تن کوین (Toncoin) چیست؟

تن کوین (Toncoin) چیست؟ | خرید و فروش تن کوین (Toncoin) | خرید تن کوین (Toncoin) | فروش تن کوین (Toncoin)

تن کوین (Toncoin) چیست؟ | خرید و فروش تن کوین (Toncoin) | خرید تن کوین (Toncoin) | فروش تن کوین (Toncoin)
تن کوین (Toncoin) چیست؟ | خرید و فروش تن کوین (Toncoin) | خرید تن کوین (Toncoin) | فروش تن کوین (Toncoin)

تن کوین (Toncoin) چیست ؟

تن کوین (Toncoin) ارز دیجیتالی است که به‌نوعی با پیام‌رسان محبوب تلگرام در ارتباط است و همین مسئله یکی از دلایل شهرت آن است.

در صنعت ارزهای دیجیتال، پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین متعددی وجود دارند که هدف آن‌ها ایجاد تحولات بزرگ در این صنعت است. برخی از این پروژه‌ها به‌عنوان راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم برای بلاک چین‌های موجود ساخته شده‌اند و برخی دیگر، شبکه اختصاصی خودشان را ایجاد می‌کنند و بلاک چین‌های لایه اول هستند. تن کوین در دسته‌بندی دوم جای دارد.

تن کوین به‌دلیل پشتوانه قدرتمندی که دارد و سازوکار منحصربه‌فردش، توانسته است توجه بسیاری از فعالان صنعت ارزهای دیجیتال را جلب کند. به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم به‌شکلی همه‌جانبه تن کوین، تاریخچه آن، تیم سازنده آن و اهدافی را که دنبال می‌کند بررسی کنیم.

شبکه تن (TON) چیست؟

دِ اوپن نتورک (The Open Network) یا شبکه باز که به اختصار تن (TON) نامیده می‌شود، یک بلاک چین منحصربه‌فرد جامعه‌محور است که تیم تلگرام آن را طراحی کرده است. اوپن نتورک یک بلاک چین لایه اول است که از مدل اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند.

این شبکه امکان تراکنش‌های سریع و ارزان با مصرف بهینه انرژی را برای میلیاردها کاربر تلگرام فراهم کرده است. تمام ویژگی‌های این شبکه با درنظرگرفتن نیازهای کاربرانی که روزانه از این پلتفرم استفاده می‌کنند، طراحی شده است.

چیزی که باعث منحصربه‌فردبودن شبکه تن می‌شود، معماری انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیری بالای آن است. علاوه بر آن، سازگاری آن با محیط زیست هم از نقاط قوت این شبکه بلاک چینی به حساب می‌آید.

مروری بر تاریخچه تن و ارتباط آن با تلگرام

برای درک واقعی شبکه اوپن نتورک و توکن بومی آن، ابتدا باید به عقب برگردیم و ارتباط آن را با تلگرام بررسی کنیم. ازآنجاکه با پیام‌رسان تلگرام آشنایی کامل دارید، درباره این پلتفرم و تاریخچه آن صحبت نمی‌کنیم.

به‌احتمال زیاد پاول دورف و برادرش نیکلای، بنیان‌گذاران تلگرام را می‌شناسید. در سال ۲۰۱۸، این دو نخبه علوم رایانه، یک لایت پیپر و یک وایت پیپر برای شبکه‌ای بلاک چینی با عنوان شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) منتشر کردند.

این پروژه تا سال ۲۰۲۰ به‌شکلی فعال در حال رشد و توسعه بود. برادران دورف توانستند ازطریق فروش خصوصی توکن‌های شبکه که گرام (Gram) نام داشت، سرمایه بسیار زیادی جمع‌آوری کنند. تا جایی که در آوریل ۲۰۱۸، گرام رکورد دومین فروش بزرگ توکن در تاریخ را شکست و ۱.۷میلیارد دلار سرمایه جذب کرد. با تبلیغات بیشتر، شرکت‌های سراسر جهان، میلیاردها دلار از این توکن را خریداری کردند.

توسعه‌دهندگان جدید شبکه تن

در این مرحله، اوپن نتورک جامعه‌ای غیرمتمرکز از علاقه‌مندان و توسعه‌دهندگان کریپتو در سراسر جهان را که نیوتن (Newton) نامیده می‌شدند، در اختیار داشت. آن‌ها پتانسیل بالای این بلاک چین را درک کرده بودند و ازآنجاکه این شبکه به‌صورت پروژه منبع باز توسعه داده شده بود، می‌توانستند به‌راحتی به کد آن در گیت‌هاب دسترسی داشته باشند.

