فلو flow blockchain (FLOW) چیست

فلو flow blockchain (FLOW) چیست​ ، خرید و فروش فلو flow ف خرید فلو flow ، فروش فلو flow ، خرید فلو flow ارزان ، شارژ فلو flow ، شارژ حساب فلو flow ، تبدیل فلو flow به ریال

نمودار ارز دیجیتال فلو

 

 فلو یک شبکه‌ بلاک چین است که با هدف رفع مشکل مقیاس پذیری برای NFT‌ها (توکن‌های غیرمثلی) و بازی‌های ویدئویی به وجود آمد. شاردینگ راه حلی برای مشکل مقیاس پذیری در شبکه‌های بلاک چین است، در این روش پایگاه‌های داده را تقسیم بندی می‌کنند و به عبارتی یک پایگاه داده‌ بسیار بزرگ را به اجزای ریز تقسیم می‌کنند. اما شبکه‌ بلاک چین فلو مشکل مقیاس‌ پذیری را بدون کمک روش شاردینگ حل کرده و به این ترتیب تراکش‌هایی بسیار سریع و کم هزینه در بلاک چین را ممکن کرده است که برای نرم افزارهای دیفای (غیرمتمرکز) همچون بازار توکن NFT و همچنین بازی‌های ویدئویی که بر اساس بلاک چین ساخته شده‌اند بسیار کاربردی است. در ادامه قصد داریم جزئیات ویژگی‌ها و تمام اطلاعات در خصوص شبکه بلاک چین و ارز دیجیتال فلو Flow را در اختیار شما بگذاریم.

معرفی بنیان گذاران ارز دیجیتال فلو Flow

برای آنکه بدانیم بنیان گذار فلو چه کسی است بهتر است ابتدا گریزی به بازی کریپتوکیتیز (Cryptokities) که یک بازی بلاک چینی و از اولین پروژه‌های NFT بود بزنیم.

اواخر سال ۲۰۱۷ بود که به دلیل ازدحام تراکنش‌های کریپتوکیتیز، بلاک چین اتریوم دچار افت سرعت شدید شد. همان زمان بود که شرکت دپر لبز (Dapper Labs) که توسعه‌ دهنده‌ بازی کریپتوکیتیز بود، به جای آنکه به دنبال یک شبکه‌ بلاک چین جایگزین باشد، خود یک شبکه بلاک چین ایجاد کرد. نام بلاک چین توسعه داده شده توسط شرکت Dapper Labs، فلو نام گرفت. آزمایشگاه Dapper سال ۲۰۱۹ از بلو رونمایی کرد.

 • Roham Gharegozlu (مدیرعامل شرکت دپر لبز)
 • Dieter Shirley
 • Mikhael Naayem

بنیان گذاران شبکه و رمزارز فلو هستند.

تاریخچه ارز دیجیتال فلو

فلو flow blockchain (FLOW) چیست​ ، خرید و فروش فلو flow ف خرید فلو flow ، فروش فلو flow ، خرید فلو flow ارزان ، شارژ فلو flow ، شارژ حساب فلو flow ، تبدیل فلو flow به ریال

در ابتدای ورود رمزارز فلو به صرافی‌ها، این رمزارز با قیمت ۸.۳ دلار مبادله می‌شد. پس از نوساناتی کوچک در چند روز اول، رمزارز فلو توانست رشد خوبی را تجربه کند به طوری که توانست قیمت ۴۴ دلار را در تاریخ ۵ آوریل سال ۲۰۲۱ لمس کند.

با پشت سرگذاشتن نوساناتی نه چندان مختصر، رمزارز فلو شاهد یک افت قیمتی شد به طوری که در ماه جوئن سال ۲۰۲۱ با قیمت تقریبی ۵ دلار در صرافی‌ها معامله می‌شد.

اما بعد از طی این کاهش قیمت شدید، رمزارز Flow بازهم یک روند صعودی را در پیش گرفت و این بار توانست تا قیمت ۲۷ دلار در ماه می پیشروی کند و البته با افت کمی که در پیش گرفت، روندی نزولی را شکل داده است. در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت تقریبی ۱۹ دلار در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال در حال معامله شدن است.

