خرید و فروش دش کوین

عکس ارزنام فارسی ارزنام انگلیسی ارزنماد اختصاریتوسعه دهنده
دش کوینDashcoinDASHایوان دوفیلد
 
 

نمودار قیمت و تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال دش کوین

خرید و فروش دش کوین | خرید دش کوین | فروش دش کوین | خرید دش کوین ارزان | شارژ دش کوین | صرافی خرید و فروش و نگهداری دش کوین

 

خرید و فروش دش کوین | خرید دش کوین | فروش دش کوین | خرید دش کوین ارزان | شارژ دش کوین | صرافی خرید و فروش و نگهداری دش کوین
خرید و فروش دش کوین | خرید دش کوین | فروش دش کوین | خرید دش کوین ارزان | شارژ دش کوین | صرافی خرید و فروش و نگهداری دش کوین

خرید و فروش دش کوین | خرید دش کوین | فروش دش کوین | خرید دش کوین ارزان | شارژ دش کوین | صرافی خرید و فروش و نگهداری دش کوین

از اواخر دسامبر ۲۰۱۶، وقتی که بیت کوین مرزهای ۱۰۰۰ دلار را رد کرد، سرمایه گذاری دیوانه وار در ارزهای دیجیتال آغاز شد.

با استفاده از فناوری بلاک چین نخستین پول غیرمتمرکز جهان به نام بیت کوین خلق شد. اما بیت کوین دارای نقص‌هایی بود که باعث شد ارزهای دیجیتال زیادی با ویژگی ها و ادعاهای مختلف وارد رقابت با بیت کوین شوند.

یکی از نواقصی که بیت کوین دارد این است که کاملا ناشناس نیست. به این معنی که تراکنش‌ها و میزان دارایی های یک آدرس بیت کوین قابل رهگیری است.

بر همین اساس توسعه دهندگان زیادی برای حل این مشکل ارزهای دیجیتال خود را که به ارزهای دیجیتال ناشناس یا پیگیرگریز معروف هستند، به کاربران ارائه دادند.

یکی از معروف ترین و قدرتمند ترین ارزهای دیجیتال پیگیر گریز، ارز دیجیتال دش (Dash) است که به جز اینکه حریم خصوصی فوق العاده‌اش، ویژگی‌های بزرگ دیگری هم دارد.

دش (Dash) چیست؟

توسعه دهندگان دش ادعا می‌کنند که این نوعی پول نقد الکترونیکی غیرمتمرکز و همتا به همتا است. هدف آن‌ها این است که دش بتواند به مانند پول نقد واقعی مانند دلار، یورو و … به گردش بیافتد.

دش بر اساس کد هسته اصلی بیت کوین همراه با ویژگی های جدید (مانند حریم خصوصی و تراکنش‌های ارزان و سریع) ساخته شده است.

مانند بیت کوین دش متن باز است و از بلاک چین استفاده می‌کند. ارزهای دیجیتالی دش هم در نرم افزار یا سخت افزارهای کیف پول ذخیره می‌شوند. تفاوت عمده دش با بیت کوین این است که تراکنش‌های دش سریع تر و ارزان تر هستند، استخراج دش کمی با بیت کوین متفاوت است و همچنین در دش امکان ایجاد تراکنش‌های ناشناس وجود دارد.

چه زمانی و چرا دش ایجاد شد؟

پروژه دش در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۴ توسط تیمی به سرپرستی ایوان دوفیلد کلید خورد.

دش در ابتدا با نام ایکس کوین (Xcoin) ارائه شد. در فوریه ۲۰۱۴، نام پروژه به دارک کوین (Darkcoin) تغییر یافت و سپس در ۲۵ مارس ۲۰۱۵، نام نهایی دش برای آن انتخاب شد.

تیم توسعه دهنده دش

ایوان دوفیلد در سال ۲۰۱۰ با بیت کوین آشنا شد و تحت تاثیر فناوری خارق العاده آن قرار گرفت اما اون دریافت که بیت کوین حریم خصوصی را به شکل کامل برقرار نمیکند و سرعت پایینی دارد.

او با الهام از کدهای بیت کوین و تیم حرفه ای خود شبکه و ارز دیجیتال دش را توسعه داد.

تعداد واحد‌های ارزی دش

دش به گونه ای طراحی شده است که فقط تا ۱۸ میلیون واحد از آن وجود داشته باشد. دش هم با کمی تفاوت نسبت به بیت کوین مبتنی بر استخراج است و پس از استخراج ۱۸ میلیون واحد دیگر از آن تولید نخواهد شد. پیشبینی می‌شود که استخراج ۱۸ میلیون واحد تا سال ۲۳۰۰ طول بکشد.

استخراج دش هر سال سخت تر می‌شود و پاداش استخراج آن هر سال در حدود ۷.۱ درصد کاهش می‌یابد. بلاک ها در بلاک چین دش هر ۲.۵ دقیقه ساخته می‌شوند که حدود ۴ برابر از بیت کوین سریع تر است.