بدین ترتیب، توسعه‌دهندگان جامعه توانستند از جایی که تلگرام متوقف شد کار را ادامه دهند و عملکردهای جدید اوپن نتورک را معرفی کنند. دو توسعه‌دهنده به نام‌های آناتولی ماکاسوف و کریل امیلیاننکو مدیریت این کار را بر عهده گرفتند.

بنیانگذار تون کوین

پروژه تون کوین در سال 2018 توسط نیکلای و پاول دورف (Nikolai and Pavel Durov) راه‌اندازی شد و در ادامه توسط تیم توسعه تلگرام احیا شد. پاول دورف (مدیرعامل تلگرام) در سال 2020 این پروژه را ترک کرد و توسعه آن را به عهده تیم توسعه‌دهنده تلگرام و علاقه‌مندان مستقل ارزهای دیجیتال واگذار کرد.

شبکه تن چگونه کار می‌کند؟

شبکه تن یک پروژه چند زنجیره‌ای است و از بلاک چین‌های مختلف به‌عنوان ابزاری برای افزایش مقیاس‌پذیری کلی شبکه استفاده می‌کند. اساساً دو بلاک چین پشت این پروژه قرار دارند: یکی مسترچین (Masterchain) و دیگری ورک چین (Workchain).

مستر چین مسئول رسیدگی به تمام داده‌های مهم و حیاتی برای پروتکل، از جمله پارامترها، آدرس اعتبارسنج‌ها و مقدار کوینی است که اعتبارسنج‌ها باید سهام‌گذاری کنند. داده‌های مربوط به ورک چین و شارد چین هم در همین بلاک چین ذخیره می‌شوند.

ورک چین، شامل تمام اطلاعات تراکنش‌ها و همچنین قراردادهای هوشمند مختلف ثبت‌شده در شبکه است. ازآنجاکه فرمت آدرس‌ها، فرمت تراکنش‌ها و ماشین‌های مجازی اختصاص داده شده به هر قرارداد هوشمند ممکن است متفاوت باشد، هر ورک چین قوانین مخصوص به خود را دارد. به همین دلیل بلاک چین تن را می‌توان ناهمگن دانست.

هر ورک چین درنهایت با مکانیسم شاردینگ به چندین شارد چین تقسیم می‌شود که همان ویژگی‌ها و قوانین ورک چین خود را به ارث می‌برند. شارد چین‌ها تراکنش‌ها را به‌صورت موازی پردازش می‌کنند و باعث افزایش سرعت و مقیاس‌پذیری شبکه و نیز جلوگیری از انباشته‌شدن حجم زیادی از بلاک‌های تأییدنشده می‌شوند.

هدف شبکه تن کوین چیست؟

اگر با صنعت ارزهای دیجیتال آشنا باشید، حتماً می‌دانید که بیت کوین و اتریوم با وجود شهرت و محبوبیت زیاد، چندان هم بدون مشکل نیستند. کارمزد بالای تراکنش و درعوض، سرعت پایین عملیات و نیز سازوکار پیچیده این دو ارز دیجیتال، باعث می‌شود استفاده از آن‌ها برای خریدهای روزمره تا حدودی برای مردم عادی دشوار باشد.

سرعت بیت کوین بسیار پایین است و هزینه‌های گس برای استفاده از بلاک چین اتریوم مدام در نوسان است. حتی گاهی بسته به اندازه تراکنش، مقدار گس به ۱۰۰ دلار هم رسیده است.

اکوسیستم تن برای رفع نیازهای کاربران تلگرام برای انجام تراکنش‌های روزانه توسعه یافته است. برخلاف بیت کوین و اتریوم که عمدتاً با سرمایه‌گذاران سروکار دارند، تن بر ارائه خدمات به مصرف‌کننده عادی تمرکز دارد. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که با اپلیکیشن‌های مختلف ادغام شود و به کاربران امکان دهد تا به‌سرعت کوین‌های خود را خریداری، ارسال و ذخیره کنند.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای تن، معماری انعطاف‌پذیر، کارآمد و مقیاس‌پذیری این شبکه است. انجام تراکنش‌ها به روش کراس شارد در آن، باعث می‌شود این شبکه بسیار سریع باشد. با پشتیبانی از شاردینگ پویا و ورک چین‌ها، اوپن نتورک می‌تواند میلیون‌ها تراکنش در ثانیه را با موفقیت تأیید و پردازش کند. همچنین، معماری این شبکه به آن اجازه می‌دهد بدون افت عملکرد به‌شکل مداوم رشد کند.