فلو flow blockchain (FLOW) چیست​ ، خرید و فروش فلو flow ف خرید فلو flow ، فروش فلو flow ، خرید فلو flow ارزان ، شارژ فلو flow ، شارژ حساب فلو flow ، تبدیل فلو flow به ریال

ویژگی های ارز دیجیتال فلو

 • نماد اختصاری ارز دیجیتال فلو، Flow است.
 • این ارز دیجیتال با بازاری با ارزش تقریبی ۲۲ میلیارد دلار رتبه‌ ۸۶ از نظر بزرگی بازار را به خود اختصاص داده است و ۰.۰۵ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
 • بلاک چین فلو از روش اجماع اثبات سهام (PoS- Proof of Stake) برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند.
 • ارز دیجیتال Flow در اکتبر سال ۲۰۲۰ در یک صرافی به نام CoinList به کاربران ارائه شد و کاربران قادر به خرید این رمزارز شدند، ناگفته نماند که کاربران آمریکایی و کانادایی قادر به خرید این رمزارز نبودند. همچنین صرافی‌ شناخته شده‌ بایننس اخیرا رمزارز فلو را لیست کرده است.
 • توکن‌هایی که در طی عرضه اولیه برگزارشده در میان کاربران تقسیم شده بودند به مدت یک سال قفل شده بودند به این معنا که دارنگان این رمزارزها قادر به معامله و خرید و فروش آنها در صرافی‌ها نبودند.
 • بلاک چین فلو تراکنش‌هایی سریع و در عین حال کم‌هزینه برای کاربران خود به ارمغان می‌آورد.
 • شرکت دپر لبز (Dapper Labs) توسعه‌ بلاک چین فلو را بر عهده داشته است.
 • شبکه بلاک چین فلو با هدف رفع مشکل مقیاس پذیری در میان شبکه‌های بلاک چین به وجود آمد.

شبکه بلاک چین فلو ۴ نوع نود (Node) مختلف را دارا است:

۱.Collector Nodes به شبکه کمک می‌کنند تا به طور کلی عملکرد بهتری داشته باشد.

۲.Execution Nodes به نودهایی در شبکه اشاره دارد که شبکه را مقیاس پذیر می‌کنند و سرعت را در شبکه بالا می‌برند.

۳. Verifier Nodes نودهایی هستند که کار تایید و صحت تراکنش‌ها را بر عهده دارند.

 ۴. Consensus Nodes نیز دسته‌ای از نودها هستند که غیرمتمرکز بودن شبکه را همواره کنترل می‌کنند.

 • تمام انواع نودها در شبکه‌ فلو در زمان تایید تراکنش‌ها دخیل هستند، به عبارتی دپر لبز معتقد است که با تقسیم وظایف بین نودها سرعت کار بالا رفته و شبکه‌ کارآمدتر خواهد بود.
 • کمک گرفتن از ۴ نوع نود مختلف در شبکه‌ بلاک چین فلو را می‌توان جایگزینی برای روش شاردینگ که با هدف مقیاس پذیر کردن شبکه‌ها به کار گرفته می‌شود مقایسه کرد.
 • بلاک چین فلو برای فعالیت در زمینه‌های NFT (کلکسیون‌های مجازی) و بلاک چین‌های تعاملی به وجود آمده است.

(برای روشن شدن موضوع اجازه دهید مثالی را برای شما بیاوریم، یک توسعه‌ دهنده‌ بازی می‌تواند به راحتی با استفاده از بلاک چین فلو، امکان تبدیل اقلامی همچون اسلحه و هر چیز دیگر را به توکن را فراهم سازد تا گیمرها که همان بازیکنان هستند بتوانند آن اقلام را حتی در خارج از بازی هم معامله کنند.)

 • تعداد صرافی‌هایی که ارز دیجیتال Flow را لیست کرده‌اند خیلی زیاد نیستند.
 • FUSD یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا (درست مانند تتر) است که در شبکه‌ فلو تعریف شده است.
 • قراردادهای هوشمند در شبکه‌ فلو با کمک زبان برنامه‌نویسی Cadence نوشته می‌شوند.