فرایند توزیع پاداش و استخراج در دش

دش از الگوریتم اثبات کار یا همان روش استخراج برای امنیت و تولید واحدهای ارز دیجیتال جدید استفاده می‌کند. الگوریتم رمزنگاری دش X۱۱ است. استخراج دش با پردازنده، کارت گرافیک و یا دستگاه‌های مخصوص ASIC امکان پذیر است.

زمان تولید بلاک در دش حدود ۲.۵ دقیقه است و این به معنای تایید حدود ۵۶ تراکنش در ثانیه است.

تمام پاداش شبکه متعلق به ماینرها نیست. علاوه بر دریافت پاداش از استخراج، گروهی ویژه از کاربران هم که مستر نود نام دارند، برای انجام یک سری از عملکردهای خاص پاداش دریافت می‌کنند. مستر نودها وظیفه انجام ویژگی‌های زیر را در شبکه دش بر عهده می‌گیرند:

ویژگی‌ InstantSend (ارسال فوری): با استفاده از این ویژگی کاربران می‌توانند با پرداخت کارمزد بیشتر، تراکنش‌های خود به صورت فوری و در کمتر از دو ثانیه انجام دهند.

ویژگی PrivateSend (ارسال خصوصی): امکان انجام تراکنش به صورت ناشناس و بدون رهگیری را فراهم می‌کند.

برای مستر نود شدن باید حداقل ۱,۰۰۰ واحد دش در کیف پول رسمی آن داشته باشید. مسترنودها و ماینرها هر کدام ۴۵ درصد از پاداش شبکه را به خود اختصاص می‌دهند. ۱۰ درصد باقی مانده در خزانه شبکه ذخیره می‌شود و به توسعه دهندگان می‌رسد.

کیف پول‌های دش

دش هم مانند بقیه ارزهای دیجیتال، دارای نرم افزارها یا سخت افزارهایی به نام کیف پول است که امکان ذخیره، دریافت و ارسال ارز دیجیتال دش را فراهم می‌کند.

برای دش به عنوان یک ارز دیجیتال محبوب، کیف پول‌های بسیار زیادی توسعه داده شده است اما ما در این مقاله برای حفظ امنیت هر چه بیشتر کاربران، تنها کیف پول‌هایی را معرفی می‌کنیم که توسط وب سایت رسمی دش تایید شده اند.

هشدار: تمام کیف پول‌های معرفی شده زیر تایید شده و بدون واسطه هستند. بنابراین کاربر خود مسئول دارایی اش است. از این رو حتما از کیف پول های خود بک آپ بگیرید.

کیف پول‌های دسکتاپ دش

۱- کیف پول رسمی دش

این نرم افزار، هسته اصلی شبکه دش است و مستقیما با بلاک چین دش ارتباط برقرار می‌کند. این کیف پول از ویژگی‌های InstantSend (ارسال فوری) و PrivateSend (ارسال خصوصی) به طور کامل پشتبانی می‌کند. برای استفاده از این کیف پول باید مدتی صبر کنید تا با بلاک چین همگام سازی صورت گیرد، از این رو نیاز به اینترنت پرسرعت و حجم ترافیک مناسب نیاز خواهید داشت.

۲- کیف پول الکتروم دش

محبوب ترین کیف پول دش محسوب می‌شود. این کیف پول امنیت فوق العاده بالایی دارد و کلیدهای خصوصی را مستقیما در کامپیوتر شما ذخیره می‌کند. مزیت اصلی این نرم افزار این است که نیاز به همگام سازی و صرف زمان برای همگام سازی با بلاک چین ندارد. این کیف پول از ویژگی‌های InstantSend (ارسال فوری) و PrivateSend (ارسال خصوصی)، پشتیبانی نمی‌کند.

۳- کیف پول اکسودوس

اکسودوس یکی دیگر از کیف پول‌های مورد تایید تیم دش است. رابط کاربری ساده، امنیت بالا و سرعت از مزیت‌های اصلی این کیف پول هستند. در اکسودوس می‌توانید چندین ارز دیجیتال مطرح بازار را ذخیره کنید.

کیف پول‌های موبایل دش

۱- کیف پول رسمی موبایل دش

دش برای دو سیستم عامل محبوب اندروید و iOS، نرم افزار رسمی کیف پول ارائه داده است. رابط کاربری این کیف پول‌ها بسیار ساده است و از امنیت بالایی برخوردارند.

۲- کیف پول‌ Edge دش

یکی از کیف پول‌های تایید شده و امن دش که همراه با یک رابط کاربری ساده و زیبا برای دو سیستم عامل اندرید و iOS توسعه داده شده است. این نرم افزار از ارزهای دیجیتال دیگری مانند بیت کوین،‌ اتریوم،‌ لایت کوین و … پشتیبانی می‌کند.

کیف پول‌های سخت افزاری دش

لجرنانو اس، تریزور و کیپ کی، هر سه کیف پول‌های سخت افزاری بسیار امنی برای دش هستند. این کیف پول‌ها علاوه بر دش از چندین ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کنند.