مزایای تن کوین

تن کوین از جمله پروژه‌های جذاب کریپتو است که سریع توانست به محبوبیت برسد. بهره‌مندی از مزایای مختلف سبب شده است که تن کوین در لیست پروژه‌های پرطرفدار کریپتو قرار بگیرد و گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری تلقی شود. به‌طور کلی مزایای ارز دیجیتال تن کوین عبارت‌اند از:

۱. تن کوین از زنجیره‌های اصلی و چندین شارد (زیر شبکه) برای انجام امور مختلف استفاده می‌کند. بهره‌مندی از این ویژگی سبب شده است که تن کوین مقیاس‌پذیری بالایی داشته و بتواند تراکنش‌ها را بدون هیچ محدودیتی و با سرعت بالا پردازش کند.

۲. این پروژه از مکانیسم اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. بنابراین مصرف انرژی پایینی دارد و یک ارز دوستدار محیط زیست به‌شمار می‌رود.

۳. پروژه تن کوین توسط یک تیم توسعه‌دهنده قدرتمند پشتیبانی می‌شود و یک جامعه قوی دارد. همین موضوع سبب شده که این ارز جذاب طی مدت زمان کوتاه با رشد چشمگیری همراه شود.

۴. بلاک چین TON از امنیت بالایی برخوردار بوده و حفظ حریم خصوصی کاربران را جزء اولویت‌های خود قرار داده است.

۵. تن کوین نرخ کارمزد پایینی دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند تا 10000 تراکنش در ثانیه انجام دهند.

۶. این ارز جذاب کاربرد زیادی دارد و یک گزینه ایده‌آل برای پرداخت‌های روزمره و معاملات به‌شمار می‌رود.

کاربردهای خاص تن کوین در شبکه

تن کوین به‌عنوان توکن بومی اوپن نتورک، دارای طیف وسیعی از کاربردها در شبکه است که از آن جمله می‌توان به پرداخت کارمزد تراکنش‌ها، تسویه پرداخت‌ها یا اعتبارسنجی تراکنش‌ها با استفاده از مدل اجماع اثبات سهام و پرداخت در برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) اشاره کرد.

همان‌طور که گفتیم، شبکه تن با مکانیسم اجماع اثبات سهام کار می‌کند؛ بنابراین هر تراکنش با استفاده از تن کوین اعتبارسنجی می‌شود که به‌عنوان پاداش به اعتبارسنج‌ها تعلق می‌گیرد.

سایر ذی‌نفعان در شبکه هم می‌توانند توکن‌های خود را به اعتبارسنج‌ها قرض دهند و در ازای آن پاداش دریافت کنند. برای این کار، کافی است به یک استخر بپیوندند و تن کوین‌های خود خود را در آن سهام‌گذاری کنند. این فرایند با قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شود که باعث می‌شود شبکه دارای امنیت بیشتری باشد.

خدمات و اپلیکیشن‌هایی هم که روی بلاک چین تن اجرا می‌شوند، پرداخت‌هایشان را با تن کوین می‌پذیرند. از سوی دیگر، تن به‌عنوان یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز یا دائو کار می‌کند و بنابراین، کاربرانی که تن کوین دارند، می‌توانند به هر تغییری در طرح‌های پیشنهادی در این بلاک چین یا اکوسیستم آن رأی دهند. برنامه حاکمیت فعلی تن از یک سیستم رأی‌گیری ساده استفاده می‌کند که تضمین می‌کند هر کاربری می‌تواند در این برنامه مشارکت کند و نظر خود را ارائه دهد.