فلو flow blockchain (FLOW) چیست​ ، خرید و فروش فلو flow ف خرید فلو flow ، فروش فلو flow ، خرید فلو flow ارزان ، شارژ فلو flow ، شارژ حساب فلو flow ، تبدیل فلو flow به ریال

مزایا ارز دیجیتال فلو

 • شبکه‌ فلو مشکل مقیاس پذیری را با کمک ۴ نوع نود مختلف در شبکه حل کرده است و به این ترتیب با تقسیم وظایف توانسته است سرعت انجام تراکنش‌ها را بالا ببرد.
 • انجام تراکنش‌های سریع و نسبتا کم هزینه یکی از مزایای ارز دیجیتال Flow به شمار می‌رود.
 • فراهم کردن مکانی برای توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز.
 • امکان استیک کردن ارز دیجیتال Flow برای کاربران وجود دارد.
 • شبکه‌ فلو دارای استیبل کوین خود با نام FUSD است که به گفته‌ تیم متخصص آن کاربرد شبکه فراتر از NFT‌ها خواهد رفت.
 • شبکه فلو به دلیل دارا بودن تیم متخصص بنیانگذار احتمالا بتواند بسیاری از نیازهای کاربران را برطرف کند.
 • استفاده از زبان برنامه‌نویسی Cadence در نوشتن قراردادهای هوشمند، محیطی امن برای دارایی‌های دیجیتال و همچنین برنامه‌های رمزنگاری شده به وجود می‌آورد.
 • معماری چندمنظوره به کار گرفته شده در شبکه فلو باعث می‌شود که خدمات رسانی به تعداد زیادی از کاربران بدون به وجودآمدن مشکل تمرکزگرایی و دیگر مشکلات ممکن شود.
این مطلب را حتما بخوانید:  ارز دیجیتال سلو (Celo) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن
 •  

کاربردهای ارز دیجیتال فلو

می‌توان با استفاده از رمزارز فلو، آثار هنری را از VIV3 NFT خریداری کرد. علاوه بر این می‌توان با دیگر نرم افزارهای بلاک چینی مبتنی بر فلو نیز در ارتباط بود. ارز دیجیتال فلو مانند هر ارز دیجیتال دیگری در برخی از صرافی‌ها قابل معامله است، تریدرها (معامله گران) می‌توانند با خرید و فروش ارز دیجیتال فلو در زمان‌های درست به سود برسند.یکی دیگر از کاربردهای فلو برای توسعه‌دهندگان است که به آنها امکان می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز خود را بر روی این شبکه پیاده‌سازی کنند.

رمزارزهای فلو در کنار NFT‌های موجود در پلتفرم NBA Top Shot به موفقیت بالایی دست یافتند و مورد استفاده قرار گرفتند.یکی دیگر از کاربردهای ارز دیجیتال فلو، استفاده از آن برای استیک کردن رمزارز و کسب سود از آن است.

فلو flow blockchain (FLOW) چیست​ ، خرید و فروش فلو flow ف خرید فلو flow ، فروش فلو flow ، خرید فلو flow ارزان ، شارژ فلو flow ، شارژ حساب فلو flow ، تبدیل فلو flow به ریال

کیف پول هایی که ارز دیجیتال فلو را ساپورت می‌ کنند؟

بهترین کیف پول‌ها برای نگه‌داری هر ارز دیجیتالی کیف رسمی همان ارز دیجیتال به خصوص است. در صورتی که پلتفرم و یا شبکه‌ ارز دیجیتالی، کیف پولی برای نگه‌داری ارائه ندهد احتمالا لیستی از کیف پول‌های معتبر و مناسب برای ذخیره‌سازی آن ارز دیجیتال فراهم می‌کند که با مراجعه به وبسایت آن ارز دیجیتال می‌توان به اطلاعات موردنیاز دسترسی پیدا کرد.

در ادامه چند کیف پول مناسب برای ذخیره‌سازی رمزارز فلو را برای شما خواهیم آورد.

کیف پول رسمی فلو (Dapper Wallet)

کیف پول رسمی ارز دیجیتال فلو، Dapper Wallet نام دارد و کاربران و دارندگان این رمزارز می‌توانند به راحتی و با استفاده از این کیف پول، رمزارزهای فلو خود را با اطمینان خاطر ذخیره کنند.

کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)

کیف سخت افزاری لجر به دلیل امنیت بالا و پشتیبانی از تعداد زیادی از رمزارزها همواره موردتوجه کاربران بازار ارزهای دیجیتال بوده است. این کیف سخت افزاری به کاربران اجازه می‌دهد که رمزارزهای فلو خود را در کیف پولشان نگه‌داری کنند.