چگونه می‌ توان از دش استفاده کرد؟

دش ویژگی‌های بسیاری دارد که آن را نسبت به سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و لایت کوین فراتر می‌برد. به دلیل این سه ویژگی می‌توان از دش برای انجام معاملات به صورت خصوصی و سریع استفاده کرد:

این سه ویژگی عبارتند از:

Masternodes،PrivateSend و InstantSend.

بیایید نگاهی عمیق به هر یک از آن‌ها بیندازیم.

مسترنودز Masternodes

در بلاک چین بیت کوین ماینرهایی وجود دارند که معاملات انجام شده در بلاک چین را بررسی می‌کنند و به نوبه خود برای کارشان پاداش می‌گیرند. به همین ترتیب، در بلاکچین ارز رمزنگاری شده دش، نیز ماینرها وجود دارند، اما سیستم به دو قسمت – مسترنودز و ماینرها تقسیم شده است.

یک کاربر برای تبدیل شدن به مسترنودز باید حداقل ۱۰۰۰ DASH واریز کند.

مستر نودز به عنوان سرورهای خاصی عمل می‌کنند که عملکردهای حیاتی را در شبکه رمزنگاری دش انجام می‌دهند. آن‌ها مسئول معاملات خصوصی (PrivateSend)، معاملات فوری (InstantSend) و سیستم حاکمیت و خزانه داری هستند.

همانطور که در زیر می‌بینید، یک شبکه قدرتمند و در حال رشد از Dash Masternodes وجود دارد.

این مسترنودز امنیت شبکه را بهبود می‌بخشد و مطمئن می‌شوید که تراکنش‌ها به سرعت معاملات نقدی سریع است. این موضوع هزینه و تلاش مستر نودز را در بر دارد، بنابراین آن‌ها توسط شبکه پاداش می‌گیرند.

یک ۴۵٪ Masternode از کل پاداش دریافتی از استخراج سکه دش را دریافت می‌کند. بنابراین، فرض کنید ۱ سکه دش توسط استخراج کنندگان استخراج شود، به روش زیر تقسیم می‌شود:

 • ۴۵٪ جوایز (۴۵٪ ارز رمزنگاری شده DASH) به ماینرها تعلق می‌گیرد.
 • ۴۵٪ جوایز (۴۵٪ ارز رمزنگاری شده DASH) به مسترنودز تعلق می‌گیرد.
 • ۱۰٪ جوایز (۱۰٪ ارز رمزنگاری شده DASH) برای پیشرفت بیشتر در شبکه به بودجه اختصاص می‌یابد.

همانطور که در عکس زیر نشان داده شده است، این سیستم منحصر به فرد مسترنودز چیزی است که به دش کمک می‌کند تا دو مزیت بزرگ را فراهم کند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

ارسال خصوصی PrivateSend

یکی از مشکلات بلاک چین بیت کوین عمومی بودن آن است. معنی این امر این است که اگر معامله‌ای با بیت کوین انجام دهید، هر کسی در جهان که به اینترنت دسترسی دارد می‌تواند موارد زیر را در مورد آن بفهمد:

 • آدرس عمومی فرستنده و گیرنده هر معامله بیت کوین؛
 • ارزش معامله چقدر بود؛
 • معاملات قبلی که آن بیت کوین در آن نقش داشته است.

آیا می‌توانید مشکل را ببینید؟ این موضوع مانند معاملات فیات نیست که جزئیات هر معامله فقط برای طرف‌های درگیر شناخته شده باشد.

با این حال، دش خدماتی به نام PrivateSend ارائه می‌دهد که به معاملات جنبه خصوصی بودن می‌دهد. به همین دلیل، نه می‌توان معاملات دش را جستجو کرد و نه هویت کاربران برای جهانیان آشکار می‌شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، معاملات خصوصی توسط مسترنودز تسهیل می‌شوند.

حتی اگر تمام معاملات شما قانونی باشد (که امیدواریم باشد)، آیا واقعاً دوست دارید که بقیه دنیا همه چیز را در مورد آنها بدانند؟ بگذارید حدس بزنیم، پاسخ شما “نه” است. بنابراین، این یک مزیت بزرگ است که ارز رمزنگاری شده دش نسبت به بیت کوین ارائه می‌دهد.

این مزیت همان چیزی است که رمزنگاری دش را “تعویض‌پذیر” می‌کند. تا به حال چیزی در مورد قابلیت تعویض شنیده‌اید؟

خوب، ارزهای فیات سنتی (مانند USD، EUR، JPY) همه قابل تعویض هستند. این بدان معنی است که هر دو اسکناس ۱۰ دلاری می‌تواند جایگزین یکدیگر شود. درست مثل ۱ اونس طلا که به همان ارزش ۱ اونس طلای دیگر با عیار یکسان است.

این مفهوم برای بیت کوین درست نیست. از آنجا که معاملات بیت کوین قابل ردیابی است، کسی می‌تواند از پذیرش بیت کوینی که در گذشته در تجارت غیرقانونی استفاده شده است خودداری کند.