کیف پول‌های تن کوین

به‌طور کلی بهترین کیف پول‌های تن کوین عبارت‌اند از:

 • مای تون ولت
 • تراست ولت
 • ولت تلگرام
 • اتمیک ولت
 • مث ولت
 • سیف پال
 • لجر
 • جم ولت
 • تون کیپر ولت

تن کوین چه ارتباطی با نات کوین دارد؟

تن کوین (TON) و نات کوین (NOT) هر دو در ارتباط با شبکه بلاکچین تلگرام هستند. تن کوین به عنوان ارز دیجیتال اصلی شبکه TON عمل می‌کند که با هدف ارائه تراکنش‌های سریع و مقرون‌ به‌صرفه توسط موسسان تلگرام، پاول دوروف و نیکولای دوروف ایجاد شده است.

نات کوین که به تازگی معرفی شده است یک بازی رباتی روی شبکه بلاکچینی TON راه‌اندازی شده و از طریق یک ربات تلگرامی، به کاربران امکان استخراج کوین رایگان می‌دهد. این بازی توسط تیم اوپن بیلدرز (Open Builders) در ژانویه سال ۲۰۲۴ عرضه شده و ارتباطی نزدیک با تیم توسعه‌دهنده تلگرام و همچنین تن کوین دارد.

بنابراین ارتباط بین تون کوین و نات کوین در این است که هر دو بر روی بلاکچین TON فعالیت می‌کنند و نات کوین به نوعی توسعه‌یافته و پشتیبانی‌شده توسط اکوسیستم TON است.

کسب درآمد منفعل از تن کوین

برای کسب درآمد منفعل از تن کوین دو راه وجود دارد:

 • به‌عنوان اعتبارسنج: اعتبارسنج‌ها از اعتبارسنجی تراکنش‌ها سود دریافت می‌کنند؛ زیرا این شبکه از نوع اثبات سهام است. شرط لازم برای این کار، داشتن سخت‌افزار با کارایی بالا، اینترنت پرسرعت و سهام‌گذاری با تن کوین است. برای سهام‌گذاری به‌عنوان اعتبارسنج، باید ۶۰۰٬۰۰۰ تن کوین در اختیار داشته باشید. شاید این الزامات سختگیرانه به نظر برسد؛ اما از شبکه دربرابر هکرها و کلاهبرداران محافظت می‌کند. با سهام‌گذاری چنین مبلغی، هیچ‌کس ریسک سوءاستفاده در شبکه را به جان نخواهد خرید.
 • به‌عنوان ذی‌نفع (nominator): افرادی که مبلغ بالای سهام‌گذاری برای اعتبارسنجی را در اختیار ندارند، بازهم می‌توانند از تن کوین‌های خود درآمد کسب کنند. برای این منظور کافی است توکن‌های خود را با سهام‌گذاری در یک استخر، به اعتبارسنج‌ها قرض بدهید تا در ازای کاری که انجام می‌دهند پاداش دریافت کنند. هنگامی که بلاک چین پاداش را به اعتبارسنج‌ها پرداخت کرد، سود شما و سایر اعضای استخر را هم پرداخت می‌کنند. این سیستم تضمین می‌کند توکن‌هایی که کاربران به اعتبارسنج‌ها قرض می‌دهند، فقط برای اعتبارسنجی به کار می‌رود و توزیع پاداش‌ها هم به‌شکل صادقانه صورت می‌گیرد.

توکنومیک تن کوین

با این‌که شبکه تن دیگر از الگوریتم اجماع اثبات کار برای استخراج توکن‌ها استفاده نمی‌کند، باز هم می‌توان توکن‌های جدید را ایجاد کرد. براساس وب‌سایت رسمی تن، نرخ تورم سالانه این توکن، ۰.۶درصد است.

با افتتاح حساب‌های بیشتر در شبکه، استفاده از شبکه تن افزایش می‌یابد. در حال حاضر قیمت تن کوین حدود ۱.۹۳ دلار و ارزش بازار آن براساس وب‌سایت کوین مارکت کپ، ۲.۳میلیارد دلار است.

برای ارسال تن کوین با استفاده از برنامه تلگرام، نیازی به پرداخت هزینه تراکنش نیست. بنابراین کاربران می‌توانند به‌سرعت و به‌راحتی وجوه خود را به سایر کاربران موجود در فهرست مخاطبان خود منتقل کنند و این کار به‌شکلی کاملاً غیرمتمرکز انجام می‌شود.