کیف پول سخت افزاری Cool Wallet S

کاربران می‌توانند با کمک بلوتوث این کیف پول سخت افزاری را به موبایل‌های اندروید و یا IOS خود متصل کنند و دارایی خود را به کیف پول انتقال دهند. خوشبختانه این کیف پول سخت افزاری از ارز دیجیتال Flow پشتیبانی می‌کند.

کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)

ترزور دیگر کیف پول سخت افزاری و مطمئن برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال است که بیشتر برای کسانی که مقادیر بالایی از ارزهای دیجیتال را دارند و یا قصد سرمایه گذاری میان‌مدت و یا بلندمدت را دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. ارز دیجیتال Flow را می‌توانید با اطمینان خاطر در کیف پول ترزور ذخیره کنید.

کیف پول نرم افزاری کونومی (Coinomi)

کیف پول کوینومی به دلیل رابط کاربری ساده‌ای که دارد در میان کاربران بسیار محبوب شده است. این کیف پول از تعداد زیادی از کوین‌ها و توکن‌ها پشتیبانی می‌کند که ارز دیجیتال Flow فلو نیز یکی از همین ارزهای دیجیتال است.

پروژه های ارز دیجیتال فلو

 • NBA Top Shot

در این پلتفرم کاربران بهترین لحظات ثبت شده‌ لیگ بسکتبال آمریکا را پیدا کرده و دیگر کاربران می‌توانند این لحظات ناب را خریداری کنند. پلتفرم NBA Top Shot بر روی بلاک چین فلو پیاده‌سازی شده است.

 • Cryptokities

بازی کریپتوکیتیز که درواقع باعث به وجود آمدن بلاک چین فلو شده بود نیز بر روی این بلاک چین قرار گرفته است.

 • UFC (Ultimate Fighting Championship)

مبارزه قهرمانی نهایی (UFC) نام یک برنامه است که از یک شبکه‌ آمریکایی پخش می‌شود و با هدف ایجاد NFT که مربوط به کارت‌های دیجیتالی بازیکنان است، از بلاک چین فلو استفاده می‌کند.

 • Sues

دکتر سوئس که کتاب‌های او در تیراژهای بالا در سراسر جهان به چاپ می‌رسد، با هدف ایجاد اقلام کلکسیونی (NFT) از بلاک چین فلو بهره برده است.

این مطلب را حتما بخوانید:  ارز دیجیتال هورایزن (Horizen) چیست؟ با نمودار و قیمت لحظه ای آن

علاوه بر آنچه گفته شد یوبی سافت Ubisoft، سامسونگ و حتی گروه موسیقی وارنر نیز از بلاک چین فلو استفاده می‌کنند.

فلو flow blockchain (FLOW) چیست​ ، خرید و فروش فلو flow ف خرید فلو flow ، فروش فلو flow ، خرید فلو flow ارزان ، شارژ فلو flow ، شارژ حساب فلو flow ، تبدیل فلو flow به ریال

آینده‌ ارز دیجیتال فلو

پروژه‌ فلو هنوز هم به عنوان یک پروژه‌ در حال توسعه شناخته می‌شود که با دادن وعده‌هایی در مورد عملکرد خود انتظاراتی را ایجاد می‌کند. اگر به هر دلیلی تیم متخصص فلو نتوانند وعده‌های عنوان شده را عملی کنند، شبکه‌ بلاک چین فلو و به طبع آن رمزارز آن با شکست مواجه می‌شوند. و اما در صورتی که انتظارات به خوبی برآورده شده و کاربران از عملکرد فلو راضی باشند قطعا استقبال گسترده‌تری از این شبکه خواهد شد که باعث می‌شود قیمت رمزارز آن نیز رشد کند.

از طرف دیگر همان‌طور که می‌دانید عمده فعالیت شبکه‌ فلو برای پروژه‌های مربوط به NFT و یا همان کلکسیونرهای مجازی کاربرد دارد، در نتیجه منطقی است که آینده‌ رمزارز و شبکه‌ فلو در گرو دنیای NFTها باشد. اگر NFTها که نسبتا جدید هستند افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنند، بدیهی است که فلو نیز آینده‌ روشنی را در پیش خواهد داشت، اما اگر به هر دلیلی استقبال عمومی از NFTها کم شود، فلو نیز نمی‌تواند پیشرفت زیادی داشته باشد چراکه کاربرد اصلی خود را از دست می‌دهد.