از آنجا که معاملات ارز رمزنگاری شده دش قابل ردیابی نیست، تاریخچه آنها ناشناخته است. این باعث می‌شود تمام سکه‌های دش برابر و قابل تعویض باشند.

ارسال فوری InstantSend

به طور متوسط ​​، تایید ۱۰ معامله بیت کوین حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. از طرف دیگر، انجام تراکنش با استفاده از ویزا یا مسترکارت فقط چند ثانیه طول می‌کشد. این یک تفاوت بزرگ است، درست است؟

این موضوع سوالات زیادی در مورد مقیاس‌پذیری و پذیرش انبوه بیت کوین ایجاد کرده است. دش با ارائه سرویس ویژه‌ای به نام “InstantSend” این مشکل را حل می‌کند. با استفاده از InstantSend، تراکنش‌های دش تقریباً بلافاصله توسط شبکه Masternode تأیید می‌شوند.

این مطلب را حتما بخوانید:  ارز دیجیتال زیلیکا (Zilliqa) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

هزینه‌ی اضافی برای سرویس ارسال فوری بیش از یک معامله معمولی دش است. معامله معمولی Dash در حدود ۲. ۵ دقیقه انجام می‌شود، که هنوز هم یک پیشرفت نسبت به بیت کوین است.

اما چه کسی فقط برای پرداخت هزینه می‌خواهد ۲. ۵ دقیقه در یک فروشگاه مواد غذایی صبر کند؟ هیچکس. بنابراین، با پرداخت هزینه‌ای ناچیز، می‌توانید از Masternodes بخواهید ظرف چند ثانیه معامله شما را انجام دهد.

این ۳ ویژگی مفید مزیت فوق العاده‌ای برای ارز رمزنگاری شده دش نسبت به بسیاری ارزهای دیگر مانند بیت کوین و لایت کوین دارد. علاوه بر این ویژگی‌ها، یک چیز دیگر نیز وجود دارد که آن را از سایر ویژگی‌ها متمایز می‌کند.

پروتکل خودگردان و بودجه شخصی

در بیت کوین، هنگامی که یک بلاک استخراج می‌شود، ۱۰۰٪ پاداش به ماینر (بازدید کنندگان) می‌رسد. با این حال، با  دش، ۱۰٪ از کل جوایز استخراج به دش برمی‌گردند.

این پول اساساً به بودجه‌ای اضافه می‌شود که سپس برای تأمین بودجه رشد و پیشرفت رمزنگاری دش استفاده می‌شود. این بدان معنی است که ارز رمزنگاری شده دش می‌تواند رشد و پذیرش خود را تأمین کند.

بنابراین، چه کسی تصمیم می‌گیرد که از این صندوق استفاده کند؟ باز هم، این کار به روشی دموکراتیک انجام می‌شود که در آن شرکت کنندگان در شبکه دش به پیشنهادهای مختلف رای می‌دهند، همانطور که در dash.org شرح داده شده است.

در زیر لیستی از برخی از پیشنهادهای زنده که در شبکه دش وجود دارد، آورده شده است.

همانطور که مشاهده می‌کنید، هرکسی در انجمن ارزهای رمزپایه دش فرصتی برای ابراز عقیده و کمک به توسعه را پیدا می‌کند. این بسیار مهم است، زیرا بلاکچین یک فناوری مدرن است که قبل از اینکه جریان اصلی پیدا کند، نیاز به توسعه مداوم دارد.

همانطور که مشاهده می‌کنید، ارز رمزنگاری شده دش پیشرفت‌های بسیاری را از نظر فنی و تجاری از نظر مدل کسب و کار ارائه می‌دهد. به همین دلیل است که یکی از برترین ارزهای رمزپایه است.

اکنون که دانستید دش چیست و چه مزایایی دارد، بیایید ادامه دهیم و ببینیم که در واقع یک تراکنش Dash چگونه کار می‌کند

معاملات چگونه کار می‌کنند؟

بیایید تصور کنیم شما صاحب یک رمزپایه دش هستید (مثلاً آن را از Binance خریداری کرده اید) و آن را در کیف پول دش خود ذخیره کرده‌اید. اولاً، در اینجا دو نکته مهم وجود دارد که باید در مورد کیف پول دش خود بدانید.

 • آدرس عمومی: به این شماره حساب بانکی خود فکر کنید. این آدرس به صورت تصادفی با ترکیبی از حروف و اعداد تولید می‌شود که می‌توانید با هر کسی که می‌خواهد پرداخت خود را ارسال کند به اشتراک بگذارید.
 • کلید خصوصی: به این شماره به عنوان شماره پین ​​خودپرداز خود فکر کنید که نمی‌توانید آن را با کسی به اشتراک بگذارید. این کد همچنین یک توالی تصادفی از نویسه است که برای انجام معامله با کیف پول Dash خود به آن نیاز دارید.

بنابراین، فرض کنید می‌خواهید ۱ Dash را برای دوست خود Kate ارسال کنید. برای تحقق این معامله باید مراحل زیر را طی کنید.

با وارد شدن به کیف پول خود با کلید خصوصی خود، ۱ سکه Dash به آدرس عمومی Kate ارسال می‌کنید.