این شبکه از کاربرانی که قصد فروش ارزهای دیجیتال را دارند، ۰.۹درصد کارمزد دریافت می‌کند، اما خریداران هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

تن یک بلاک چین جامعه‌محور است و به‌شکل قابل‌توجهی در حال رشد است. در ژانویه ۲۰۲۲، تعداد کیف پول‌های فعال تن کوین ۲۰۰٬۰۰۰ عدد بود و این تعداد تا ماه مه همان سال، به ۶۰۰٬۰۰۰ عدد افزایش یافت.

در حال حاضر، تعداد کیف پول‌های تن کوین از مرز ۷۴٬۰۰۰ عدد عبور کرده است. این به ما نشان می‌دهد احتمال دارد به‌زودی تن به روش عملی برای انتقال وجوه در حوزه کریپتو تبدیل شود، زیرا هر روز افراد بیشتری از بلاک چین تن استفاده می‌کنند.

معماری بلاک‌ چین و ارز دیجیتال تن کوین 

معماری یک شبکه را می‌توان جزو اطلاعات فنی اما حیاتی برای  درک زیرساخت یک بلاک‌چین دانست. در واقع هر بلاک‌چینی که بتواند زیر لایه‌های بیشتری را برای معماری خود ایجاد نماید، بدون شک می‌تواند به شیوه‌ای بهتر از عهده شرایط اضطراری بر بیاید. خوشبختانه شبکه بلاک‌چین Toncoin تن کوین از این لحاظ شرایط بسیار پایداری دارد.

تیم توسعه دهنده این پروژه سعی کرده‌اند تا ساختار کلی آن را به 3 لایه مجزا تقسیم نمایند که هر لایه دارای ویژگی‌های مختص به خود است. هرکدام از این لایه‌های به‌صورت مجزا دارای وظایف خاصی هستند که در تعامل با همدیگر قادر به تشکیل ساختار نهایی شبکه هستند. ما در ادامه هر یک از این لایه‌ها به شیوه‌ای مناسب خدمت شما عزیزان شرح داده‌ایم.

لایه Shardchain: این لایه به‌عنوان خارجی‌ترین قسمت بلاک‌چین تن شناخته می‌شود. این لایه در حقیقت متشکل از شارد چین  و زنجیره‌های جانبی است که اغلب سفارش‌های کوچک در بستر آن‌ها پردازش می‌شود. این لایه در حقیقت برای افزایش سرعت و مقیاس‌پذیری ایجاد شده و وظیفه آن کاهش بار لایه میانی یعنی Workchain است.

لایه Workchain: این لایه به‌عنوان دومین بخش از این بلاک‌چین شناخته می‌شود که محل اجتماع زنجیره‌های اصلی است. این لایه می‌تواند تا بیش از 4 میلیارد زنجیره را در خود داشته باشد. در این بخش فرایند اصلی نقل و انتقال داده‌ها صورت می‌گیرد. مازاد بر این تشکیل بلاک‌ها نیز در همین لایه انجام می‌شود. به همین جهت است که بخش زیادی از اقدامات صورت گرفته در بستر آن به شارد چین انتقال پیدا می‌کند تا ترافیک کاهش و سرعت بیشتر شود.

لایه Master: این لایه به‌عنوان قلب اصلی بلاک‌چین TON شناخته می‌شود. در واقع این بخش وظیفه مدیریت دو لایه دیگر را بر عهده دارد. از طرفی دیگر فرایندهای مربوط به استیک کردن در بستر آن پردازش می‌شود. به همین جهت است که حجم زیادی از پردازش در بستر آن صورت می‌گیرد.

فناوری‌های به کار رفته در تن کوین

فناوری‌های به‌کاررفته در شبکه تن کوین به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌هایی شناخته می‌شود که تأثیر زیادی در رشد و پیشرفت این برنامه داشته است. در واقع باید عنوان کنیم که پروژه تن کوین از فناوری‌ها و قابلیت ویژه ای بهره می‌برد که آن را نسبت به سایرین متمایز می‌کند. این پروژه دارای بلاک‌چین اختصاصی خود می‌باشد که بدون کمک سایر بلاک‌چین‌ها و از پایه برنامه نویسی شده است. همین فاکتور سبب شده تا این پروژه بتواند بدون هیچ گونه وابستگی، مسیر پیشرفت خود را طی نماید.

نکته قابل توجه این است که حجم فناوری‌های به‌کاررفته در این پروژه نسبت به همتایان بسیار بیشتر می‌باشد. همین تفاوت هم سبب شده تا این پروژه بتواند امکانات و ویژگی‌های منحصر به فردی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. ما در ادامه برخی از این فناوری‌های بی‌نظیر را خدمت شما عزیزان ذکر کرده‌ایم تا شما هم بهتر دلیل این ادعا را درک نمایید.