و در نهایت جو کلی بازار ارزهای دیجیتال است که بر وری رمزارز فلو موثر است. همان‌طور که در اوایل سال ۲۰۲۱ با رشد کلی بازار ارزهای دیجیتال شاهد رشد چشمگیر رمزارز فلو نیز بودیم.

* آیا ارز دیجیتال فلو Flow یک توکن است؟

خیر، از آنجایی که رمزارز فلو شبکه بلاک چین خود را دارد به عنوان یک کوین شناخته می‌شود و نه یک توکن.

* کدام کیف پول‌ ها از رمزارز فلو Flow پشتیبانی می‌ کنند؟

کیف پول رسمی فلو (Dapper Wallet)، کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)، کیف پول سخت افزاری Cool Wallet S، کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)، کیف پول نرم افزاری کونومی (Coinomi)

* شبکه فلو چگونه مشکل مقیاس پذیری را حل کرده است؟

با استفاده از ۴ نوع نود مختلف در شبکه، شبکه‌ فلو بر خلاف بسیاری از شبکه‌های بلاک چین که برای رفع مشکل مقیاس پذیری از روش شاردینگ استفاده می‌کنند، ۴ نوع مختلف نود را در شبکه نهادینه کرد تا به این ترتیب با تقسیم وظایف کار با سرعت و کیفیت بالاتری انجام شود.

آیا Flow در حال برداشتن گام‌های اول عرضه بلاک چین خود است؟

رهام قره گوزلو (Roham Gharegozlou)، مدیرعامل دپر لبز، در بیانیه‌ای که به کوین تلگراف ارسال نمود، خاطرنشان کرد که این پورتال، گستره عظیمی از امکانات را برای دارندگان توکن فلو که مایل به عضویت و اشتراک در شبکه هستند، فراهم می‌کند.

وی گفت ابزار فلو پورت به کاربران اجازه می‌دهد تا با کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر یا کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند بلاکتو به میزان دلخواه حساب کاربری بسازند و آن را مدیریت کنند. او اضافه کرد: سهامداران می‌توانند از پورت برای مدیریت مستقیم توکن‌های FLOW استفاده کرده و یا از آن برای سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی نودهای جدیدتر استفاده کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند اداره‌ سرمایه خود را به یکی از 300 نود موجودی که تعدادشان به مرور زمان و با شروع تایم استیکینگ افزایش می‌یابد، بسپارند. این نودها شامل نودهایی می‌شوند که به‌وسیله شرکای اصلی این شرکت مانند سامسونگ (Samsung)، یوبی سافت (Ubisoft) و تی سیستمز (T-Systems) راه‌اندازی شده‌اند.

راه‌اندازی و عرضه لایه اول بلاک چین Flow توسط بسیاری از افراد مورد انتظار است و شرکت دپر نیز در حال آماده شدن برای جنگیدن در چندین جبهه در ماه‌های آینده است. روند آماده‌‌سازی دپر برای انجام چنین کاری شامل جمع‌آوری کمک‌های مالی عظیم از صندوق‌های تامین‌کننده و بازیکنان NBA، توکن اخیر جامعه Flow که به سبک حراج هلندی به جمع‌آوری سرمایه پرداخت و افزایش قیمت 4 برابری را تجربه کرد، و ائتلافی با استیبل کوین صرافی بایننس یعنی BUSD است.

یک ضرب‌المثل قدیمی در دنیای تجارت می‌گوید شایعه را بخر و خبر را بفروش. اما درباره Flow ممکن است یک استثنا آماده باشد تا با پرتابی قوی خودش را نشان دهد.

توکن فلو (FLOW) چیست؟

توکن فلو ( FLOW ) از توکن های شبکه Flow می باشد و به نوعی سنگ بنای اقتصاد دیجیتال جدید و بدون حاشیه است . اگر شبکه Flow زیر ساخت دیجیتال است ، FLOW توکنی است که سوخت شبکه را تامین می کند .

FLOW ارز مورد نیاز برای عملکرد شبکه و همه برنامه های موجود در آن است .

FLOW همچنین به عنوان یک روش پرداخت و یک دارایی بلند مدت برای کل اقتصاد طراحی شده است .

این توکن توسط توسعه دهندگان و کاربران برای شرکت در شبکه FLOW و کسب پاداش مورد استفاده قرار می گیرد .

