید می توانید با کلیک به دکمه ی زیر درخواست خود را ثبت کنید.

* فروش چین لینک

برای فروش چین لینک می توانید با کلیک به دکمه ی زیر از خدمات سایت آی ایکس هادی Exhadi استفاده کنید.

* تبدیل چین لینک به سایر ارز دیجیتال دیگر

برای تبدیل چین لینک به سایر ارز دیجیتال دیگر می توانید با کلیک به دکمه ی زیر اقدام نمایید .

ویدیوی چین لینک :

آموزش خرید چین لینک از ما :

مراحل خرید chainlink از سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم خرید chainlink
 5. پرداخت مبلغ ریالی معادل فاکتور خرید chainlink خود از درگاه آنلاین بانکی
 6.  دریافت اتوماتیک ارز chainlink خریداری شده ی خود

آموزش فروش چین لینک به ما :

مراحل فروش chainlink به سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم فروش chainlink
 5. ارسال ارز chainlink فروشی خود به شماره حساب chainlink معرفی شده سایت ما
 6.  ثبت کردن هش تراکنش tx id ارز chainlink خود
 7. تایید تراکنش ارسالی chainlink فروشی شما توسط بخش پشتیبانی سایت ما
 8. شارژ موجودی کیف پول ریالی حساب کاربری شما
 9. ثبت درخواست برداشت ریالی به حساب بانکی خود
 10. واریز سریع مبلغ درخواست برداشت ریالی شما به حساب بانکی تان

سایت آی ایکس هادی مطمئن ترین سایت خرید چین لینک ، امکان خرید چین لینک با کمترین کارمزد را فراهم کرده است . علاوه بر سایت کاربران محترم می توانند از اپلیکیشن آی ایکس هادی بعنوان بهترین اپلیکیشن خرید و فروش چین لینک استفاده کنند. برای شروع خرید و فروش چین لینک همین حالا می توانید سفارش خود را در سایت آنلاین آی ایکس هادی ثبت نمایید .

پیوستن به کانال تلگرام سایت Exhadi – با کلیک به لینک زیر :

سوالات متداول چین لینک :

بله! سایت آی ایکس هادی تمامی خدمات مربوط به خرید و فروش چین لینک را ارائه می دهد .

ارزش چین لینک هم مانند پول‌ کشورها، نوسان دارد اما این ارزش توسط افراد یا گروه مشخصی تعیین نمی‌شود، بلکه عرضه و تقاضا عامل اصلی است که ارزش و قیمت چین  لینک را به شکل صعودی یا نزولی هدایت می‌کنند.

خرید و فروش چین لینک توسط آی ایکس هادی آنی و بصورت اتوماتیک توسط سیستم سایت انجام می شود .

بله! شما می توانید ارزهای دیجیتال مختلفی را از سایت آی ایکس هادی تهیه نمایید .

چین لینک یکی از مشهورترین ارز دیجیتال در جهان می باشد که بر روی بستر بلاک چین مبادله می شود .