فناوری پارادایم شارد بی نهایت

پارادایم شارد بی نهایت را می‌توان یکی از مهم‌ترین و البته بی‌نظیرترین فناوری‌هایی دانست که در بلاک‌چین ton مورد استفاده قرار گرفته است. در واقع این فناوری به بلاک‌چین تن آزادی عمل بسیار زیادی می‌دهد تا متناسب با ترافیک شبکه، توان خود را افزایش دهد.

برای مثال با افزایش تعداد کاربران یا افزایش تعداد تراکنش‌ها، میزان زنجیره‌های این شبکه نیز افزایش می‌یابد. در حالت کلی بلاک‌چین تن می‌تواند حدود 4 میلیارد زنجیره اصلی برای خود ایجاد نماید. هر یک از این زنجیره‌ها نیز می‌توانند به مقدار 2 به توان 60 زنجیره کوچک دیگر ایجاد نمایند. این زنجیره‌های کوچک به اصطلاح شارد نامیده می‌شوند.

هر یک از این شاردها می‌توانند به طور مستقل نسبت به تعیین و پردازش تراکنش‌ها اقدام نمایند. نکته قابل توجه این است که آنها هم از قوانین و ساختاری مشابه زنجیره‌های اصلی پیروی می‌کنند. این الگوی خوشه‌ای باعث شده تا میزان ترافیک در زنجیره‌های اصلی به کمترین حالت ممکن برسد.

این فاکتور در نهایت سرعت پردازش تراکنش‌ها را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. مزیت قابل توجه دیگری که در این رابطه وجود دارد، امنیت بالا و جلوگیری از بروز خطاهای مختلف است. به‌گونه‌ای که این شبکه تضمین می‌کند تمام تراکنش‌های صورت گرفته به دور از خطا و در محیطی کاملاً امن صورت می‌گیرد.

فناوری pos

فناوری pos یا اثبات سهام به‌عنوان یکدیگر از قابلیت‌های بی‌نظیر شبکه تن شناخته می‌شود که باعث شده تا اینکه بلاک‌چین بتواند بیش از پیش خود را به قابلیت مقیاس‌پذیری‌اش نزدیک کند. در واقع این قابلیت باعث شده تا دیگر نیازی به استفاده از ماینرهای مختلف نباشد چراکه تأیید بلاک‌های شبکه به وسیله نودهایی انجام می‌شود که سرمایه خود را در شبکه قفل کرده‌اند.

در واقع هر کاربر می‌تواند با قفل‌کردن بخشی از دارایی‌های خود در داخل این شبکه، به‌عنوان یک نود شناخته شود. این نودها در فرایند تأیید بلاک‌ها و افزایش امنیت آن دخالت دارند. به‌گونه‌ای که اگر دو سوم نودها یک تراکنش را تأیید نمایند، آن بلاک ایجاد می‌شود.

در مقابل درصدی از کارمزد تراکنش‌های آن بلاک به‌عنوان پاداش به وی داده می‌شود. از طرفی چنانچه یک نود اقدامات متقلبانه‌ای انجام دهد، بخشی از دارایی قفل شده وی، به‌عنوان جریمه ضبط و سوزانده می‌شود. چنین فرایندی که استیک کردن نام دارد، باعث افزایش امنیت شبکه و البته قدرت مقیاس‌پذیری آن می‌شود. البته این الگوریتم در بسیار از بلاک‌چین‌های جدید پیاده شده، اما Toncoin آن را با فناوری‌های دیگر ادغام کرده و همین مورد هم کارایی آن را افزایش داده است.

فناوری BFT

فناوری BFT یا تحمل خطای بیزانس یکی دیگر از قابلیت‌های بی‌نظیری است که تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال Toncoin در بلاک‌چین اصلی آن اعمال کرده‌اند. این فناوری باعث می‌شود تا ریسک اشتباهات و البته خطاهای موجود در داخل شبکه به حداقل حالت ممکن برسد. افزون بر این موارد، وجود این فناوری مانع از قطعی شبکه در اثر خراب شدن یا آلوده شدن یکی از گره‌ها می‌شود.