توکن فلو همچنین برای هزینه ها و مشارکت در پروتکل های آینده نیز استفاده می شود . لازم به ذکر است که توکن فلو از جمله توکن های غیر قابل تعویض یا NFT می باشد .

زیلیکا (Zilliqa) در کیف پول سخت افزاری لجر [آموزش ذخیره و ارسال و برداشت]
بیشتر بخوانید
 

ویژگی­ های ارز دیجیتال فلو (Flow)

بلاک چین Flow به‌منظور بهبود صنعت توکن های غیرقابل تعویض (NFT) ساخته‌شده است.

توکن فلو درفروش عمومی خود توانست سرمایه‌ای نزدیک به 18 میلیون دلار جمع‌آوری کند.

توکن های غیرقابل تعویض (NFT)، به توکن هایی گفته می‌شوند که نمی‌توانند به‌طور مستقیم با سایر توکن ها جایگزین شوند.

این توکن ها با ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین که قابلیت تعویض شدن دارند، متفاوت هستند.

دلیل این امر آن است که این توکن ها اطلاعات شناسایی ثبت شده‌ای دارند که در داخل قراردادهای هوشمند آن‌ها است.

معمولاً NFT ها به یک دارایی خاص مثل یک آیتم درون بازی یا یک قطعه هنری مرتبط هستند.

رمزارز اتریوم بر بازار NFT مسلط است، اما کارمزدهای بالا و سرعت پائین تراکنش‌های آن، این بازار را تحت تأثیر قرار داده است.

بلاک چین فلو برای رفع مشکل اتریوم وارد بازار شده و از همان ابتدای راه‌اندازی بسیار مورد استقبال واقع شد.

این بلاک چین از ابزاری به نام فلو پورت (Flow Port) استفاده می‌کند که به دارندگان دارایی‌های دیجیتال و توکن‌ها فلو امکان نگهداری، مدیریت و سپردن کنترل دارایی‌های خود به دیگران را می‌دهد.

بررسی آینده ارز دیجیتال SXP – تحلیل فاندامنتال و پیش بینی قیمت SXP
بیشتر بخوانید
 

بلاک چین فلو توسط توسعه‌دهندگان بازی‌های NBA تاپ‌شات (NBA Topshot) و کریپتوکیتیز (Cryptokitties) در شرکت دپر لبز ساخته‌شده است.

دارندگان توکن فلو

دارندگان توکن فلو می‌توانند دارایی‌های خود را در صرافی‌ هایی مثل کوین لیست (Coinlist) و کراکن (Kraken) ذخیره کنند و همچنین امکان دادن وام به کاربران و اپراتورهای شبکه را دارند.

این افراد همچنین می‌توانند نودهای خود را در شبکه داشته باشند و آن‌ ها را مدیریت کنند.

ویژگی منحصربه‌فرد این پلتفرم این است که کاربران می‌توانند دارایی‌های خود را از طریق ابزار فلو پورت به ولت‌ های سخت افزاری انتقال دهند.

ارائه‌ دهنده جدید خدمات کیف پول ارزهای دیجیتال، بلاکتو (Blocto) نیز اجازه انتقال و دسترسی توکن فلو را مانند فناوری انتقال میان شبکه‌ای استیبل کوین (USDT) دارد.

Flow چگونه کار می کند؟ – فلو flow blockchain (FLOW) چیست

در صورتی که آشنایی لازم را با نحوه عملکرد بلاکچین ها دارید، می دانید که آنها به طور کلی از گره هایی تشکیل شده اند که کل وضعیت تاریخچه ارز را ذخیره می کنند و تمام تراکنش ها را تأیید می کنند.

در مقابل، Flow به دنبال ایجاد زیرمجموعه های زیادی از شبکه خود است تا اجازه دهد کل کار بین گره ها تقسیم شود و هر گره فقط زیرمجموعه ای از تراکنش ها را تأیید کند.

معماری – فلو flow blockchain (FLOW) چیست

برای انجام این کار، بلاکچین Flow از معماری چند گره ای و چند نقشی استفاده می کند.