ماینر‌ها دش معامله شما را به یک بلوک اضافه می‌کنند در واقع بلوک یک گروه از معاملات ارز رمزنگاری شده دش است که در یک بازه زمانی مشابه اتفاق می‌افتد.

اگر سرویس InstantSend را انتخاب کرده باشید، تراکنش شما بلافاصله توسط Masternode تأیید می‌شود. در غیر این صورت، در حدود ۲-۳ دقیقه توسط یک ماینر معمولی تأیید می‌شود.

پس از انجام این کار، به بقیه ماینرهای موجود در شبکه در مورد آن گفته می‌شود. آنها نتایج حاصل از استخراج کننده‌ای را که معامله را تأیید کرده است، مجدداً بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند هیچ اشتباهی وجود ندارد و معتبر بودن معامله تایید می‌شود. در نهایت یک سکه دش از شما به kate منتقل می‌شود.

این نحوه کار تراکنش در شبکه دش است. بسیار ساده!

ویژگی های ارز داش کوین

دش کوین میتواند با ویژگی های بخصوصی که نسبت به بیت کوین دارد در زمینه معاملات و استفاده در سیستم دریافت و پرداخت جایگاه خوبی پیدا کند. استفاده از یک مدل منحصر به فرد که شامل “Masternodes” است  ازمهم ترین ویژگی های این ارز است که در ادامه بررسی میشود.

 • حریم خصوصی
 • انتقال سریع تر با instant x
 • ایمن
 • جهانی
 • هزینه انتقال کم

دش محبوبیت خود را بدست آورده است، زیرا حریم خصوصی بهتر و سرعت معامله بالاتر از بیت کوین را ارائه می‌دهد. شبکه dash می‌تواند با کمک یک مدل منحصر به فرد که شامل “Masternodes” است، به سطح امنیت عالی برسد در ادامه در این مورد توضیحات بیشتری میدهیم.

ارز رمزنگاری شده دش نه تنها این مزایا را فراهم می‌کند، بلکه بر اساس یک مدل خودگردانی و تأمین بودجه شخصی نیز عمل می‌کند. برخلاف بیت کوین، شبکه دش می‌تواند بودجه خود را برای ایجاد پیشرفت بیشتر در فناوری دش تأمین کند.

چرا داش را انتخاب کنیم؟

حریم خصوصی

پرداخت های خود را خصوصی نگه دارید تا کسی نتواند شما را ردیابی کند ، معاملات و مانده های شما متعلق به شخص دیگری نیست. با ناشناس ماندن Dash در اوایل ، فقط می توانید به اطلاعات مالی خود دسترسی پیدا کنید.

انتقال سریع تر با instant x

Dash از قدرت شبکه Masternode خود برای استفاده از فناوری نوآورانه ای به نام InstantX استفاده می کند. هنگام ارسال پول ، کاربران می توانند کادر “Use InstantX” را در کیف پول خود علامت بزنند و معاملات کامل و برگشت ناپذیر ظرف چهار ثانیه ارسال می شود.

ایمن

رمزگذاری پیشرفته و پروتکل غیرقابل اعتماد برای اطمینان از امنیت کامل پرداخت و ناشناس بودن.

جهانی

شما می توانید با همان کارمزد پایین و به همان سرعتی که انگار پول می فرستید ، به هرجای دنیا پول ارسال کنید!

هزینه انتقال کم

هزینه ارسال اکثر تراکنش ها فقط چند سنت است و بسیار ارزان تر از خدماتی مانند Western Union ، PayPal یا Moneygram است.

کارت اعتباری با قابلیت استفاده از رمز ارز دش کوین

کارت های بدهی مجازی و فیزیکی بیت کوین؛ قامانند Dash است. با شارژ با ارز هایی است. کارت های بیت کوین مجازی بلافاصله صادر می شوند و می توان از آنها برای صرف بیت کوین در هر مکان بصورت آنلاین استفاده کرد. کارتهای فیزیکی بیت کوین در عرض 1-4 هفته تحویل داده می شوند و می توان از آنها برای صرف بیت کوین در هر مکان ، به صورت فیزیکی و آنلاین استفاده کرد.

بارگیری فوری کارت های نقدی بیت کوین را می توانید بلافاصله از کیف پول SpectroCoin بارگیری کنید. کارت ها با ارزهای مختلفی در دسترس هستند. کارتهای دلار ، یورو (یورو) و پوند استرلینگ صادر می شود.

این کارت  اعتباری  را می توان با ارزهای دیجیتال مختلف با ارزهای رمزپایه مختلف از جمله بیت کوین ، DASH و … تأمین کرد. هزینه کم برای دارندگان کارت بدهی SpectroCoin تضمین شده است. هزینه کارت بدهی دلار ، یورو یا پوند استرلینگ به ترتیب 9 دلار / 8 یورو / 6 گیگابایت است.

برداشت و سپرده نامحدود مادام العمر در کارت بدهی بیت کوین برای دارندگان کارت تایید شده. محدودیت های دیگر نیز زیاد است.