بر مبنای این فناوری چنانچه برخی از نودهای داخل شبکه از کار افتاده یا اطلاعات غلط را تولید نمایند، باز هم بلاک‌چین قادر به انجام وظایف خود به شیوه‌ای صحیح خواهد بود. تیم توسعه دهنده بلاک‌چین TON فناوری مذکور را در تمام زنجیره‌های اصلی و البته شاردهای جانبی آن هم پیاده کرده‌اند. به همین جهت است که امنیت و البته کارایی این پروژه به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

سیستم مسیریابی Hypercube

Hypercube نام یکی از نوآوری‌های بی‌نظیر است که در شبکه و ارز دیجیتال Toncoin به کار رفته است. بر مبنای این فناوری، انتقال پیام بین نودهای مختلف از دو مسیر سریع (fast) و آهسته (slow) انجام می‌شود. زمانی که یک پیام در داخل شبکه ایجاد شود، هر شارد می‌تواند آن را بدون تغییر به شارد کناری خود انتقال دهد. شارد کناری هم چنین اقدامی را تکرار می‌کند. برهمین مبنا پیام به‌صورت شارد به شارد انتقال پیدا کرده تا به زنجیره مقصد برسد.

چنین سیستم انتقالی باعث می‌شود تا بدون کوچک‌ترین خطا و یا تکرار در داخل شبکه، پیام مورد نظر به مقصد برسد. البته نباید فریب اسم آهسته آن را بخورید چرا که این روش صرفاً در مقایسه با روش دوم آهسته تلقی می‌شود وگرنه سرعت بسیار بالایی هم دارد. در اصل طی این روش پیام‌ها به شارد هایی منتقل می‌شوند که تنها یک رقم هگزادسیمال با هم تفاوت دارند. برهمین مبنا اگر حتی یک میلیون شارد هم طی شود، تنها 4 واسطه در این میان وجود خواهد داشت. لذا باید عنوان کنیم که این روش مسیر یابی نسبت به اغلب روش‌های مرسوم در دنیای بلاک‌چین، سرعت بیشتری دارد.

اما اگر یک زنجیره بتواند به طور مستقیم پیامش را به شارد یا زنجیره مقصد انتقال دهد، روش آهسته استفاده نخواهد شد. در این حالت پیام به طور مستقیم و بدون واسطه ارسال می‌شود. همین فاکتور هم سبب می‌شود تا رویه انتقال بسیار سریع باشد. افزون بر این موارد فشار بسیار کمتری هم بر روی شبکه اعمال می‌شود. البته در حالت کلی روش slow به‌عنوان راهکار پیش فرض جهت انتقال فعال خواهد شد. اما این روش‌ها در کنار همدیگر فعالیت می‌کنند و به همین جهت است که سرعت انتقال داده‌ها در داخل بلاک‌چین ton به حداکثر حالت خود می‌رسد.

آیا می‌توان تن کوین TonCoin را خرید و فروش و تبدیل کرد؟

بله – شما کاربر گرامی در سایت Exhadi می توانید ارز دیجیتال تن کوین Toncoin را بصورت آنلاین و کاملا” اتوماتیک خرید و فروش و یا تبدیل نمایید و حتی از طریق کیف پول داخلی خود سایت Exhadi ارز تن کوین Toncoin خود را بصورت رایگان نگه داری نمایید .

ثبت نام در سایت Exhadi ، با کلیک به عکس زیر :

 

آموزش خرید تن کوین Toncoin :

مراحل خرید تن کوین Toncoin از سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم خرید تن کوین Toncoin
 5. پرداخت مبلغ ریالی معادل فاکتور خرید تن کوین Toncoin خود از درگاه آنلاین بانکی
 6.  دریافت اتوماتیک ارز تن کوین Toncoin خریداری شده ی خود

 

آموزش فروش تن کوین Toncoin :

مراحل فروش تن کوین Toncoin به سایت ما عبارت اند از :

 1. ثبت نام در سایت Exhadi
 2. تکمیل مراحل احراز هویت ( تکمیل پروفایل شخصی ، ارسال مدارک ، تایید تلفن ثابت ، ثبت شماره حساب بانکی )
 3. تایید احراز هویت شما توسط بخش پشتیبانی سایت Exhadi
 4. پر کردن فرم فروش تن کوین Toncoin
 5. ارسال ارز تن کوین Toncoin فروشی خود به شماره حساب تن کوین Toncoin معرفی شده سایت ما
 6.  ثبت کردن هش تراکنش tx id ارز تن کوین Toncoin خود
 7. تایید تراکنش ارسالی تن کوین Toncoin فروشی شما توسط بخش پشتیبانی سایت ما
 8. شارژ موجودی کیف پول ریالی حساب کاربری شما
 9. ثبت درخواست برداشت ریالی به حساب بانکی خود
 10. واریز سریع مبلغ درخواست برداشت ریالی شما به حساب بانکی تان