به عبارت دیگر، Flow مراحل اعتبارسنجی یک تراکنش را به 4 دسته مختلف تقسیم کرده است و مسئولیت های هر گره را نیز تقسیم می کند:

 • گره های مجموعه – اتصال شبکه و در دسترس بودن داده ها را برای دی اپ ها افزایش می دهند.
 • گره های اجماع – در مورد حضور و ترتیب تراکنش ها تصمیم گیری می کنند.
 • گره های اجرایی – محاسبات مربوط به هر تراکنش را انجام می دهند. این گره ها هیچ قدرت تصمیم گیری ندارند.
 • گره های تایید – کار انجام شده توسط گره های اجرایی را دوباره بررسی می کند.

سازندگان Flow استدلال می کنند که این سطح از تخصص به هر گره اجازه می دهد تا در اعتبارسنجی هر تراکنش شرکت کند، در حالی که وظایف را برای افزایش کارایی تقسیم می کند.

همچنین بخوانید |  معرفی ارز فانتوم (FTM) و بررسی ویژگی های این ارز

ابزارهای توسعه دهنده – خرید و فروش فلو flow

قراردادهای هوشمند در بلاکچین فلو به زبان بومی فلو که کیدنس (Cadence) نام دارد نوشته شده است.

تیم Flow وب سایتی را به عنوان ابزار یادگیری برای توسعه دهندگانی که هرگز برنامه های بلاکچینی را برای آشنایی با Cadence نساخته اند، ایجاد کرده است.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد بلاکچین فلو این است که توسعه دهندگان می توانند دی اپ خود را در نسخه بتا منتشر کنند، در حالی که در صورت بروز مشکلات، کد را به روز می کنند. هنگامی که کاربران در حال تعامل با نرم افزار هستند، از این تغییرات آگاه خواهند شد.

هنگامی که نویسندگان نسخه نهایی کد را ارسال می کنند، تغییر ناپذیر می شود، به این معنی که نمی توان دوباره آن را تغییر داد.

به چه دلیل ارز FLOW با ارزش است؟

ارز FLOW کلید حفظ و راه اندازی بلاکچین فلو می باشد. اول از همه، توسعه‌ دهندگان می‌ توانند ارز FLOW را به عنوان ارز اصلی مورد استفاده برای پرداخت‌ ها، تراکنش‌ ها و کسب پاداش در برنامه‌ های غیرمتمرکز خود بگنجانند. توسعه دهندگان همچنین می توانند در صورت تمایل، ارز دیجیتال سفارشی خود را در فلو ایجاد کنند.

برای تبدیل شدن به یک گره، کاربران باید ارز FLOW را در اختیار داشته باشند و به اشتراک بگذارند، که این کار به آنها اجازه می‌ دهد در مدیریت پلتفرم شرکت کنند. فلو به این کاربران با ترکیبی از ارز فلو و بخشی از کارمزد تراکنش، پاداش می دهد.

نکته مهم، از آنجایی که چهار نوع گره مختلف در فلو وجود دارد، درآمد تخصیص یافته به هر نقش به طور خودکار بر اساس مقدار FLOW که توسط هر خوشه از گره ها استیک شده، تنظیم می شود.

کاربرانی که مایل به اجرای یک گره نیستند نیز می توانند توکن استیک شده خود را به اپراتورهای حرفه ای واگذار کنند تا از طرف آنها در شبکه شرکت کنند.

چرا باید از Flow استفاده کرد؟

اگر شما یک توسعه‌ دهنده بازی هستید که به دنبال راه‌ اندازی برنامه‌ ای بر روی بلاکچین با استفاده از ارز دیجیتال هستید، فلو می تواند برای شما جذاب باشد.

سرمایه‌ گذاران همچنین ممکن است به دنبال اضافه کردن FLOW به مجموعه خود باشند، در صورتی که به آینده پلتفرم‌ های بلاکچین متمرکز بر توسعه بازی اعتقاد داشته باشند. چیزی که بدون شک با توجه به افزایش محبوبیت متاورس و بازی های NFT در ماه های اخیر انکار ناپذیر است.

سخن آخر – خرید فلو

شبکه بلاک چین فلو با عملکردی سریع و عالی و همچنین با تامین امنیت در حین عملیات طراحی شده است. کاربرد اصلی شبکه‌ فلو در زمینه‌ NFT‌ها و بازی‌های ویدئویی است. این شبکه بدون نیاز به شاردینگ و در عوض با استفاده از ۴ نوع متفاوت نود در شبکه‌، مقیاس پذیری را حفظ کرده است. ما سعی کردیم در این مطلب تمام ویژگی‌های ریز و درشت ارز دیجیتال فلو را برای شما جمع‌آوری کنیم. پس از مطالعه این مطلب قادر خواهید بود با دید بازتری نسبت به سرمایه‌ گذاری بر روی رمزارز فلو تصمیم‌گیری کنید.