یک به یک

مانند Bittorrent ، Dash نیز یک شبکه کاملا غیر متمرکز نظیر به نظیر (P2P) است. به همین دلیل ، نیازی به اعتماد به یک بانک یا سرویس مرکزی دیگر ندارید. در معامله همه چیز بین شما و طرف مقابل باقی مانده است.

روش ها و اثبات خدمات

علاوه بر پاداش های سنتی اثبات کار (PoW) برای استخراج Dash ، به کاربران همچنین برای کار و نگهداری سرورهای خصوصی موسوم به “Masternodes” پاداش داده می شود.

masternodes چیست؟

به زبان ساده ، Masternodes بسیاری از زیرساخت های مورد نیاز برای یک شبکه Dash را فراهم می کند. بیشتر افراد با شبکه تک لایه استفاده بیت کوین آشنا هستند. کاربران تراکنش ها را به شبکه منتقل می کنند و وقتی ماینرها بلاک جدیدی را کشف می کنند ، همه این تراکنش ها را در بلاکچین قرار می دهند.

هر بلوک اضافه شده به زنجیره بلوک به عنوان یک “تأیید” در نظر گرفته می شود ، اما تا زمانی که حداقل شش تأیید را دریافت نکنید ، معاملات کاملا “پس گرفته شده” و غیرقابل برگشت محسوب نمی شوند. با میانگین زمان انسداد ده دقیقه ، تأیید معاملات بیت کوین حدود یک ساعت طول می کشد!

نحوه استخراج dash (ماین بلوک ها)

Dash با استفاده از یک شبکه دو لایه کارها را یک قدم جلوتر می برد. ردیف اول به همان روش بیت کوین کار می کند: ماینرها بلوک ها را پیدا می کنند و معاملات را به بلاکچین می فرستند. لایه دوم ، متشکل از سرورهای خصوصی به نام Masternodes ، ویژگی های اضافی مانند InstantX ، معامله خصوصی (Darksend) ، حاکمیت غیرمتمرکز و بودجه را فراهم می کند.

هرکسی می تواند یک Masternode بازی کند ، اما برای انجام این کار ، کاربر باید ثابت کند که 1000 DASH دارد. این کار برای جلوگیری از اصطلاحاً “حملات سیبل” به شبکه است. 1000 DASH قفل یا مصرف نشده است – یک مالک Masternode می تواند 1000 DASH را در هر زمان که بخواهد خرج کند ، اما با این کار Masternode خاموش می شود. Masternodes معمولاً در سرورهای خصوصی مجازی (VPS) میزبانی می شوند که توسط شرکتهایی مانند Amazon Web Services ، Microsoft Azure ، Vultr و دیگران مدیریت می شوند.

انگیزه افراد برای اجرای Masternodes است زیرا وقتی ماینرها بلوک های جدید پیدا می کنند ، بخشی از پاداش را دریافت می کنند (45٪ پاداش بلوک به ماینرها ، 45٪ به Masternodes می رسد و 10٪ برای تأمین بودجه پروژه های مربوط به Dash از طریق غیرمتمرکز استفاده می شود سیستم بودجه بندی). ROI در حال حاضر حدود 15٪ است (در طول یک سال ، تقریبا 150 Dash از اجرای Masternode بدست خواهید آورد).

 

تفاوت رمز ارز دش DASH و بیت کوین BTC

تفاوت اصلی بین دش DASH و بیت کوین در الگوریتمی است که برای استخراج کوین استفاده می نمایند. رمز ارز دش از الگوریتم X11 که تغییری در الگوریتم اثبات سهام است استفاده می نماید در حالی که بیت کوین از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده می نماید.

این دو ارز یعنی دش و بیت کوین سیستم های متفاوتی برای رسیدگی به معاملات دارا می باشند. تراکنش های موجود در بلاکچین بیت کوین باید توسط همه نودهای موجود در یک شبکه تایید شود. این فرآیند زمان بر می باشد و به نوبه خود، منجر به کارمزدهای بالا تراکنش می شود.

دش از سیستم متفاوتی برای مدیریت تراکنش ها و یا معاملات استفاده می نماید. دش توسط زیر مجموعه ای به نام Masternodes اجرا می شود. Masternodes تایید و اعتبار سنجی معاملات را ساده می نماید. همچنین مشکل مقیاس پذیری معاملات و یا تراکنش ها را حل می نماید. این به این دلیل می باشد که تعداد نودهای مورد نیاز برای تایید یک تراکنش به تعداد قابل توجهی کاهش می یابد. Masternodes وظیفه تایید تراکنش های شبکه ماینر و ارائه خدماتی مانند پرداخت و حریم خصوصی به شبکه دش را دارد .