سوالات متداول درباره ارز دیجیتال تن کوین Toncoin :

تن کوین (Toncoin) ارز دیجیتالی است که به‌نوعی با پیام‌رسان محبوب تلگرام در ارتباط است و همین مسئله یکی از دلایل شهرت آن است.

در صنعت ارزهای دیجیتال، پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین متعددی وجود دارند که هدف آن‌ها ایجاد تحولات بزرگ در این صنعت است. برخی از این پروژه‌ها به‌عنوان راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه دوم برای بلاک چین‌های موجود ساخته شده‌اند و برخی دیگر، شبکه اختصاصی خودشان را ایجاد می‌کنند و بلاک چین‌های لایه اول هستند. تن کوین در دسته‌بندی دوم جای دارد.

تن کوین به‌دلیل پشتوانه قدرتمندی که دارد و سازوکار منحصربه‌فردش، توانسته است توجه بسیاری از فعالان صنعت ارزهای دیجیتال را جلب کند.

 

حداکثر عرضه تن کوین کمی بیشتر از ۵ میلیارد واحد است که از آن تعداد ، ۱.۲۲ میلیارد واحد در گردش هستند.

لطفا” برای مشاهده قیمت آنلاین و لحظه ای ارز دیجیتال تن کوین Toncoin با کلیک به عکس زیر و ثبت نام در سایت صرافی ارز دیجیتال ایکس هادی Exhadi به قیمت ارز تن کوین Toncoin نگاه نمایید .

از سایت صرافی ایکس هادی Exhadi – شما کاربر گرامی در سایت Exhadi می توانید ارز دیجیتال تن کوین Toncoin را بصورت آنلاین و کاملا” اتوماتیک خرید نمایید و حتی از طریق کیف پول داخلی خود سایت Exhadi ارز تن کوین Toncoin خود را بصورت رایگان نگه داری نمایید . ثبت نام در سایت Exhadi ، با کلیک به عکس زیر :

به سایت صرافی ایکس هادی Exhadi – شما کاربر گرامی در سایت Exhadi می توانید ارز دیجیتال تن کوین Toncoin را بصورت آنلاین و کاملا” اتوماتیک فروش نمایید و حتی از طریق کیف پول داخلی خود سایت Exhadi ارز تن کوین Toncoin خود را بصورت رایگان نگه داری نمایید . ثبت نام در سایت Exhadi ، با کلیک به عکس زیر :

بله – شما کاربر گرامی در سایت Exhadi می توانید ارز دیجیتال تن کوین Toncoin را بصورت آنلاین و کاملا” اتوماتیک به سایر ارزهای دیجیتال تبدیل نمایید . ثبت نام در سایت Exhadi ، با کلیک به عکس زیر :

راحت‌ترین روش خرید تن کوین خرید آن از صرافی‌ ارز دیجیتال ایکس هادی Exhadi است. در سایت ایکس هادی ما امکان تبدیل مستقیم ریال به تن کوین نیز وجود دارد .

پرداخت هزینه تراکنش‌ها، سهام‌گذاری و شرکت در حاکمیت شبکه از کاربردهای تن کوین است.

——————————————————————————

با کیف پول ارز دیجیتال Exhadi می توانید تمامی خدمات دریافت ، ارسال ، خرید ، فروش ، تبدیل تمامی ارز های دیجیتال خود را تجربه کنید .

همین حالا با کلیک به عکس زیر کیف پول ارز دیجیتال خود را در سایت Exhadi بسازید :

——————————————————————————

خرید آنلاین و اتوماتیک ارز دیجیتال تن کوین Toncoin از ما به عکس خرید در زیر کلیک کنید

فروش آنلاین و اتوماتیک ارز دیجیتال تن کوین Toncoin به ما به عکس فروش در زیر کلیک کنید

(( با کلیک به عکس زیر به کانال تلگرام سایت Exhadi بپیوندید ))