سوالات متداول فلو flow blockchain (FLOW)

بله! سایت آی ایکس هادی تمامی خدمات مربوط به خرید و فروش فلو flow blockchain را ارائه می دهد .

ارزش فلو flow blockchain هم مانند پول‌ کشورها، نوسان دارد اما این ارزش توسط افراد یا گروه مشخصی تعیین نمی‌شود، بلکه عرضه و تقاضا عامل اصلی است که ارزش و قیمت فلو flow blockchain را به شکل صعودی یا نزولی هدایت می‌کنند.

خرید و فروش فلو flow blockchain توسط آی ایکس هادی آنی و بصورت اتوماتیک توسط سیستم سایت انجام می شود .

بله! شما می توانید ارزهای دیجیتال مختلفی را از سایت آی ایکس هادی تهیه نمایید .

فلو flow blockchain یکی از مشهورترین ارز دیجیتال در جهان می باشد که بر روی بستر بلاک چین مبادله می شود .

خرید آنلاین و اتوماتیک ارز های دیجیتال زیر از ما به عکس خرید کلیک کنید

( بیت کوین  ، پرفکت مانی ، وب مانی ، اتریوم ، لایت کوین ، دوج کوین ، دلار پی یر ، زی کش ، بیت کوین کش ، دلار ادوکش ، روبل یاندکس مانی ، ریپل ، ترون ، نئو ، …)

فروش آنلاین و اتوماتیک ارز های دیجیتال زیر به ما به عکس فروش کلیک کنید

( بیت کوین  ، پرفکت مانی ، وب مانی ، اتریوم ، لایت کوین ، دوج کوین ، دلار پی یر ، زی کش ، بیت کوین کش ، دلار ادوکش ، روبل یاندکس مانی ، ریپل ، ترون ، نئو ، …)

(( با کلیک به عکس زیر به کانال تلگرام سایت Exhadi بپیوندید ))  

سایت Exhadi

سایت Exhadi با بیش از 10 سال سابقه و تجربه ی درخشان در زمینه ی خرید یا فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می کند .

سعی تیم سایت ما ، ایجاد محیطی امن و مناسب جهت خرید یا فروش محصولات مجازی و تحویل سریع سفارشات و امانت داری و صداقت برای

مشتریان گرامی می باشد که در الویت کاری خودمان قرار داده ایم که با پشتیبانی 24 ساعته اماده خدمات رسانی به کاربران عزیز هستیم . – وضعیت بازار ارز دیجیتال امروز در یک نگاه

 

انچه درباره ی سایت EXHADI بهتر است بدانید :

سایت Exhadi با بیش از ۱۰ سال سابقه و تجربه ی درخشان در زمینه ی خرید یا فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می کند .

سعی تیم سایت ما ، ایجاد محیطی امن و مناسب جهت خرید یا فروش محصولات مجازی و تحویل سریع سفارشات و امانت داری

و صداقت برای مشتریان گرامی می باشد که در الویت کاری خودمان قرار داده ایم که با پشتیبانی ۲۴ ساعته اماده خدمات رسانی به کاربران عزیز هستیم . 

وضعیت بازار ارز دیجیتال امروز در یک نگاه

 

برخی از مزایای سایت EXHADI :
 
۱ – ارائه خدمات در بستر ۱۰۰ % انلاین و الکترونیک
۲ – پشتیبانی بسیار حرفه ای در تمامی ایام هفته بصورت ۲۴ ساعته
۳ – بروز رسانی نرخ های محصولات مجازی  به صورت لحظه ای و سیستمی
۴ – رسیدگی به درخواست های سفارشات خرید یا فروش در کمترین زمان ممکن
۵ – نرخ خرید یا فروش منصفانه و تقریبا” بدون رقیب
 ۶ – تسویه سفارشات فروش به سایت در همان روز ( به جز روزهای تعطیل )
۷ – پرداخت انی و اتوماتیک و بدون نیاز به پرداخت کارمزد اضافی
۸ – و از همه مهم تر تعهد در سفارشات و مشتری مداری