وظیفه مسترنود ها در شبکه DASH

1) سرعت پرداخت ( Instant Sent ) : کاربران با استفاده از این ویژگی می توانند با پرداخت کارمزد بیشتر ، تراکنش های خود را در کمتر از دو ثانیه و به صورت فوری انجام دهند.
DASH امکان اجرای تراکنش ها در چندثانیه را توسط Instant X فراهم و پشتیبانی می کند.
2) امنیت  (Private Send ) : این ویژگی امکان اعمال تراکنش به صورت ناشناس و بدون رهگیری را فراهم می کند. روش کار این تکنولوژی این گونه است که؛ تراکنش هر فرد را با تراکنش های کاربران دیگر ترکیب می کند.
برای جمع آوری دش می توانید با کمک سایت Dash یک والت اینترنتی برای خود ایجاد کرده و شروع به جمع آوری کنید.
45 درصد از پاداش شبکه به مسترنودها و ماینرها تعلق می گیرد. 10 درصد مابقی نیز در خزانه شبکه ذخیره شده و به توسعه دهندگان می رسد. اگر می خواهید مسترنود شوید حداقل باید 1.000 واحد دش در کیف پول رسمی دش داشته باشید.

آیا ارز دیجیتال دش DASH استخراج می شود؟

برای بالا بردن میزان غیرمتمرکز ارز دیجیتال Dash از این الگوریتم X11 استفاده می شود. برای اثبات کار، الگوریتم هش زنجیره ای X11، از 11 الگوریتم هش پیاپی استفاده می شود.چرا که اینگونه فکر می شود که فعلا قرار بر ساخت هیچ ASICبرای استخراج آن نیست. میزان تمرکز در بیت کوین از زمان ورود ASIC ها در بازار دیجی ارزها افزایش یافته است، درحالی که دش تلاش می کند تا دچار این موضوع نشود. هدف شکل گیری Dash Coin ، ایجاد تبادلات سریع با تکنولوژی InstantSend می باشد.

رمز ارز دش در ساختار خود از الگوریتمی استفاده می نماید که امکان استخراج این ارز دیجیتال را فراهم می آورد. استخراج رمز ارز دش با استفاده از دستگاه های استخراج تخصصی موسوم به ASIC امکان پذیر است. در واقع استخراج رمز ارز دش با استفاده از CPU و یا GPU امکان پذیر نیست.

برای استخراج رمز ارز دش کافیست مراحل زیر را طی نمایید:

1.سخت افزار مناسب برای استخراج تهیه نمایید. همانطور که گفته شد، رمز ارز دش را می توان با استفاده از دستگاه های استخراج ASIC استخراج نمود.

2.کیف پول خود را تنظیم نمایید. برای دریافت و نظارت بر درآمد حاصل از استخراج شما به یک آدرس کیف پول نیازمند هستید.

3.دستگاه استخراج خود را پیکر بندی کنید. در واقع ماینر شما باید به یک سرور F2pool وصل شود تا میزان درآمد شما ثبت و کنترل شود.

4.استخراج خود را شروع نمایید. دستگاه های شما اکنون آماده استخراج هستند. شما می توانید تنظیمات حساب خود را مدیریت کرده و میزان هش ریت، درآمد و پرداخت های خود را در برنامه F2pool کنترل کنید.

آینده ارز دیجیتال دش چگونه است؟

تیم دش Dash به عنوان یکی از قدیمی ترین پروژه های موجود در بازار، در تلاش است تا محصول را بهبود بخشد و امنیت و حریم خصوصی رمز ارز دش Dash راتوسعه دهد. با توجه به اینکه این پروژه کاربردهای عملی دارد، می توان نتیجه گرفت که با استفاده گسترده تر از آن، رمز ارز دش به رشد خود ادامه خواهد داد.

رمز ارز دش توجه بسیاری از فعالان بازار ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. بر اساس این دلایل، می توانیم بگوییم دش همچنان یک دارایی جذاب برای سرمایه گذاری در آینده می باشد. با اطمینان از محرمانه بودن و امنیتی که برای تراکنش ها یا معاملات فراهم می کند، می توان آن را با خیال راحت به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت در نظر گرفت. بسیاری از کارشناسان ارزهای رمزنگاری شده بر این عقیده اند که پروژه دش Dash نشان دهنده آینده ارزهای رمز پایه غیرمتمرکز است.

پاداش ماین در دش کوین

پاداش ماین کردن بلاک های دش کوین هر سال حدود 7.1 درصد کاهش می یابد و همچنین سختی شبکه بعد از اضافه شدن هر بلاک مورد بازبینی قرار می گیرد. هر بلاک دش کوین که اضافه شود پاداشی به افراد داده می شود. همه ما می دانیم پاداش ماین بیت کوین برای ماینر است اما در دش کوین اینطور نیست. 

هر بلاک که مایین میشود فقط 45 درصد از پاداش آن به ماینر ها می رسد و همچنین 45 درصد دیگر نیز برای مستر نود ها می باشد. ده درصد بقیه آن در شبکه ذخیره می شود تا برای توسعه خود شبکه Dash coin مورد استفاده قرار گیرد. 

مستر نود ها در دش کوین

مسئولیت مستر نود ها را می توان مکمل ماینر های شبکه دانست به شکلی که در این شبکه وظیفه تایید تراکنش های خصوصی، تراکنش های فوری و مدیریت سیستم خزانه را برعهده دارند. مستر نود ها توانایی های شبکه دش را افزایش می دهند و سرعت را برای تایید تراکنش ها زمان را کاهش می دهند. مستر نود ها در واقع سرور هایی هستند که حداقل 23 ساعت در شبکه آنلاین باشند و در کیف پول خود حداقل 1000 دش ذخیره دارند. به خاطر این پشتیبانی 23 ساعته می توان گفت علاوه بر اینکه پشتوانه ارز دیجیتال دش کوین هستند برای امنیت دش کوین هم یک عنصر اساسی به حساب می آیند. 

دو خدمت متفاوت دش که توسط مستر نود ها مهیا می شود

گفتیم وجود مستر نود ها دو خاصیت مهم را به این رمز ارز داده است :

 • پرداخت فوری 
 • تراکنش خصوصی

تراکنش های خصوصی

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم حریم خصوصی در شبکه دش کوین نسبت به بیت کوین غیر قابل مقایسه است به طوری که تراکنش های شما به هیچ وجه قابل ردیابی توسط کاربران عادی شبکه نیست. پس باید گفت اگر برای شما اهمیت دارد که کسی از نقل و انتقالات شما خبردار نشود ارز دیجیتال dash قابلیت بالایی در حفظ حریم خصوصی شما دارد. 

تراکنش های فوری

تراکنش های فوری یکی دیگر از انواع تراکنش ها در شبکه دش است که شما با پرداخت کارمزد بیشتر می توانید در عرض چند ثانیه یک تراکنش خود را انجام دهید. در صورتی که از این سرویس استفاده نکنید باید حدودا 2 دقیقه را برای تایید عادی تراکنش خود منتظر بمانید. 

خرید و فروش دش کوین

خرید دش کوین | فروش دش کوین

دش کوین  Dashcoin اولین و محبوبترین ارز دیجیتال است که در جهان معرفی شد. مزیت اصلی دش کوین این است که هیچکس مالک آن نیست یا آنرا کنترل نمی کند و همه می توانند در آن مشارکت کنند.

* خرید دش کوین

اگر قصد خرید دش کوین را دارید می توانید با کلیک به دکمه ی زیر درخواست خود را ثبت کنید.

* فروش دش کوین

برای فروش دش کوین می توانید با کلیک به دکمه ی زیر از خدمات سایت آی ایکس هادی Exhadi استفاده کنید.

* تبدیل دش کوین به سایر ارز دیجیتال دیگر

برای تبدیل دش کوین به سایر ارز دیجیتال دیگر می توانید با کلیک به دکمه ی زیر اقدام نمایید .

ویدیوی دش کوین :

آموزش خرید دش کوین از ما :

مراحل خرید Dashcoin از سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم خرید Dashcoin
 5. پرداخت مبلغ ریالی معادل فاکتور خرید Dashcoin خود از درگاه آنلاین بانکی
 6.  دریافت اتوماتیک ارز Dashcoin خریداری شده ی خود

آموزش فروش دش کوین به ما :

مراحل فروش Dashcoin به سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم فروش Dashcoin
 5. ارسال ارز Dashcoin فروشی خود به شماره حساب Dashcoin معرفی شده سایت ما
 6.  ثبت کردن هش تراکنش tx id ارز Dashcoin خود
 7. تایید تراکنش ارسالی Dashcoin فروشی شما توسط بخش پشتیبانی سایت ما
 8. شارژ موجودی کیف پول ریالی حساب کاربری شما
 9. ثبت درخواست برداشت ریالی به حساب بانکی خود
 10. واریز سریع مبلغ درخواست برداشت ریالی شما به حساب بانکی تان

سایت آی ایکس هادی مطمئن ترین سایت خرید دش کوین ، امکان خرید دش کوین با کمترین کارمزد را فراهم کرده است . علاوه بر سایت کاربران محترم می توانند از اپلیکیشن آی ایکس هادی بعنوان بهترین اپلیکیشن خرید و فروش دش کوین استفاده کنند. برای شروع خرید و فروش دش کوین همین حالا می توانید سفارش خود را در سایت آنلاین آی ایکس هادی ثبت نمایید .

پیوستن به کانال تلگرام سایت Exhadi – با کلیک به لینک زیر :

سوالات متداول دش کوین :

بله! سایت آی ایکس هادی تمامی خدمات مربوط به خرید و فروش دش کوین را ارائه می دهد .

ارزش دش کوین هم مانند پول‌ کشورها، نوسان دارد اما این ارزش توسط افراد یا گروه مشخصی تعیین نمی‌شود، بلکه عرضه و تقاضا عامل اصلی است که ارزش و قیمت دش کوین را به شکل صعودی یا نزولی هدایت می‌کنند.

خرید و فروش دش کوین توسط آی ایکس هادی آنی و بصورت اتوماتیک توسط سیستم سایت انجام می شود .

بله! شما می توانید ارزهای دیجیتال مختلفی را از سایت آی ایکس هادی تهیه نمایید .

دش کوین یکی از مشهورترین ارز دیجیتال در جهان می باشد که بر روی بستر بلاک چین مبادله می شود .